Šta je novo?

Windows Mobile - budućnost ili utopija?

Hajde, šteta da potencijal uređaja ne bude maksimalno iskorišćen :D

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Pa da, za razliku od wm gde ni ne postoji nikakva mogucnost.

Inace ne znam da li si upoznat ali, menjanje ikonica traje oko 1 sekundu, jer postoji nesto sto se zove bekap.
8589bfb4609d52df4ca0f615651e40bb.jpg
 
Poslednja izmena:
Ja samo kažem da dozvoliš nekome da mu se j**e za to što ne može da menja ikonice. Možda su mu one na WP lepe :)

Znam koliko traje promena ikonica, zamenim i ja default za Alos, ali ne smatram to ključnom prednošću Androida u borbi sa WP.

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Pa ko je spominjao kao prednost, nego si ti kao hteo da mi spustis, pa si se na kraju ispalio.

She wasnt ready.......
 
Poslednja izmena:
E stvarno ti zavidim na toj brzini menjanja ikonica,sto rekao darko, j**e mi se za njih.
 
She wasnt ready.... ispalio si

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Mozes to jos 58 puta da ponovis da nahranis dete u sebi ali rekoh ti, sam si se pronasao u necemu gde te nisam spomenuo niti mislio na tebe. A sad, ako ti je do trolovanja mozemo i to, nije problem.
 
Vidis,malo si izokrenuo stvari.Na windows phone podforum gde bi trebalo da winp korisnici pisu o iskustvima,problemima i sl. svojih win telefona,konstantno dolaze isti ljudi koji niti su koristili, niti koriste ,niti ce koristiti... Da ti malo pojasnim- to bi bilo kao kad bih dosao na veganski forum ,pljuvao ljubitelje takvog nacina ishrane i usput velicao jedenje mesa i ubedjivao ih da su na pogresnom putu.

Pravo u metu.. :lupko:
 
Evo jos pozitivnih vesti - Daniel Rubinho, prosveceni Winphone fan i MS propovednik, covek koji na svim Lumia testovima stavlja Material wallpapere za pozadine i editor one clickbait Central zajebancije, rece na Tviteru da ce HP Elite x3 da zari i pali za 6 meseci. Navodno neki lik nije znao da HP ima specijalnu strategiju za prodaju, pa mu je Daniel objasnio, tako da ocekuje da ce sve konkurente da oduva u Enterprise segmentu.

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Nista od mobilne konfekcije. Samo Surface za one sa dubokim dzepom.
 
Sa sve propalim windows RT-om, preobučenim u "continuum".

Ajmo ga napraviti sa touch screen-om. Nije prošlo.

Ajmo ga sad napraviti bez, to ima da prođe. :d
 
Dobra im bila danas prezentacija u vezi mobile OS-a, bas zeljno iscekujem da vidim sve novitete koje su najavili. Steta sto je samo par reci bilo o Sutface telefonu.

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Nista.

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Hahaahha ,cekamo da vidimo taj creators update :D

Sent from mTalk
 
Moj utisak kad dodjem na ovu temu

b1d027f28e211345f25a5e698f64bdd0.jpg
 
Kako radi Office preko Continuum? Da li Word ima npr. editor formula ili ne? I da li se placa ili ne? Videh nesto na netu da se placa jer to racunaju kao da se radi o uredjaju koji ima veliki ekran. Kako onda stoje stvari sa tabletima? Npr neko uzme tablet i prikljuci preko hdmi veci ekran ili tv da li u tom slucaju ne radi Office? I kolika je granica za ekran na tabletu da bi bio free?
 
Office aplikacije koje se pokreću preko Continuuma su iste one mobile aplikacije koje možeš naći u Store-u za PC. Tako da možeš isprobati šta mogu da rade.
Malo sam se poigrao sa Word-om Mobile i on nema editor formula. Ne možeš pomoću njega ubaciti novu formulu, ali postojeće lepo renderujue plus možeš ući kursorom u njih i napraviti neku manju izmenu. Na primer ne možeš ubaciti novi razlomak, integral, sumu, i tome slično ali možeš izmeniti neku od postojećih promenljivih ili konstanti.

Što se plaćanja tiče, treba ti Office 365 preplata da bi editovao dokumente. S tim da do sada je bar bila praksa da uz Windows Phone ili Windows tablet dobiješ godinu dana preplate za Office 365. Tako sam bar ja dobio godinu dana uz Lumiju 930.
 
Microsoft: Windows 10 Mobile je strateška investicija

Microsoftov direktor za Windows OS Terry Myerson dao je intervju za portal ZDNet.com. U intervjuu se dotaknuo i mobilne platforme Windows OS-a zvane Windows 10 Mobile i rekao da neovisno o tržišnoj zastupljenosti, Windows 10 Mobile je strateška investicija zbog ARM procesora i povezivosti putem mobilne mreže. Terry je na iznimno zanimljiv način objasnio Microsoftovu privrženost mobilnom tržištu, možemo reći kao političar s dugogodišnjim iskustvom. Pitanje je ukratko bilo zašto Microsoft razvija Windows 10 Mobile kad nema tržišnih rezultata te zašto ne prestane s razvojom i vrati se kasnije, nekad u budućnosti. Odgovor:

Tehnički gledano, postoje 2 posebne značajke Windows Mobilea. Jedna je mobilna povezivost, a druga su ARM procesori. Mislim da će obje značajke imati ulogu u budućnosti tehnologije.

Tako da ćemo nastaviti investirati u ARM arhitekturu i mobilnu povezivost. Iako ne znam u kojoj vrsti uređaja, mislim da ćemo vidjeti uređaje, Windows uređaje, koji koriste ARM čipove. I mislim da ćemo vidjeti uređaje s mobilnom povezivosti.

Ako prestanete s investiranjem u takve stvari, zaista je veoma, veoma, veoma teško početi iz početka. A mi u Microsoftu imamo par primjera o prestanku ulaganja. Ponekad, kada ulažete u razvoj lakše je, ali kada ulažete strateški kao u vezi tih stvari, nekada ljudi to mogu propitkivati, kao što propitkuju sada. Ali posebno kod mlađih čitatelja, ne mislim da postoji sumnja u budućnost ARM procesora. Kao i mobilne povezivosti.

http://nokiamob.me/2016/11/01/micros...a-investicija/
 
I to ce im pomoci kako? Ne zaboravi da su investirali u jednu Nokiu, pa su dosli do 0.1% mobilnih korisnika. Nista konkretno nije rekao, ali se isto secam da je rekao da ih boli uvo za mobile u 2016.

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Ucene PC vendore da proizvode mobilne telefone i zavrse posao :D
 
Znajuci m$ prvo ce da prete tuzbama, a onda ce da pljunu kes

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno