Šta je novo?

Windows Mobile - budućnost ili utopija?

Bilo je tu i nekih iz višeg nivoa menadžmenta. Pomenuo sam ih jer je TosaNS rekao da su takvi ljudi senzacija u Srbiji. Naprotiv, ima dosta stranaca poslovnih ljudi i u Srbiji. Ne srećem se baš svaki dan sa takvima, ali ih viđam povremeno. Ajde što nisam uživo video nekoga sa Surfaceom, nego nisam ni čuo da to neko ima, ni u Srbiji, ni među poslovnim partnerima iz UK. Ne tvrdim da ih nema.

Sony Remote Transfer... Dole piše ovo:

Description

*** WARNING: Microsoft seems to have broken some network features in a Windows 10 update in august 2016 on some configurations. Please use the free test before buying! ***

Rekoh, možda jednog dana i to dobijete.


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Sa čim apple pokušava da parira?
Misliš na iPad liniju?

Sent from 640
iPad Pro su napravili samo da gađaju Surface krajnje neuspešno.

@yooyo
Toliko si neobjektivan da je to neverovatno. Apple ima otvoreniji sistem od Microsoft??! Sve ostalo i da se uzme za ozbiljno, ali ovo nema veze sa životom.
 
Surface linija je preko milijardu dolara po kvartalu.
Ok, i sta ce im onda W10M?? Imaju super profit sa Tabletima i konzolama, surface phone ce to sve lepo da prokocka..
Da se podsetimo:
1520 je bio super fon i nudio mnogo za ulozen novac, veliki ekran, super bateriju, odlicnu kameru...

1020 camera flagship, tu nema sta da se prica jednostavno king u tom segmentu...

520 pa da njega nije bilo WP nikad nebi prebacio 3% na trzistu ejjjjj prodaja je bila super..

Sve je to MS prokockao, igrao se sa Nokiom koju je na kraju unistio\ mobilni segment.
Ko je lud sada da baci pare u naredni skupoceni fail...niko ups gresim MS entuzijasti, radi kolekcije da im stoji kao exponat, fosil...
MS gura taj mobilni segment vec previse dugo bez profita, ako im se moze ok ali je smesno za kompletnu jednu sliku giganta, koji sam sebe unistava.
 
Poslednja izmena:
Gurali su ga pogrešno. Jedina šansa je da ga sad guraju kako treba. Sama istorija je puna pokušaja, pauza i na kraju uspeha, uprkos tome što je izgledalo beznadežno.

I svi start up posluju bez profita i u gubicima s nadom da će se isplatiti za par godina. Isto tako mega korporacije imaju interne projekte koje slično posluju. Google je gubio ogromne pare na Android-u dok prihod od reklama i Store nije počeo da pokriva troškove razvoja i da pravi profit. Microsoft je isto izgubio ogromne pare s prvom serijom Surface, i da su odustali ne bi ništa bilo. Ja sam mislio da će da propadne ta avantura, ali eto je pravi poprilično para.
 
Ma može se MSu jer su mnogo jaka kompanija.
Sa druge strane apple ima izgrađenu armiju korisnika koji gutaju sve što izbace na tržite, ali ruku na srce imaju kvalitet od koga ne odstupaju.
Google je napravio OS android kojeg su proslavili Samsung, Htc,Sony..........a sam google ima jedan model telefona Nexus i to od relativno skoro.
E pa isto tako mislim da MS hoće da ima po jedan model u low, mid,hi segmentu, mobilnih telefona i da lagano razvija sistem. Ne verujem ja da u njihovom mobilnom segmentu radi milion programera, kao i da ih ti programeri mnogo koštaju.

E sad ako bi ih ređali po velični, zaradi, postojanju na tržitu redosled bi bio otprilike
MS
APPLE
GOOGLE
ali je zajedničko.da su sve tri korporacije sa jednog kontinenta.
Isto tako MS i Google su koristili i koriste gigante među proizvođačima telefona da bi se širio njihov uticaj, doduše MS više ne koristi (nokia).
Tu skidam kapu Appleu.

Sent from 640
 
Koliko neobjektivnih komentara i hejta upucenih Microsoftu, ovo jos nisam nigde video..
Razumes da covek pljuje po Windows Mobile uredjajima, mozda ih koristio pa zna, a i ruku na srce do skoro su imali puno mana (imaju ih jos uvek, ali niko nije savrsen). Ali da taj neko ko u zivotu nije video Surface tablet, a kamoli iskusio kvalitet rada u njemu, mrzi i pljuje i te uredjaje, koje svi redom hvale, a pogotovu poslovni svet.
Jos i tvrdnje je Windows zatvoreniji sistem od Mac/iOS, katastrofa.. samo da se pljucne po MS-u, ne bira se nacin, nebuloze i neproverene informacije na sve strane.
 
To što mi znamo je relativno, pogotovo to da mi imamo pojma kako će se stvari odvijati u mobilnom segmentu priče koje su na nivou šbbkbb to su sve šuplje priče koje služe za razbibrigu ali ajd pa dobro sad imamo vremena pa možemo da se zanimamo sa time. Ono što znamo jeste da je windows kao os neprikosnoven na PC-u kao i na laptopovima, a da li će se ikad android pojaviti na PC je pitanje u domenu sf-a. Microsoft može sebi da dozvoli taj luksuz da se bavi mobilnim segmentom taman toliko da razvije os koji će koristiti samo njegovi inženjeri :)
 
Poslednja izmena:
Tržišnom udelu, količinom kvalitetnog softvera svih vrsta? Windows je najotvoreniji zatvoren sistem. :D
 
Koliko neobjektivnih komentara i hejta upucenih Microsoftu, ovo jos nisam nigde video..
Razumes da covek pljuje po Windows Mobile uredjajima, mozda ih koristio pa zna, a i ruku na srce do skoro su imali puno mana (imaju ih jos uvek, ali niko nije savrsen). Ali da taj neko ko u zivotu nije video Surface tablet, a kamoli iskusio kvalitet rada u njemu, mrzi i pljuje i te uredjaje, koje svi redom hvale, a pogotovu poslovni svet.
Jos i tvrdnje je Windows zatvoreniji sistem od Mac/iOS, katastrofa.. samo da se pljucne po MS-u, ne bira se nacin, nebuloze i neproverene informacije na sve strane.
Imam surface pro 4 sa I7 procesorom. Nemam reci koliko je dobar. Ovi sa applom su mi se vise popeli na vrh glave. Kao sekta.

Sent from my SM-T815 using Tapatalk
 
Pa dobro, ovo je ipak tema o WMobile......ali definitivno iza te mobilne divizije stoji ozbiljan igrač/korporacija!

Sent from 640
 
uopste mi nije jasno kako neko moze da baca hejt po surface tabletima i laptopovima...

ja sam u srbiji na jednom sastanku video lika sa surface pro. u razvijenim zemljama je to sigurno mnogo cesce. yooyo mozda ima finansijsku korist da prica to sto prica, vidi se da je u oblasti it-a.
 
Korisim Lumiu 640 xl dual sim od februara 2016. Prebacio sam je na W10. Aplikacije koje, inace, koristim na telefonima imam sve (igrice ne igram). Moze se reci da sam nesto izmedju srednje i zahtevnog korisnika. Koristim oba sim slota (privatni i poslovni), dosta telefoniram i saljem poruke u toku dana, svakodnevno koristim email, skayp, viber, citam vesti, office, youtube itd. Za moje potrebe je telefon dobar, jedino sto mnoge aplikacija krahiraju iz cista mira. Zao mi je sto Nokia nije nastavila razvoj Lumia telefona, ali sta je tu je. Prednosti telefona su baterija, baterija, baterija, kamera, lepo osmisljen W10 (moje misljenje) ali ne dovrsen, ekran je ok ali pri jacem suncu se providi (ko ima 640xl zna o cemu pricam). Nakon mesec dana koriscenja Lumie sam shvatio da je lepo osmisljena, ali potpuni promasaj. Ima mnogo vise mana, a svega par dobrih stvari. Uglavnom, u martu iduce godine mi istice ugovor kod operatera, nakon cega cu se prebaciti na Iphone 6 ili 6 plus.
 
Samo 4 vrste osobe kupuju WMP.

1.Oni koji prvi put kupuju tel sa Win op Sitemom i nemaju pojma sta ce dobiti (testiraju), znam 4 drugara koji kukaju i prokljinju sve sto su na WM ko zna koliko je jos takvih.

2. Oni koji su imali neke Androide, ali ne kapiraju da Android trazi ram i procesor sto veci i jaci pa su imali problema koci im se baguje a oni nemaju pojma zasto okrive Android pa besni predju na WM i sve super.

3. Oni koje ne zanima nista polovno oce samo novo a i pritom nece da daju vise od 100 do 150 e max, a kod nasih deratora takvi fonovi Androidi u startu su velike krsine, pa WM ima bolji softvwer koji moze da radi opusteno na slabijem hardveru i nema baga ko na Androidu...

4. Jako malo njih koji su nekako zavoleli te telefone i eto super su im ....

Suma, sumarum Android je najbolji operativni sistem jer dozvoljava da se na njemu radi skoro sve ali zato ima i tone mana, zato svako ima pravo da izabere, steta sto mnogi ljudi van ovog foruma ne razume sustinu a i neki nece a proseravaju se..

P.S

Ja sam neko vreme koristio WP i mogu reci svakome ko ga prvi put uzme u ruke a imao je Android ili je tezak Androidas da uzme pre toga par tableta za smirenje..
 
Poslednja izmena:
A drugi ne mogu da slikaju telefonima?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
1020 je najbolja windows kamera or nah? I jel to svakim windows telefon ima 1020 kameru (ako je vec ona tako dobra)?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Samo 4 vrste osobe kupuju WMP.

1.Oni koji prvi put kupuju tel sa Win op Sitemom i nemaju pojma sta ce dobiti (testiraju), znam 4 drugara koji kukaju i prokljinju sve sto su na WM ko zna koliko je jos takvih.

2. Oni koji su imali neke Androide, ali ne kapiraju da Android trazi ram i procesor sto veci i jaci pa su imali problema koci im se baguje a oni nemaju pojma zasto okrive Android pa besni predju na WM i sve super.

3. Oni koje ne zanima nista polovno oce samo novo a i pritom nece da daju vise od 100 do 150 e max, a kod nasih deratora takvi fonovi Androidi u startu su velike krsine, pa WM ima bolji softvwer koji moze da radi opusteno na slabijem hardveru i nema baga ko na Androidu...

4. Jako malo njih koji su nekako zavoleli te telefone i eto super su im ....

Suma, sumarum Android je najbolji operativni sistem jer dozvoljava da se na njemu radi skoro sve ali zato ima i tone mana, zato svako ima pravo da izabere, steta sto mnogi ljudi van ovog foruma ne razume sustinu a i neki nece a proseravaju se..

P.S

Ja sam neko vreme koristio WP i mogu reci svakome ko ga prvi put uzme u ruke a imao je Android ili je tezak Androidas da uzme pre toga par tableta za smirenje..
5. oni koji hoće ponekad da uslikaju nešto telefonom.

6. Oni koji žele pametni telefon da koriste za osnovne stvari koje su na njemu lakše - mejl, Viber, Skype, WhatsApp, fotografisanje, čitanje ili uređivanje nekih dokumenata u hodu na brzinu... a NEMAJU AMBICIJE da daju previše para za "dobar Android", i ne žele da se zezaju da polovnim telefonima.

Često govorite o polovnim telefonima kao opciji, ali da u većem broju kupuju ljudi ovde polovne telefone bilo bi vam još teže da pronađete odlično očuvan polovan telefon koji je još u garanciji i nema skrivenih mana.
 
6. Oni koji žele pametni telefon da koriste za osnovne stvari koje su na njemu lakše -...

Toliko su lakši za osnovne stvari, jednostavni.. da jedan web browser treba koristiti kada si na mobile net-u, a drugi za wi-fi. Ili surf po web-u spada u napredne funkcije?

A sto se tiče zahtevnosti android-a.. pa moja supruga koristi huawei Y6 koji radi ''k'o zmaj'',bez greške. Koji to MS fon ima jeftiniji od njega?
 
Jeste androjid je super ali i Windows je takođe odličan to za web browser nije tačno, edge koristim u svim uslovima. A ovo je tema o windows mobile perspektivi , a ne koji je os bolji od kojeg, koristiš ono što ti odgovara ranije sam bio na androidu sada sam na windowsu i okej je nemam zamerki. Što se perspektive tiče mislim da je ima i da će se u budućnosti sistem još više usavršavati i biti bolji.
 
Onda svi kupujemo Y6 !
Zatvaraj temu!


Inače ova konstatacija sa pregledače...........
Ako niste znali, Edge je ispeglan dosta!
Sent from 640
 
Poslednja izmena:
Ne znam čemu takav ton.. Y6 sam pomenuo, jer neko reče kako android ''ne radi dobro na tel od 100-150€''.

Ovo u vezi ''pregledača'' koji mora da se ''pegla'' ..zar i komentarisati, internet mreža postoji skoro 30 god.
 
Poslednja izmena:
Toliko su lakši za osnovne stvari, jednostavni.. da jedan web browser treba koristiti kada si na mobile net-u, a drugi za wi-fi. Ili surf po web-u spada u napredne funkcije?
Ne vidim u tome nikakav problem. Pa ja i na kompjuteru imam tri browsera, i sva tri koristim po potrebi - Mozillu, Internet Explorer i Chrome. Pored toga, dobice i Edge data saver u nekom trenutku.

A sto se tiče zahtevnosti android-a.. pa moja supruga koristi huawei Y6 koji radi ''k'o zmaj'',bez greške. Koji to MS fon ima jeftiniji od njega?
Pretpostavljam da si misio na Y600?
Kad sam kupio Lumiu 532, ona je bez ugovora kostala 12 hiljada (pocetkom jula 2015. godine). 8GB interne memorije, 1GB RAM-a, poslednji build windows 10 mobile, mogu da radim s njim sta hocu, mogu da nagruvam na njega koliko hocu aplikacija, necu imati problema.

Posle je bila i Lumia 535 za 14 hiljada u Tehnomaniji, pa je rasprodata do sad. Znam, ako je neko pratio temu o tom telefonu, neki ljudi su imali problema sa preosetljivim touchom, ali to se resi tako sto se zalepi folija. Ako opet zeza - vratih ga u radnju i grazis drugi uredjaj - na licu mesta pokazes sta ne valja. Meni ne bi smetala ta folija cu za njeno nosenje dobiti prednju i zadnju kameru od po 5mp, a ta kamera sa Lumie 535 nosi i moju kameru i kameru na telefonu tvoje supruge pod levom miskom. :)

Uzgred, kad je kupila taj telefon? :)

Da, i ne zelim da kazem da Androidi ne rade dobro, a Windows telefoni su odlicna prilika za kupovinu, samo kazem da je po meni daleko bolje uzeti ovako neki Windows telefon, ali svako treba da uzme sta zeli - i da koristi ono u cemu ce uzivati dok ga koristi. Evo, i moja mama ima sad taj jedan HTC, hoce u decembru sebi da kupi opet neki HTC, kaze na ovo se navikla i svidja joj se, vec je neke i gledala - ja je necu ubedjivati u suprotno. :)
 
Ne znam čemu takav ton.. Y6 sam pomenuo, jer neko reče kako android ''ne radi dobro na tel od 100-150€''.

Ovo u vezi ''pregledača'' koji mora da se ''pegla'' ..zar i komentarisati, internet mreža postoji skoro 30 god.

Tvoj prvi komentar je zvucao kao "njen android je bolja kupovina od bilo kojeg windows telefona koji je tog cenovnog ranga", a moj telefon bas pobija tvoju tvrdnju, a posebno ono sto sam pisao za Lumiu 535. I sad imas Lumiu 550 za 14 hiljada. Govorim samo o novim telefonima, naravno.

A sto se pregledaca tice, pretpostavljam onda da Google Chrome takodje postoji 30 godina, jer nakon citanja tvoje poruke ne mogu da zamislim kakvu je Google dozivljavao blamazu kad je 2008. objavio Google Chrome. :D
 
Ne znam čemu takav ton.. Y6 sam pomenuo, jer neko reče kako android ''ne radi dobro na tel od 100-150€''.

Ovo u vezi ''pregledača'' koji mora da se ''pegla'' ..zar i komentarisati, internet mreža postoji skoro 30 god.


Ne radi dobro, možda tvojoj ženi radi, meni ne radi na LG Spirit, i znam kakve mi probleme pravi, isto znam i koja su ograničenja WP10 na 640, kao što znam kakve probleme.pravi i iPhone 6 kad krene da pretražuje net.
A dal sam ti možda spomenuo da sam brže slikao i postavio belešku sa tom slikom na Lumiji nego na iP6?

I da, edge ne postoji 30godina pa ga treba malo doterati,, ispravili su dosta stvari, sad ne vidim da mi pravi bilo kakav problem pri brovajsingu, kao npr opera ili chrome na androidu koji su toliko dugo prisutni i dalje brljave!

Ni meni se ne sviđa što iPad Pro ima smrdljivu glavnu kameru i nema GPS! Ej, 1200€ za apple uređaj i vidi ima mane, bar za mene!

Znači, malo realnosti nije na odmet, svako iz svoje perspektive gleda na uređaje i platforme. OK, ovde nema sredine, ili je WP njesra ili OK. Kako kome, ali dosta komentara je paušalno iznešeno!

Sent from 640
 
Nazad
Vrh Dno