Šta je novo?

Windows Mobile - budućnost ili utopija?

Haha, jao ja kad se setim da mi te stvari nisu radile kako treba ni na 8.1 mogu misliti kako je sad.
G@W uboo poentu, phone aplikacije su limitirane. Juče popunjavao neku prijavu preko wps office, sreća da je bilo sao desetak redova teksta, inače bih se umorio od kucanja i skrolovanja... Šibnuo na mail nakon toga. To i elementarno popravljanje kontrasta i svetine fotografije - vrhunac korisnosti aplikacija. Ok koristim i torrent program, da ne prebacujem sa kompa. Tako da....UWP - daleeka budućnost.
 
Poslednja izmena:
Fb, mesinger zapucao? Ne koristim često tu aplikaciju, da mogu da tvrdim 100% moguće da je loša i da loše radi, ali zar ne postoji neka druga. Opet da budem dosadan meni ne zapucavala za onoliko koliko sam ja koristio, ali je bzvz da se ubeđujemo oko toga, naravno da ćeš da poveruješ tom tvom drugu i nije problem u tome ali je glupo da se u ovoj temi razgovara o aplikacijama koje su portovane na wp i koje ne rade kako treba. Uvek možeš naći neki razlog da pljuješ po nečemu i nekome, samo je pitanje šta imaš od toga? Da li ćeš me ubediti da wp loš pa naravno da nećeš ko što ja tebe neću u suprotno. Zato sam i rekao da moderatori stave lock jer tema je izgubila smisao. Kažeš tvoj drug, a koji telefon ima na kom je buildu ako iznosiš neke podatke onda ispričaj do kraja mada i nije potrebno potpuno je ne bitno to za ovu temu ...

Soilent Green is People
 
Poslednja izmena:
Ko kaze da mu fb,messenger i viber rade dobro taj zasigurno laze .

Sent from mTalk

Što bih lagao ako kažem da sam zadovoljan poruke stižu, i mogu da odgovorim na pristiglu poruku. Za notifikacije ne mogu da tvrdim da rade 100% jer se desi da telefon nije u svakom trenutku blizu mene pa ne čujem ton, ako se na to misli. Kažem da do sada nisam imao problem sa porukama koje su dolazile preko mesingera i vibera. Jedina zamerka kod mesingera što se dugo učitava, desi se da neće da otvori aplikaciju iz cuga što bi rekli ali nije mi to toliko bitno da kažem da ništa ne valja. Kakva je situacija na drugim platformama tamo sve ide glatko bez problema?

Soilent Green is People
 
Poslednja izmena:
Cek sad... istrolujes temu,isprozivas ljude i sad ajmo katanac?

Sinoc mi se izvinjava frend na ne javljanju,jer mu FB messenger i Viber zapucali.. naravno,morao je da restartuje...

Znaci svi sa Lumiama imali/imaju neki problem sto je ok,desava se ali samo ti i Enemoon ne... nesto ne stima...

Koga sam isprozivao i trol sam zato što odgovaram na provokacije. Treba da ćutim ili šta si mislio? Kod mene sve štima, a kod tebe? Ako je ok imati problem na Lumiama smisliću neki za sledeći put jer po tebi je glupo baš da nemaš neku zamerku što ne razumem al ajd potrudiću se da nađem neku ako je u tome poenta.

Soilent Green is People
 
Poslednja izmena:
Koga sam isprozivao i trol sam zato što odgovaram na provokacije. Treba da ćutim ili šta si mislio? Kod mene sve štima, a kod tebe? Ako je ok imati problem na Lumiama smisliću neki za sledeći put jer po tebi je glupo baš da nemaš neku zamerku što ne razumem al ajd potrudiću se da nađem neku ako je u tome poenta.

Soilent Green is People
Pa da,poenta je da se pljuje kad god se moze ,da bi se wp predstavio u najgorem svetlu.Mrzimo Ameriku i kapitalizam pa nam onda Ms kriv a sve tekovine i tehnoloska dostignuca tog mrskog neprijatelja nam je lepo da koristimo.pa pobacajte onda sva cuda i spravice koje koristite svaki dan i budite srecni .Stici ce mozda nesto bolje iz Severne Koreje,oni su fini.
 
Poslednja izmena:
Momci,sasvim je ok kada branis nesto svoje i ne dozvoljavas da to neko dira...
Sasvim je ok kada te neko napada,provocira,proziva pa se branis...
Ali ako neko "pljuje" po nekom proizvodu koji nema veze sa tobom osim sto ga imas... ne znam.. mislim,koga briga...
Ali ako neko kritikuje (ogromna razlika u odnosu na pljuvanje) pa ti ne biras sredstva braneci neciji proizvod koji veze nema sa tobom (materijalni,rodbinski) osim sto ga posedujes onda se covek zapita... ne mislim samo na vas,vec na sve tabore... pogotovo Apple,to je fenomen... mada kontam sto vecu cifru das,to si veci fan... my 2c...

Ja nigde nisam pljuvao WP,vec sam ga kritikovao na osnovu iskustava ljudi oko mene...
De facto je da app ne rade kod debele vecine kako treba... da je to 10-20% pa jos ok,ali nije...

Fb, mesinger zapucao? Ne koristim često tu aplikaciju, da mogu da tvrdim 100% moguće da je loša i da loše radi, ali zar ne postoji neka druga. Opet da budem dosadan meni ne zapucavala za onoliko koliko sam ja koristio, ali je bzvz da se ubeđujemo oko toga, naravno da ćeš da poveruješ tom tvom drugu i nije problem u tome ali je glupo da se u ovoj temi razgovara o aplikacijama koje su portovane na wp i koje ne rade kako treba.

Da si ovo izjavio za neki TutMut messenger pa ok... ali za FB Messenger koji ima preko milijardu instalacija je ... ne znam... bas kao i MS-fuck the world,whos need that...
Ni meni se ne svidja ni FB ni messenger ali sta ces kad je 99% ljudi tamo... ali kome je to jos bitno...

I da,opet ti sa buildom,OS verzijom.... to obicnog korisnika uopste ne zanima,shvati...
Inspirisan build izjavom,sad pitao klince,mada su skoro punoletni,koji fon imate? - Android... A koja verzija? - Pojma nemamo... Zeno! Koji telefon imas? - Mobilni... :D
A imaju gde da se informisu i od koga,imaju kintu da uzmu sta zele i opet ih ne zanima... oni,kao i vecina,znaju samo da li to radi ili ne...
Toliko o tome...
 
Poslednja izmena:
Android... A koja verzija? - Pojma nemamo... Zeno! Koji telefon imas? - Mobilni... :D
A imaju gde da se informisu i od koga,imaju kintu da uzmu sta zele i opet ih ne zanima... oni,kao i vecina,znaju samo da li to radi ili ne...
Toliko o tome...
Da i svima njima sve radi savršeno,milina jedna ali komšijama,tetkama i strinama windows ne radi nikako,krš od os-a...Ma kako da ne.


Sent from mTalk
 
Pa da,poenta je da se pljuje kad god se moze ,da bi se wp predstavio u najgorem svetlu.Mrzimo Ameriku i kapitalizam pa nam onda Ms kriv a sve tekovine i tehnoloska dostignuca tog mrskog neprijatelja nam je lepo da koristimo.pa pobacajte onda sva cuda i spravice koje koristite svaki dan i budite srecni .Stici ce mozda nesto bolje iz Severne Koreje,oni su fini.
Šta li ti pišeš .......
 
Cek sad... istrolujes temu,isprozivas ljude i sad ajmo katanac?

To im je cilj od pocetka, zulja ih ova tema. Nazalost, ne mogu da se otrgnem utisku da su najglasniji pro windows zagovornici tu zbog neke licne koristi.

Edit: Drugi deo komentara ipak nije za forum, uvredice se neko...
 
Poslednja izmena:
Mrzeti windows jer je personifikacija kapitalizma i amerike je glupo, ja se pitam, a čiji su google i ios? Da ima neki srpski os pa da razumem neko spomenu reč banalizovanje upravo smo došli do toga u ovoj temi, ako ima kakav moderator da stavi kakav katanac na temu, besmisleno je pisati više ...

Soilent Green is People

Ono sto je Microsoft cinio u proslosti je iz kapitalistickih ucila najgore vrste i to ih je definisalo kao entitet. Sa Intelom i nVidijom je slicna prica, doduse nVidija ipak nije na nivou Intela i Microsofta. Sa pojavom Interneta Microsoft je pokusao isti da monopolizuje (sto je Google vec odavno uradio ali to je druga prica) samo zato sto su ljudi pristupali Internetu sa njihovog operativnog sistema i zbog toga je Bil Gejts dao sebi za pravo da pomisli da je Internet njegovo vlasnistvo iako on ni na koji nacin nije ucestvovao u kreiranju Interneta. Prvi krsten Internet browser su sistematski, na kvarnjaka ugasili da bi progurali sopstveni koji je vise od deset godina bio najraspad desktop softver i zbog kojeg su ljudi zapatili tonu virusa i malware-a. Do pre pet godina, Internet je morao da odrzava kompatibilnost sa tim uzasnim pregledacem. To je samo pocetak, sta su radili sa ostatkom konkurencije kroz godine je posebna ali na ovom forumu vec ispricana prica.
 
Poslednja izmena:
Samo to? Moracu se vise potruditi...
 
Problem je sto ne mogu... da bih to uspeo morao bih te bez osnova nazivati lazovom,naivcem,gastabajterom i sl pogrdnim imenima... ne ide meni to...
 
Nop,ovde je zrtva WP (i Gari kao kolateralna steta) jer hejteri sire neistine i oce dizgori...
 
Sve znas,steta je samo sto oteraste Garija.Uspeli ste u provokacijama.
 
Mislim da je suvišno dalje pisanje u ovoj temi koja je banalizovana tako da nema poente bilo šta više reći ja prvi više neću učestvovati ne zato što mislim da nisam u pravu nego me smorilo prepucavanje...

Soilent Green is People
 
Smesan si... kako mi (a ko smo to uopste "mi"?!) mozemo nekog "oterati" sa foruma,molim te?
Jedino sto sam video su Bombasevi citati Garija gde samom sebi kontrira...
Ne znam sta je covek uradio da je postao poletarac,ali sigurno bese tezak prekrsaj cim si ti i pored silnog etiketiranja jos uvek tu...

Toso: u pravu u vezi cega?
 
Poslednja izmena:
Prešao je Gari na Mobilni Svet i sada tamo mlati praznu slamu i piše hvalospeve. Pridružili su mu se i još neki odavde i polako ga pretvaraju u još jedan Benčmark forum....

Sent from HUAWEI P9 lite via tapatalk
 
Sve znas,steta je samo sto oteraste Garija.Uspeli ste u provokacijama.

Gari se sam oterao, a vi ste mu u tome malo pomogli (mislim na tebe i Tosu)..

Kada neko u nedostatku argumenata počne da vređa i koristi uličarski rečnik, taj se sam ''tera'' sa bench-a. A evo i Tosa je na ivici, zbog toga i traži ''katanac'', svestan da ne može izdržati poniženje voljenog mu sistema... :D
 
Poslednja izmena:
Upravo ovakvim ponašanjem ste isprovocirali Garija ali ja nisam Gari pa me nećete isprovocirati tako da reagujem i da me banuju sa foruma, tj već sam napisao šta sam imao da kažem da se ponavljam nema potrebe. A obzirom da spominjete Garija moje mišljenje je da su moderatori bili prestrogi kada je u pitanju Gar jer u drugim slučajevima vređanja nisu reagovali tako prestrogo, to ne govori da ste vi upravu nego nešto drugo ... Argumenti vam nisu jača strana vi i nemate wp, da bilo šta argumentovano obrazložite nego su oni tipa čuo, pročitao, a najglasniji ste u provokacijama i potpaljivanju to je moje neko viđenje stvari.

Soilent Green is People
 
Poslednja izmena:
Pazi Tole,ja sam uveren da tebi WP odlicno radi,jer znas buildove,app verzije itd... ti ces lako naci i namestiti da to tebi sljaka kako treba za tvoje potrebe...
Ali takvih kao ti je jako malo...
Preko 90% zalbi koliko vidim su zbog tranzicije 8.1-10...
Ono sto je razocaravajuce je da imamo koliko,30-tak WP? I MS nije sposoban tako mali broj modela da namesti da sljaka kako treba?
Zamisli to kod Sljamsunga ili Huawei... koji bi to haos bio...
 
Druže, uglavnom sam citirao njega samog, ono što je on lično piskarao, i time ukazivao na kontradiktornosti u priči koju priča, a na šta je on reagovao kako je reagovao. Sada krivi i moderatori...

Druže ja sam mislio na tvoje tedenciozno pisanje "A evo i Tosa je na ivici, zbog toga i traži ''katanac'', svestan da ne može izdržati poniženje voljenog mu sistema... :D"

Moderatore sam spomenuo u drugom kontekstu, da su krivi to su tvoje reči i zamolio bih te da pročitaš rečenicu još jednom. Upotrebio sam reč "prestrogo kažnjen" to je moje mišljenje...

Soilent Green is People
 
Pazi Tole,ja sam uveren da tebi WP odlicno radi,jer znas buildove,app verzije itd... ti ces lako naci i namestiti da to tebi sljaka kako treba za tvoje potrebe...
Ali takvih kao ti je jako malo...
Preko 90% zalbi koliko vidim su zbog tranzicije 8.1-10...
Ono sto je razocaravajuce je da imamo koliko,30-tak WP? I MS nije sposoban tako mali broj modela da namesti da sljaka kako treba?
Zamisli to kod Sljamsunga ili Huawei... koji bi to haos bio...

Vremenom će sistem da "legne" znaš šta mislim kad to kažem, fora je u tome da je potrebno više različitih modela u različitom cenovnom rangu da bi se broj korisnika povećao to je moj stav, ali je takođe važno da ljudi koji sede tamo u MS slušaju comunity i ispravljaju greške, a vidim da je upravo takva situacija i da se trude da ispeglaju sistem, konkretno ja nemam zamerki to je poznato ali to ne znači da neko drugi nema to ne sporim niti kažem da to nije tačno ali vidim da se os od strane MS ažurira i da je sve bolji i utegnutiji. Ja lično ne verujem da wp utopija ali da se presporo na tržište izbacuju novi modeli ....

Soilent Green is People
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno