Šta je novo?

Windows Mobile - budućnost ili utopija?

Google maps> Here
Here me je dovodio do ludila u ns, ne bi se oslonio na njih nikad više.

Sent from my Nexus 5X
 
Poslednja izmena:
Online: Google maps > Here maps
Offline/Abroad: Here maps >> Google maps

posebno iz perspektive od pre 2-3 godine ;)
 
Koristim i te ozbiljne aplikacije, koristim i ove neozbiljne. Da li je za pregled mejlova neophodan full Outlook - ne nije. Da li ce vecini posao zavrsiti UWP Mail + Calendar - da hoce. Na kucnom desktop racunaru poslovne majlove gledam samo iz Mail aplikacije, nema potrebe da otvaram OWA, sve mi je tu na klik dva. Da li je prakticno citati forume regularno iz browsera na uredjaju male dijagonale? TT/MT su daleko prakticniji na takvim uredjajima minus reklame.

Outlook je biznis standard, ne zato sto je najbolji klijent za organizaciju mejlova vec zato sto je deo Microsoft paketa. Nakalemiti drugi mejl klijent nije preporucljivo. Najbolji mejl klijent koji sam koristio je Evolution sa Linuksa, daleko bolje radi i smislenije je organizovan od po mnogima najboljeg Thunderbirda. Te light aplikacije za prijem mejlova, ukljucujuci Google Mail sa Android su svi od reda grozni. Koristim se njima samo kada sam u pokretu, hvala bogu radim iz kancelarije pa to nije toliko cesto.

Isto vazi i za ostale mobilne aplikacije i uredjaje na kojima te aplikacije rade. Koristim smartfon i tablet, ali uz PC. Postoje stvari za koje PC nije idealan a koje smartfon savrseno radi. Takodje postoje situacije gde je tablet daleko pogodniji od smartfona. Na primer, ne igram igrice na smartfonu jer je ekran suvise mali. Ako mi se bas igra neka Android igrica, uzmem tablet u ruke. Ne razumem ljude koji usled sopstvenog komfona (citaj lenjosti) neke stvari koje se daleko efikasnije zavrsavaju na kompjuteru, urade na smartfonu ili tabletu. Nikada kuci ne bih sedeo i citao forume preko smartfona ako vec imam PC u drugoj sobi ili svega par metara daleko.
 
Naravno da na mladima svet ostaje i da ce klinci imati svoje aplikacije a mi "fosili" - svoje. Fora je u tome sto se dva nekompatibilna okruzenja spajaju na silu. Isti je fazon kad pokusavas da radish na androidu instaliranom na desktop. Blagi uzas. Dok ne dodje neki genije i ne osmisli jednostavan a delotvoran model/koncept, desktop mod ce za sada biti odvojen od prstolike upotrebe. A plocice? Metro? Zakopati, sve od reda otpustiti koji su radili na njemu i napraviti novi dizajn.
 
Apsolutno.

Dovoljan je bio i stari. Ako ništa drugo, bio je upotrebljiviji.

desktop mod ce za sada biti odvojen od prstolike upotrebe.

Ne razumem tu "progresivnu" potrebu da desktop bude nešto drugo, u smislu: "Pa, jao mora biti nešto drugo". Prosto da bi bio nešto drugo, ljudi moraju fizički biti nešto drugo. Obožavam i ja Zvezdane Staze, ali nisam toliko prso.
 
Nikog vise nije briga za brand Nokia. Microsoft effect :)
 
Znači, još jedna sahrana. Ništa čudno, tako uobičajeno za one koji nemaju pojma šta rade.

S druge strane, izgleda da su umislili da su Apple.
 
Ovo je sve Balmer i njegova glupost koja mora da se popravlja. Uništio je Nokiu usput s tim što je uništio poslovanje s telefonima. A ostatak nije uništio jedino zbog apsolutno nadmoćnog položaja Microsoft-a. Nadela deluje kao da zna šta radi, ali treba vremena da se očiste greške. I ovo jurenje sa nedovršenim mobilnim telefonima je verovatno pod pritiskom UO i akcionara kojima opet Balmer i dalje ima uticaj. Dakle tog čoveka skroz skloniti iz kompanije jer je štetan.
 
Rečeno je još prošlog leta da neće proizvoditi telefone. Ms je softverska firma i proizvodiće samo po neki referentni model kao i na pc tržištu -surface. Ne znam zašto presipaju iz šupljeg u prazno ovim vestima... Ponovljeno je jednom 10 x .

Šta će im uopšte fabrike za proizvodnju telefona,nepotreban trošak u današnje vreme kad je mobilna industrija dostigla svoj zenit.
 
Poslednja izmena:
Uostalom ni Apple koji je hardverska firma ne pravi ništa sam, nego unajmljuje Foxconn da izradi za njih.
 
Koji, prema tvojim rečima, propada.
 
Van Lumia serije Win Phone se maltene uopste ne prodaje. Ovo je tiha kapitulacija jedne platforme, eto sta je.
 
Rečeno je još prošlog leta da neće proizvoditi telefone. Ms je softverska firma i proizvodiće samo po neki referentni model kao i na pc tržištu -surface. Ne znam zašto presipaju iz šupljeg u prazno ovim vestima... Ponovljeno je jednom 10 x .

Šta će im uopšte fabrike za proizvodnju telefona,nepotreban trošak u današnje vreme kad je mobilna industrija dostigla svoj zenit.
Uostalom ni Apple koji je hardverska firma ne pravi ništa sam, nego unajmljuje Foxconn da izradi za njih.
U vestima stoji da vise nece proizvoditi telefone, znaci ni neposredno ni posredno! A 95% prodatih Windows telefona su Lumie tako da je ovo kraj.
 
attachment.php
 
Rečeno je još prošlog leta da neće proizvoditi telefone. Ms je softverska firma i proizvodiće samo po neki referentni model kao i na pc tržištu -surface. Ne znam zašto presipaju iz šupljeg u prazno ovim vestima... Ponovljeno je jednom 10 x .

Šta će im uopšte fabrike za proizvodnju telefona,nepotreban trošak u današnje vreme kad je mobilna industrija dostigla svoj zenit.

MS nije softverska firma. Od kupovine Nokie, zvanicno su postali "Devices & Services".
 
Zaista ne vidim kako nisu softverska firma. To je strategija koja je promenjena/odbacena sa Nadelinim dolaskom i cloud platforma je njihov top prioritet
Uostalom pise "Build best-in-class platforms and productivity services for a mobile-first, cloud-first world"

Njima je sigurno u interesu da Win Mobile prezivi, ako ne kod siroke narodne mase, a onda u enterprise svetu. Pretpostavljam da sve zavisi od dobrog dogovora za proizvodjacima, ne verujem da ce im samo Surface linija raditi posao, pre svega jer ni najslabiji model nece biti jeftin.
 
Ulazak na tržište sa malim udelom je najbolje u high-end segmentu. Surface je gubio pare, a sada ima ozbiljan rast, isto mogu da urade sa telefonom.
Ono što se stalno zanemaruje da je Microsoft prvi i jedini spojio jedno jezgro za sve platforme. I Apple i Google su iza po tom pitanju.
Sada je brdovito kao i sve na početku, ali na duže staze je itekako dobro.

Microsoft napravi referentan uređaj, ostali prave kako žele. Druga stvar Microsoft ima 300 milona korisnika i raste za desetku, svaki developer je glup ako ignoriše toliko tržište.

I još jedna stvar kojom može da pridobije proizvođače je što je Microsoft zadužen za podršku, dakle svaki OEM ogromne pare štedi jer ne mora sam da ih pravi. Trenutno stanje u Android-u je kao da svaki proizvođač laptopa mora sam da pravi update za Windows.
 
Stvarno su spojili sve i napravili jedno jezgro za sve platforme? Nikog to nije briga...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ali, ali, ali, ali, ali, to je next big thing! :d

Kakve ******štine i koještarije.
 
Druga stvar Microsoft ima 300 milona korisnika i raste za desetku, svaki developer je glup ako ignoriše toliko tržište.

Evo ja sam glup. Kako bre ne kapirate da je razvoj za Android jednostavna stvar i da to moze svako (pa i ja), da ozbiljni devovi rade jos iOS ali to nije za boraniju jer se mora imati skup hardver a i radi se u drugacijem okruzenju. Plus se ceka Apple dozvola za pustanje aplikacije na njihov AppStore dok je na Androidu to smesna stvar. Ne znam kakvo je sad stanje ali nekad su se trkali po broju aplikacija iOS i Android. Rekao bih da je Android sada u velikoj prednosti jer na Google Play ima pesto kopija jedne te iste aplikacije izdate od strane istog ili razlicitih developera...

WinPhone je isuvise komplikovan a opet malo trziste. Android uredjaji se broje milijardama a ne milionima.

Edit: Meni kao devu je u interesu Android, ogromno trziste. Ne prijaju mi razlicite platforme jer je to ekstra posao za mene. Gledano ocima korisnika grozno je zeleti jednu platformu, ali za developera to olaksava posao.
 
Poslednja izmena:
Za Microsoft je jednostavnije kad treba da podražavaš više vrsta uređaja i na to računaju. Zato dele Windows 10 besplatno da postignu kritičnu masu korisnika dovoljno brzo da ne može da se ignoriše. Sada je oko 300 milona i raste. Malo je glupo ignorisati 300 milona korisnika, a drugo po statistici nedavnoj Windows Phone developeri najviše zarađuju od aplikacija, pa iOS, pa Android.
 
Ali, ali, ali, ali, ali, to je next big thing! :d

Kakve ******štine i koještarije.

Pazi ti njih, mislili da ce ako ukradu Canonicalu ideju (isto propala ideja, dokaz plus da nikog nije briga za takozvanu konvergenciju) napraviti boom i privoleti korisnike sa drugih platformi. Pritom su otaljali posao kao sto imaju naviku u poslednje vreme pa implementacija nije bas najbolja i raspada se vecinu vremena. Genijalci ti iz Microsofta, nema sta.

Za Microsoft je jednostavnije kad treba da podražavaš više vrsta uređaja i na to računaju.

Jeste, tako je. Ali klince (buduce korisnike) bas briga sto app radi isto na fonu, tabletu, PC-ju, televizoru, necem trecem. Jer oni koriste taj app uglavnom na fonu i malo na tabletu a te dve naprave su dovoljno slicne da ti ne treba universal app pristup. Briga klince za PC, oni se igraju i igrica na Androidu. Tako da se moze reci da je u ovom momentu, ta monumentalno sjajna ideja u teoriji, ipak osudjena na propast u praksi. Kao i komunizam, na primer...
 
Poslednja izmena:
Mnogo ste kratkovidi. To ne da je bitno nego je neophodno. Mobilni uređaji su sve jači, i imati odvojen oslabljen OS za svaki uređaj je skupo i štetno. Microsoft će to prvi da razvije, ako ne naprave neku monumentalnu grešku. Dok će Google i Apple pratiti. Google je počeo da spaja, ali su daleko od toga da završe. Zato ChromeOS dobija Android aplikacije, i zato Android dobija sigurnosne mere ChromeOS.
Ništa od toga se ne radi da istog trenutka da efekat. Ovo je kao pričati kad je lansiran Android kako neće ništa da bude od njega, što su uostalom skoro svi i pričali.

Windows 10 Mobile nema skoro nikakve dodirne tačke sa predhodnim Phone. Treba ga gledati i računati kao početnu tačku.
 
Nazad
Vrh Dno