Šta je novo?

Windows Mobile - budućnost ili utopija?

Nego šta je..?
Je li čovek prijavio probleme, a enemoon napisao da ih prijavljuju samo 'prezahtevni korisnici' ili ne?

to se odnosilo na komentare u vezi sa mnom :) a čovek koga si citirao je izneo svoje utiske u vezi sa l950 DS, poenta je bila da je čudno to kako meni toliko izdrži baterija da ja telefon i ne koristim ...
 
Poslednja izmena:
to se odnosilo na komentare u vezi sa mnom :) a čovek koga si citirao je izneo svoje utiske u vezi sa l950 DS, poenta je bila da je čudno to kako meni toliko izdrži baterija da ja telefon i ne koristim ...

Aa...

:d
 
TosaNS najgori trovac na forumu.

Auuuuuu hahahah pa ti ne da si trovač nego ja ne bih znao kako dovoljno pristojno da nazovem trola, a da me ne banuju ... Stojane tebi pomoći nema, taj lek još nije pronađen ... Evo ako neko može da pomogne Stojanu ja bih mu bio zahvalan ... Kontam da ti ovde dolaziš iz čiste dosade, ja drugi razlog i ne vidim ...
 
Poslednja izmena:
Enemoon je i rekao za "prezahtevne" korisnike da ce svemu naci manu. To sto ti mislis da, kad god neko nesto napise, se obraca tebi... To je vec za lecenje
 
Citat Citiram korisnika: Cvoruga Pogledaj poruku


Ma daj, svi prijavljuju probleme, samo TosaMS ne, aha važi.Koji to svi,ne preuvelicavaj.Prezahtevni,da,slazem se.

Enemoon:
Takvima nikad nista nece odgovarati u skorije vreme,koja god platforma da je u pitanju.Svuda ce naci neku manu,prema tome,nisu merodavni.

Enemoon je i rekao za "prezahtevne" korisnike da ce svemu naci manu. To sto ti mislis da, kad god neko nesto napise, se obraca tebi... To je vec za lecenje

Obrati pažnju na to koga je Enemoon citirao, dakle nadovezao se na komentar Čvoruge koji je spominjao mene, prema tome prvo dobrooo pogledaj pa onda komentariši dalje ;) ja ti stvarno pomoći ne mogu ...
 
Poslednja izmena:
Znači, zahtevan korisnik si ti, zbog što slušaš muziku i surfuješ istovremeno?

Nisam rekao da sam ja zahtevan .... ali kako god smorio sam se samo vi nastavite dalje slobodno ja odustajem ...

Što se mene tiče moderatori mogu slobodno da stave lok na temu izgubila je svaki smisao
 
Poslednja izmena:
Ako neko konstatuje ovo:
Koji to svi,ne preuvelicavaj.Prezahtevni,da,slazem se...

I ja pitam je li ovo prezahtevan korisnik:

Hajde da dam svoje mišljenje nakon punih šest meseci korišćenja Lumia 950 DS aparata:

Continuum
I dalje ga koristim ali ne u toj meri kao na početku. Korisna stvar i radi očekivano dobro (ne savršeno).

Rad u pokretu
I dalje OK. Mogu da uradim sitne stvari on the go, VPN, O365, Sharepoint, One drive, InTune MDM sve radi OK.

Trajanje baterije
Popravljeno na bolje za oko 20%. Sada izguram ceo radni dan i uveče oko 21h nivo padne ispod 20%. Počinjem sa korišćenjem ujutru negde oko 7h.

Stabilnost sistema
U početku je bilo malih "dečijih bolesti" koje su relativno brzo bile uklonjene i bio sam zadovoljan određeno vreme.
Poslednja dva meseca sam imao dva iznenadna restarta i kreširanje dve aplikacije. Sadržaj aparata nije drastično menjan, redovne nadogradnje instaliram kada izađu.
Dole u utiscima sam opisao par SW problema.

Dostupnost aplikacija
I dalje slaba, ima zamenskih ali više mi smeta to što najpopularnije ne daju isti user experience kao na IOS-u i Android-u.
Prošle nedelje sam leteo AirSerbia prevoznikom i sada imaju Wi-Fly opciju za net u avionu. Jedino Win mobile nije podržan. Čak i BlackBerry jeste. Sramota me je bilo da vadim laptop iz ranca.

Opšti utisci u radu
U poslednje vreme (mesec i po) blaga katastrofa. Lista problema koje imam su sledeći (broj pored označava učestalost dešavanja 1 retko -10 često):
- Kamera ima neku svoju logiku. Povremeno zamrzavanje nakon što stisnem okidač. 2
- Kada uđem u galeriju slika (nativnu) i uradim pinch zoom zumira mi se gornji levi deo slike bez obzira na mesto gde sam uštinuo. Kada uradim double tap zum, radi sve kako treba. 4
- Ne čujem poziv ili poruku. 3
- Mešanje liste poziva jedog i drugog broja. 5 Pošto je dual SIM aparat u pitanju i prvi SIM mi je poslovni a drugi privatni ovo stvara opasnu nervozu kod mene - kada kliknem na ikonicu SIM1 telefona a otvori mi SIM2 listu.
- Notifikacije aplikacija se ne pojavljuju na vreme. 8! Viber je primer gde mi poruka stigne sa par sati zakašnjenja. WhatsApp radi OK, Skype uglavnom OK, Skype for business OK. Neki put moram da uđem u aplikaciju da bih video da li sam dobio neku poruku. Užas.

Dakle, podvučeno nakon 6 meseci - Microsoft je malo uradio na poboljšanju Win10 mobile sistema. Stvari su sada još gore. A ovo pišem kao pobornik inovacija i Microsoft fan, jednostavno ovo nije dovoljno dobro. Pre ovog telefona sam imao L920 koja je radila daleko stabilnije na 8.1. Preko insider programa sam je prebacio na Win10m i imala je problema. Pripisao sam to starijem hardveru i nedovršenost sitema. Na žalost, malo toga se promenilo do sada. Sinoć sam instalirao Insider na L950
Da li će i kada biti bolje? Ne znam ali ono što znam je da meni mobilni uređaj i njegova funkcionalnost ne trebaju da dođu u pitanje ako je to moja alatka za rad i zavisim od njega.

Sada one koji žele da pređu na Windows 10 mobile ipak usmeravam ka drugim rešenjima bar dok se stvari malo ne poprave na tom polju.
Žao mi je što ovaj koncept ima jako puno potencijala ali se, po mom mišljenju, malo radi na unapređenjima i jako dugo traje.

Ni IOS ni Andorid nisu savršeni ali mislim da imaju daleko manje problema.

Just my ¢2

Šta tu nije jasno i kakve veze ima na koga se konkretno odnosio njegov post?


A i pixell .. hoće da čuje da mi je stigla baš svaka poruka, da zvoni kada god ga neko pozove, da rade sve notifikacije, kada god mu padne na pamet "okine" fotku... itd. Stvarno ga pretera...

...

Što se mene tiče moderatori mogu slobodno da stave lok na temu izgubila je svaki smisao

:d
 
Poslednja izmena:
Da,prezahtevni,to su oni vecito nezadovoljni,zluradi,smrknuti,sarkasticni,"prepametni",dosadni,smorovi,mlataci prazne slame,vecita gundjala itd itd...Puni su ih forumi,sire svuda negativnu energiju i bas niko nema koristi od njihovih naklapanja.Nisu dobri ni sami sebi a kamoli drugima.Troluju iz prikrajka
 
Opšti utisci u radu
U poslednje vreme (mesec i po) blaga katastrofa. Lista problema koje imam su sledeći (broj pored označava učestalost dešavanja 1 retko -10 često):
- Kamera ima neku svoju logiku. Povremeno zamrzavanje nakon što stisnem okidač. 2
- Kada uđem u galeriju slika (nativnu) i uradim pinch zoom zumira mi se gornji levi deo slike bez obzira na mesto gde sam uštinuo. Kada uradim double tap zum, radi sve kako treba. 4
- Ne čujem poziv ili poruku. 3
- Mešanje liste poziva jedog i drugog broja. 5 Pošto je dual SIM aparat u pitanju i prvi SIM mi je poslovni a drugi privatni ovo stvara opasnu nervozu kod mene - kada kliknem na ikonicu SIM1 telefona a otvori mi SIM2 listu.
- Notifikacije aplikacija se ne pojavljuju na vreme. 8! Viber je primer gde mi poruka stigne sa par sati zakašnjenja. WhatsApp radi OK, Skype uglavnom OK, Skype for business OK. Neki put moram da uđem u aplikaciju da bih video da li sam dobio neku poruku. Užas.


Stvarno, ko će tim gunđalima ugoditi..
 
On se covek i ne javlja,nego ti sto puta kopiras ovde njegov post.Cudno.I sumnjivo.
 
Poslednja izmena:
Meni danas nisu stizale notifikacije za sms ,sve dok nisam restartovao fon .Msm poruke su bile u inbox al bez ikakve naznake .

Sent from mTalk
 
Meni danas nisu stizale notifikacije za sms ,sve dok nisam restartovao fon .Msm poruke su bile u inbox al bez ikakve naznake .

Sent from mTalk
E sad ce bombas da krene copy paste ;)
da dokaze da nista nema buducnost ;)
 
Poslednja izmena:
U cemu je fazon?
OS ili app?
 
Nije mi jasno zasto ova tema konacno ne dobije katanac..
 
Zato što je zabavno čitati iz prikrajka. :D
Ide odlično uz pivo i kokice, bolje nego bioskop. :D
 
E sad ce bombas da krene copy paste ;)
da dokaze da nista nema buducnost ;)

Meni nije jasno zasto vi zelite da WM10 ima buducnost? Zasto ne Ubuntu, Blackberry, Tizen, Sailfish? Zasto bas MS produkt.

Ja jesam subjektivan i ne volim Microsoft, ali kao sto rekoh vise puta nije to bez razloga. Nije mi juce dunulo da ne volim Microsoft jer mi dosadno u zivotu. Ne volim Microsoft jer su postupcima kroz zadnje dve decenije zasluzili takav status kod mene a i kod mnogih drugih korisnika. Oni personifikuju sve sto ne valja kod Amerike i kapitalizma.

Upravo zbog toga mi nije jasno zasto neko navija da njihov proizvod, ni po cemu poseban, da uspe? Osim ako nije placen na neki nacin da to radi, jelte.

Jer WM10 zaista ni po cemu nije poseban. Continuum? Pa to uopste nije njihova ideja, ukrali od drugih. Plocice home screen? To moze Android vec sada da emulira. Nada u UWP? Evo da ti kazem kao Android dev. Meni je porazavajuce na sta je ovaj forum spao a i forumu generalno. Svi koriste mobilne ovih dana a mobilne aplikacije su jedno veliko djubre. Nisu ni prineti funkcionalnosti, kompleksnosti i kvalitetu desktop aplikacija. Pa i onih poluamaterskih za nepopularni desktop OS Linux. Znaci ni najbolja Android app nije ni blizu najgore Linux app, o titanima iz win32 sveta da ne pricamo. Ne postoji varijanta u kojoj ce Office i Photoshop da skoce na UWP i ekran mobilnog a da ne postanu djubre. Uredjaj ne dozvoljava, API ne dozvoljava. Nemoguce! Tako da na UWP utopiju mozete da zaboravite. Koristio sam Windows 8 i 8.1 godinu dana, dao sansu tim aplikacijama, tim plocicama. Za godinu dana nisam video dobru app. Ima par na nivou Android aplikacija, ali nema govora da ce to ikada biti korisno na monitoru.

Jasno mi je zasto postoje Windows Phone fanboji. Nokije, Lumije, za iste pare neke stvari radile bolje od raspalih Androida za dinar, bolja podrska, obecanja. Sve mi je to jasno. Ali toga vise nema. Sada postoji WM10 i Surface od 700 evra. Realno vecina vas nikada nece dati pare na to, kao sto sada ne dajete na onog HP Elite x3. Ocekujete third party jeftinocu? Pa WM10 ima third party modela koliko i Ubuntu koji je fakticki u hibernaciji kao i svi ostali mobilni sistemi osim Androida i iOSa. Ubuntu ima Meizu i spanski BQ. WM10 ima jedan HP model, jedan Alcatel i neki Acer (to se realno ne racuna ni u Android svetu). Toliko o tome sto ce svi da se utrkuju da podrze Microsofta. Samsunga ne zanima, imaju Tizen. Huawei radi neki svoj OS. LG nece maci od Androida. HTC je umro i nema para za zajebanciju. Sony isto a i da imaju sigurno nece Microsoftov sistem da podrzavaju. Lenovo mozda ali oni kao i svi ostali Kinezi koji nisu Huawei ce da eksperimentisu ali kod njih Microsoft Windows Mobile nije ime, niti koriste desetku u Kini. Tamo ce pre Ubuntu da prodje kod ZTE-a jer kineska vlada fura varijantu Ubuntu Kylin. Nema ljubavi u Kini i Rusiji za OS koji se javlja u Pentagon.
 
Upravo zbog toga mi nije jasno zasto neko navija da njihov proizvod, ni po cemu poseban, da uspe? Osim ako nije placen na neki nacin da to radi, jelte.

Kao ni meni da se navija za bilo ciji proizvod,mislim u ovoj meri sto vidjamo ovde,ne samo u ovoj temi...ne mogu da prihvatim da nisu placeni za to... ne vidim nikakav drugi smisao...
 
Meni nije jasno zasto vi zelite da WM10 ima buducnost? Zasto ne Ubuntu, Blackberry, Tizen, Sailfish? Zasto bas MS produkt.

Ja jesam subjektivan i ne volim Microsoft, ali kao sto rekoh vise puta nije to bez razloga. Nije mi juce dunulo da ne volim Microsoft jer mi dosadno u zivotu. Ne volim Microsoft jer su postupcima kroz zadnje dve decenije zasluzili takav status kod mene a i kod mnogih drugih korisnika. Oni personifikuju sve sto ne valja kod Amerike i kapitalizma.
Prvo,da nije te Amerike i kapitalizma,nikad ne bi ni imao internet ,mobilni telefon,niti bi sad pisao nebuloze i pljuvao ono sto su ti omogucili.Nazalost ne znam sta je to stiglo iz komunizma pozitivno pa da mrzim Microsoft zbog toga.Nije ni meni jasno zasto ljudi navijaju za Partizan ili Zvezdu,mozda su placeni?Naravno da mi je stalo do necega sto mi se svidja i cime sam bas zadovoljan,sta tu ima cudno?Android ne mrzim (mada je i on iz tog ozloglasenog kapitalizma stigao kao i ios) niti tako uopste mogu da gledam na stvari vec mi se jednostavno te platforme ne svidjaju i ne bih zeleo da jednog dana budem primoran da se vracam na njih,zato zelim da winp uspe i da ima buducnost.Ne znam sta toliko tu nije jasno?I naravno,WINP mi se bas svidja sto mislim da je poseban.
 
Poslednja izmena:
Kao ni meni da se navija za bilo ciji proizvod,mislim u ovoj meri sto vidjamo ovde,ne samo u ovoj temi...ne mogu da prihvatim da nisu placeni za to... ne vidim nikakav drugi smisao...
Posledica opšteg stanja u društvu u kome je i sve drugo polarizovano i banalizovano. Uz nedostatak drugih kreativnijih interesovanja na koje će da se troši slobodno vreme rezultat je - zagriženi ljubitelj robne marke, ili u ovom slučaju softverske platforme (wtf!?) koji je istu "prisvojio" kao sopstvenu pa ima potrebu da brani nešto što je "njegovo".
 
Poslednja izmena:
Sad smo poceli i sa nadripsiholoskim analizama?Jel to tema?
 
Mrzeti windows jer je personifikacija kapitalizma i amerike je glupo, ja se pitam, a čiji su google i ios? Da ima neki srpski os pa da razumem neko spomenu reč banalizovanje upravo smo došli do toga u ovoj temi, ako ima kakav moderator da stavi kakav katanac na temu, besmisleno je pisati više ...

Soilent Green is People
 
Poslednja izmena:
Cek sad... istrolujes temu,isprozivas ljude i sad ajmo katanac?

Sinoc mi se izvinjava frend na ne javljanju,jer mu FB messenger i Viber zapucali.. naravno,morao je da restartuje...

Znaci svi sa Lumiama imali/imaju neki problem sto je ok,desava se ali samo ti i Enemoon ne... nesto ne stima...
 
Ko kaze da mu fb,messenger i viber rade dobro taj zasigurno laze .

Sent from mTalk
 
Kratko i jasno da odgovorim na pitanje iz naslova teme: utopija.

Neverovatno mi je da Microsoft nije našao načina da makar poseduje solidan kvalitet aplikacija najvećih igrača. Bez sitnih mnogi korisnici mogu...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Cek sad... istrolujes temu,isprozivas ljude i sad ajmo katanac?

Sinoc mi se izvinjava frend na ne javljanju,jer mu FB messenger i Viber zapucali.. naravno,morao je da restartuje...

Znaci svi sa Lumiama imali/imaju neki problem sto je ok,desava se ali samo ti i Enemoon ne... nesto ne stima...
Ne samo ja već i desetak mojih prijatelja koji imaju Lumie ali oni ljudi nemaju vremena da dolaze ovde i dokazuju bilo kome da im telefoni odlično rade.Kao i uostalom većina ljudi koji koriste iste.Ionako biste ih sve proglasili lažovima,vi imate problem,želje su vam jedno( da niko ne koristi win phone) a realnost je da ih mnogi i dalje koriste i ne žele ništa drugo,baš jer su zadovoljni.

Sent from mTalk
 
Nazad
Vrh Dno