Šta je novo?

Windows Mobile - budućnost ili utopija?

Ono za skype, već jesam. ;)
 
Poslednja izmena:
Na veliku žalost hejtera,Microsoft radi posao.

Sent from mTalk
 
Hajde da dam svoje mišljenje nakon punih šest meseci korišćenja Lumia 950 DS aparata:

Continuum
I dalje ga koristim ali ne u toj meri kao na početku. Korisna stvar i radi očekivano dobro (ne savršeno).

Rad u pokretu
I dalje OK. Mogu da uradim sitne stvari on the go, VPN, O365, Sharepoint, One drive, InTune MDM sve radi OK.

Trajanje baterije
Popravljeno na bolje za oko 20%. Sada izguram ceo radni dan i uveče oko 21h nivo padne ispod 20%. Počinjem sa korišćenjem ujutru negde oko 7h.

Stabilnost sistema
U početku je bilo malih "dečijih bolesti" koje su relativno brzo bile uklonjene i bio sam zadovoljan određeno vreme.
Poslednja dva meseca sam imao dva iznenadna restarta i kreširanje dve aplikacije. Sadržaj aparata nije drastično menjan, redovne nadogradnje instaliram kada izađu.
Dole u utiscima sam opisao par SW problema.

Dostupnost aplikacija
I dalje slaba, ima zamenskih ali više mi smeta to što najpopularnije ne daju isti user experience kao na IOS-u i Android-u.
Prošle nedelje sam leteo AirSerbia prevoznikom i sada imaju Wi-Fly opciju za net u avionu. Jedino Win mobile nije podržan. Čak i BlackBerry jeste. Sramota me je bilo da vadim laptop iz ranca.

Opšti utisci u radu
U poslednje vreme (mesec i po) blaga katastrofa. Lista problema koje imam su sledeći (broj pored označava učestalost dešavanja 1 retko -10 često):
- Kamera ima neku svoju logiku. Povremeno zamrzavanje nakon što stisnem okidač. 2
- Kada uđem u galeriju slika (nativnu) i uradim pinch zoom zumira mi se gornji levi deo slike bez obzira na mesto gde sam uštinuo. Kada uradim double tap zum, radi sve kako treba. 4
- Ne čujem poziv ili poruku. 3
- Mešanje liste poziva jedog i drugog broja. 5 Pošto je dual SIM aparat u pitanju i prvi SIM mi je poslovni a drugi privatni ovo stvara opasnu nervozu kod mene - kada kliknem na ikonicu SIM1 telefona a otvori mi SIM2 listu.
- Notifikacije aplikacija se ne pojavljuju na vreme. 8! Viber je primer gde mi poruka stigne sa par sati zakašnjenja. WhatsApp radi OK, Skype uglavnom OK, Skype for business OK. Neki put moram da uđem u aplikaciju da bih video da li sam dobio neku poruku. Užas.

Dakle, podvučeno nakon 6 meseci - Microsoft je malo uradio na poboljšanju Win10 mobile sistema. Stvari su sada još gore. A ovo pišem kao pobornik inovacija i Microsoft fan, jednostavno ovo nije dovoljno dobro. Pre ovog telefona sam imao L920 koja je radila daleko stabilnije na 8.1. Preko insider programa sam je prebacio na Win10m i imala je problema. Pripisao sam to starijem hardveru i nedovršenost sitema. Na žalost, malo toga se promenilo do sada. Sinoć sam instalirao Insider na L950
Da li će i kada biti bolje? Ne znam ali ono što znam je da meni mobilni uređaj i njegova funkcionalnost ne trebaju da dođu u pitanje ako je to moja alatka za rad i zavisim od njega.

Sada one koji žele da pređu na Windows 10 mobile ipak usmeravam ka drugim rešenjima bar dok se stvari malo ne poprave na tom polju.
Žao mi je što ovaj koncept ima jako puno potencijala ali se, po mom mišljenju, malo radi na unapređenjima i jako dugo traje.

Ni IOS ni Andorid nisu savršeni ali mislim da imaju daleko manje problema.

Just my ¢2
 
Hajde da dam svoje mišljenje nakon više od godinu dana korišćenja Lumia 735 aparata:

Continuum
Nemam i ne koristim

Rad u pokretu
Sitne stvari on the go, VPN, O365, Sharepoint, One drive, InTune MDM
Ne koristim

Trajanje baterije
Počinjem sa korišćenjem ujutru negde oko 7h, a završim narednog dana sa oko 20%

Stabilnost sistema
U početku nisam imao nikakvih "dečijih bolesti" sve je radilo OK (Windows 8.1)
Apdejtovan na Windows 10 mobile - sadržaj aparata nije drastično menjan, redovne nadogradnje instaliram kada izađu sve i dalje radi OK

Dostupnost aplikacija
I dalje slaba, ima zamenskih i sasvim korektne, kao primer navešću da sam do sada koristio tt klasik aplikaciju za brzo pregledanje foruma da bih nakon prelasaka na mTalk uvideo da je bolja nego tt pogotovo kako se sa lakoćom može kretati korz forume i obeležiti ih drugom bojom ... notifikacije stižu i bolje su urađene nego na tt.

Opšti utisci u radu
- Kamera reaguje momentalno nemam nikakakv lag prilkom fotografisanja, fotografije su oštre i zadovoljavajućeg kvaliteta
- Kada uđem u galeriju slika (nativnu) i uradim pinch zoom zumira sliku na mestu gde sam uštinuo. Kada uradim double tap zum, radi sve kako treba.
- Čujem poziv ili poruku kada stigne. Level na 6 podeoku da stavim više od toga bude neprijatno glasno
- Aparat je samo sa jednom sim karticom i nisam primetio nikakav problem sa imenikom osim što mi je povezan sa FB pa prilikom apdejta aplikacije svi kontakti mi se koji bi trebalo da budu povezani sa FB to više nisu pa moram da ponovo prođem kroz kontakte i povežem sa FB
- Notifikacije aplikacija se pojavljuju na vreme. Viber radi OK. WhatsApp radi OK, Skype ne koristim.

Dakle, podvučeno nakon skoro godinu dana - Microsoft je uradio dosta toga na poboljšanju Win10 mobile sistema u odnosu na prethodni 8.1 sistem. Stvari su sada bolje u odnosu na prethodni 8.1 sistem. A ovo pišem kao pobornik inovacija i Microsoft fan, jednostavno ovo mi je dovoljno dobro da razmišljam o sledećem WP. Pre ovog telefona sam imao android koji je radio korektno uz manje probleme ali ne da bih ga menjao za drugi da nisam uvideo koliko mi WP kao koncept više odgovara. Nikad nisam bio u Insajder programu pa ne mogu ništa da kažem o tome.

Sada one koji žele da pređu na Windows 10 mobile ipak usmeravam da razmisle o tome da broj aplikacija nije isti kao u play storu i da nema igrica u tom broju kao što to ima kod androida i da je koncept sistema drugačiji nego na adnroidu ...
Drago mi je što ovaj koncept ima jako puno potencijala ali se, po mom mišljenju, na tržište dovoljno brzo ne izbacuju novi modeli sa ovim operativnim sistemom.

Ni IOS ni Andorid nisu savršeni i mislim da imaju daleko više modela na tržištu nego WP što je nepravedno i mislim da će se to u budućnosti promeniti.

Just my ¢2
 
Poslednja izmena:
Nisi se trebao truditi,znali smo sve to i pre posta...
 
Kažem ja ta Lumia 735 je u suštini prikriveni surface phone, samo zamaskiran da bi radili beta testiranje.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Kažem ja ta Lumia 735 je u suštini prikriveni surface phone, samo zamaskiran da bi radili beta testiranje.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
Nije tačno, Tosa ima Nokiu McLaren zapakovanu u 735, planirali da pošalju beta testeru u Bukurešt, ali greškom poslali za NS.
 
Poslednja izmena:
Znam da znate ali ipak da ponovim čisto radi znanja i ravnanja ;)

Iskreno razočarao bih se da sledeći WP ne bude bar kao 735 ako ne isti, a ono i bolji samo da ima veću dijagonalu pa ko voli :D

lažno skroman :D
 
Poslednja izmena:
Ja se slažem s pixell-om.
Dva bug-a u zadnje vreme su notifikacije povremeno za third-party aplikacije, ne znam da li su one ili sam Windows, i kad počne da zvoni povremeno se čuje kao zakicani zvuk pa krene normalno. Što se nije dešavalo do pre par nedelja.
 
Znam da znate ali ipak da ponovim čisto radi znanja i ravnanja ;)

Ali ti to ponavljas od pocetka teme... nisam kometarisao tvoj post da bih te tovario/prozivao vec je stvarno tako... vec svi znamo napamet :)
 
Ajde lični utisak na stranu , ja takodje nisam imao problema sa sistemom ali da ti baterija toliko traje nema šanse,ispada da ti telefon i ne pipaš. Imao sam lumia 640 on ima bolju baterija i toliko telefon nije izdržao nijednom.

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Meni Viber od pre nekoliko dana opet brljavi, nikakve notifikacije ne dobijam kad stigne poruka.
Isto važi i za Outlook.
Ni ja ne preporučujem WP. Ne znam kako stoje stvari sa drugim platformama, jer vidim da se i tamo žale na manje-više iste stvari kao i mi. Ali to opet nije nikakav izgovor. Ako WP hoće da uspe mora da bude bolji od drugih. Ako su third party aplikacije problem gde je Quality control od samog MS barem za najvažnije aplikacije? Recimo, kod konzola to je pod obavezno. Ali oni kakvi su, oni ne rade QC ni na svom sistemu a kamoli na tuđim aplikacijama.

Sent from mTalk
 
Ajde lični utisak na stranu , ja takodje nisam imao problema sa sistemom ali da ti baterija toliko traje nema šanse,ispada da ti telefon i ne pipaš. Imao sam lumia 640 on ima bolju baterija i toliko telefon nije izdržao nijednom.

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk

Može, pod 8.1 :)
 
Ajde lični utisak na stranu , ja takodje nisam imao problema sa sistemom ali da ti baterija toliko traje nema šanse,ispada da ti telefon i ne pipaš. Imao sam lumia 640 on ima bolju baterija i toliko telefon nije izdržao nijednom.

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk

Telefon uglavnom koristim za pregledanje pošte, mTalk, slušanje muzike ali i pregledanje video sadržaja, u zavisnosti od toga koliko "visim" na telefonu baterija mi traje u hardcore korišćenju dan i po (vikend pre i posle podne), ako koristim radnim danom dakle uglavnom popodne onda kao što kažem punim na 24h.
 
Poslednja izmena:
Tebi baterija u hardcore koriscenju traje duze nego u normalnom? [emoji23] [emoji23] [emoji23] [emoji85]
 
Tosa treba da podrobnije objasni kako on dozivljava hardcore koriscenje.
 
[emoji23]

Ma daj, svi prijavljuju probleme, samo TosaMS ne, aha važi.
 
Nije problem da pojasnim šta sam mislio pod tim hardcore, slušam muziku preko dizera dok u isto vreme surfujem, pregledam forum itd. Često pregledam poštu tj dosta vremena je ekran uključen kako u toku prepodneva tako i u toku odmora popodne za vreme vikenda. Dok radnim danima uglavnom posle podne slušam muziku i čitam forume ... Možda ste vi zahtevniji korisnici i koristite više za razgovor ali nema razloga za ismevanjem... Ako bi hteli da izazovete neku reakciju da bi me moderatori banovali nije problem mogu da me banuju slobodno nije prob.
Nadam se da sam dovoljno pojasnio Yooyo

@ čvoruga koji je tvoj problem nisi mi baš najjasniji ako imaš kakav problem kaži konkretno u čemu se on sastoji ja ti kažem da ja nemam problem sa telefonom, a ako treba da foliram neki problem onda radije neću biti ovde nego da ćutim i da se pretvaram da nisam zadovoljan i da pišem kako je nexus jedini naj naj. To od mene nećeš dočekati jer ja nisam deo mase niti ću prihvatiti to da budem nešto što nisam ....


Soilent Green is People
 
Poslednja izmena:
[emoji23]

Ma daj, svi prijavljuju probleme, samo TosaMS ne, aha važi.
Koji to svi,ne preuvelicavaj.Prezahtevni,da,slazem se.Takvima nikad nista nece odgovarati u skorije vreme,koja god platforma da je u pitanju.Svuda ce naci neku manu,prema tome,nisu merodavni.
 
Nije problem da pojasnim šta sam mislio pod tim hardcore, slušam muziku preko dizera dok u isto vreme surfujem, pregledam forum itd. Često pregledam poštu tj dosta vremena je ekran uključen kako u toku prepodneva tako i u toku odmora popodne. Dok radnim danima uglavnom posle podne slušam muziku i čitam forume ... Možda ste vi zahtevniji korisnici i koristite više za razgovor ali nema razloga da za ismevanjem...

Soilent Green is People
Pitam se,rade li ti ljudi u zivotu nesto osim drndanja telefona po ceo dan?I da hocu,ne mogu da stignem da ga koristim neprestano .
 
Na osnovu čega to zaključuješ, ja sam opisao kako koristim uređaj možda ti koristiš na drugi način ali ti ne bih rekao da si baron i šta sve ne, a ako je to uredu onda ti ja nemamo šta više pričati niti ću više obraćati pažnju na tvoje komentare tako da što se mene tiče to je to ...

Soilent Green is People
 
Microsoft je ispred hardvera očigledno. Ono što oni hoće zahteva mnogo jače SoC od trenutnih. Što su uostalom i rekli, čekaju da hardver dostigne nivo koji im treba. Do tada usavršavaju softver.

Ozbiljnije su one Linux aplikacije sto tera Ubuntu nego ove UWP. Na Ubuntu mozes i Libre ofis da poteras i to onaj za desktop. Oni vec imaju funkcionalan wrapper (xmir) za desktop aplikacije sto Microsoft tek treba da omoguci (win32 na wm10).

Ali kao sto rekoh, daleko je Ubuntu od Androida kada je ispoliranost sistema u pitanju. Ocigledno ispred WM10...

Google petlja nesto slicno ali mene ne zanima njihov pravac kretanja jer im je sve u oblaku, negde na webu, praceno i analizirano. Ja volim klasiku, offline desktop apps. Nije ChromeOS za mene.
 
Joj majko mila, šta sve o de neću pročitati. Znači koji bullshit se ovde piše od strane zaluđenika i hvalospevaca. Alo bre, pa koristili smo isti sistem, iste uređaje i zamislite, ja jedan od tih još uvek koristim. U ovo jedino neko ko zadnje dve godine živi ispod kamena može da poveruje.

Sent from HUAWEI P9 lite via tapatalk
 
giphy.gif
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno