Šta je novo?

ASUS Z170-A i Intel(R) Core(TM) i3-6100 Overclocking

nikolas61

Slavan
VIP član
Učlanjen(a)
27.04.2004
Poruke
2,081
Poena
380
Zanima me da li je jos neko uzimao Intel(R) Core(TM) i3-6100 i kakvi su utisci...

Na prvu loptu i3-6100 @ 4903MHz na vazduhu.

capture32.png


http://valid.x86.fr/mfxvnm
 
Dobro si ga nabo,svaka cast,i ja se razmisljam da uzmem nekog da se poigram malo ;)
 
screenzmz.jpg


Izgleda da tema o overkloku i3-6100 nije interesantna ,pa da mozda ova gospodja da neki savet kako do i3-6100@ 5200MHz na vazduhu :smash:

Ili niko nije kupio i probao i3-6100 :-devil-:
 
Generalno cim nesto nije zvanicno priznato od strane Intela odma nije, kako da kazem, zanimljivo ljudima.
Ja sam se bio opasno zagrijao za tu plocu i i5 6500, ali kad sam vidio da je Intel zvanicno zabranio te Biose ohladio sam. Pitanje je hoce li vise ikad izaci ikakav bios koji ce rjesavati neke stvari. Onoliko koliko sam ja ispratio procesor je uvjek zakucan na max taktu, problemi sa ocitanjem temperatura itd.

Posto imas i3 6100 mislim da bi bilo dosta korisno da opises taj dio, Oc ce zavisiti svakako najvise od primjerka, ali meni je recimo bitnije da li je izasao ikakv softwer kojim je moguce pratiti temperature recimo dok vrtis neki test npr cinebench i sl.
 
HWiNFO64 v5.24, ASUS AI Suite 3, AIDA64 Extreme citaju TEMP bez problema. Sa ovim biosom za ASUS z170-A nikakvih problema ili anomalija nisam imao.

Meni sve radi. Max takt CPU mi je uvek potreban,ali ako zelim da smanjim takt ni to mi nije problem.
 
Recimo ako je oc uzecemo 4900Mhz, kad je u idle-u da li ostaje na 4900mhz ( koliko sam ja vidio ostaje uvjek zakucan)?
 
:p

Stigla nova ploca...






ASUS ROG MAXIMUS VIII GENE

XTU sa zategnutom memorijom G.SKILL TRIDENT Z @ 3830 CL 12 12 12 28

691.png
 
Poslednja izmena:
Koji je napon na memki...memi ti markovi nesto ne idu kako treba,na 4.7 Ghz za 6600k mi baca 7800 marksa,nesto tu ne stima...
 
Ne fale mi mnogo 70%,sta tu nece i ne valja kolega,memorija je 1 stap,flesnuo zadnji bios,drugo neznam,nije nuklearna fizika mamu mu...
 
Nazad
Vrh Dno