Šta je novo?

ASUS Z170-A i Intel(R) Core(TM) i3-6100 Overclocking

850 cmarka plafon,preko toga ne mere,spusatao i na 4.5/4.4/4.2 nece

E sad koliko ima uticaja memka sto je jedan stap i sto ne moze vise,msm da nije u tom problem..
 
Nema sanse da moze toliko bas da spusti sto je jedan stap.
 
Itekako znaci memorija kod xtu testa, narocito kod DDR4 je neverovatan boost (kako za dual channel tako i za freq/latence, isto i quad daje mali boost u odnosu na dual)

recimo razlika na istoj freq:

1292 poena

1458 poena

inace odlicni rezultati Nidzo leti memorija ko luda... :)

p.s. takodje za skylake win10 je must za xtu test...
 
Poslednja izmena:
gskilltrid.png


G.SKILL memorija kao pracka

x9jzbur.gif
 
Itekako znaci memorija kod xtu testa, narocito kod DDR4 je neverovatan boost (kako za dual channel tako i za freq/latence, isto i quad daje mali boost u odnosu na dual)

recimo razlika na istoj freq:

1292 poena

1458 poena

inace odlicni rezultati Nidzo leti memorija ko luda... :)

p.s. takodje za skylake win10 je must za xtu test...

E necu 10-tku da stavim pa da mi placaju :),kada je dorade kako treba onda cu,inace pitanje za tebe jer imas rezervnu neku memaru koja dobro tuce :D
 
imam ovu z170i gaming pro ac i trebalo bi da ubacim bios za klokanje ali me interesuje jel intel stock cooler dovoljan i koji programi citaju temp kad se kloka preko bclk-?
 
Stok cooler nije dovoljan ni za def kamo li OC :D,open hardver monitor,HW monitor,aida64....;)
 
jeste za stock napon,sto nije?zakucaj ga na tih 1,2v pa koliko baci,ocekuj oko 4,3-4,4ghz.
 
Da li ici na i5+ najjeftiniju plocu, ili i3 + neka Z ploca? U planu je neka rx480,pa da se uklopi za fullhd igranje.
 
Zavisi od primerka ,vecinom pice dobru temperaturu,ja mog jos nisam pod noz stavljao jer nema potrebe,ima zid na 5Ghz,inace mi za svaki dan na 4.7mhz uz 1.380v
 
ako nemas za i5 + z170 plojku,batali skajlejk,nema poente.
 
na kraju ces svakako hteti bar kvad,ne zavaravaj sebe,preskoci tu buraniju.za ove tweakeraske varijante za male novce nadji neku 870 plojku i x2 fenoma,otkljucaj i nagnaj do pucanja. :)
 
Ma kakav stogodisnji fenom, ne znam sto bih se glupirao sa tim... :)
 
Uzeo sam ipak i7 6700k, sad ce vidimo kakav je primerak :).

ram2.jpg
 
Poslednja izmena:
Uzdravlje kolega te sluzio i ajd za pocetak neki od 4.8Ghz ne bi bilo lose :)
 
Nazad
Vrh Dno