Šta je novo?

AMD Polaris

I sta to znaci? 490x ce da se kolje sa 1080?
 
^hvala za edit [emoji5]
 
http://videocardz.com/62250/amd-vega10-and-vega11-gpus-spotted-in-opencl-driver

Vega 10 i 11 primjecena u driverima, vjerovatno su istinita ova nagadjanja.
Izgleda da ce Vega biti nova arhitektura mozda GCN 5.0 ili nesto potpuno drugo, izgleda da je Polaris AMD-u posluzio da isproba 14nm proces i ujedno da popuni segment do 300$, mozda nas vec za novu godinu ocekuje Rx 5xx serija sa Vega arhitekturom.

to tako kao slucajno stave u drajvere i onda se kopa pa se nagadja naredna tri meseca sta moze biti hahaha uvek ista prica :D
 
Sta lose novinarstvo napravi od ljudi. Nije gcn 5.0, vec peta generacija. Sta ce se desiti kada stignu do 2.0 oznake? opet gcn 2.0 pa 3.0 itd?

Ja mislim da oni planiraju da zadrze gcn ime dugo, zato i koriste 1.x, jer nema vecih izmena na arhitekturi. Siguran sam da kad nesto drasticno cacnu, da ce staviti 2.0 (ili ce doci posle 1.9 ako nastave ovim putem i stignu dotle :D).
 
Znači još jedan furuna koja se može ohladiti isključivo sa vodom :)
 
Danas sam citao u jednom clanku, ne mogu da se setim ko je preneo vest. Da li kitguru ili neko drugi. Pokusacu da nadjem ponovo.
 
Nano koji je sa razlogom tokom gaming sesija jedva dobacivao i 900mhz, ako i toliko :)
 
Poslednja izmena:
VHg92WV.jpg
 
Konacno...osecam da ce "malisa" izazvati more suza.
 
Zašto na slici ima samo polovinu PCI-E kontakata kao da će biti x8, a ne x16.
 
Nadamo se performansama kao GTX 950 a ceni do 15000din :) Za sve nas koji pravimo miniITX ;)
 
Ja sam pomno pratio izlaske i 1080/70/60; i 480... i na kraju kažem samom sebi - šanse nema da ću dati 200eur za grafu, a ne 300+ - i evo, sad se radujem RX460 :D
Ionako mi r7 260x radi skoro pa super :)
 
darkos, ta tvoja r7 260x (malo jaca) slicna ko moja gtx 750 Ti lagano moze da tera jos godinu dve bar na low-medium. Ionako smanjeni detalji na FullHD rezoluciji ne izgledaju lose u zavisnosti od kvaliteta monitora naravno...
 
bombas, mislio sam na 720p i 1080p posto su najzastupljenije rezolucije, licno sam igrao na obe i svakako da low podesavanja na 720p i low na 1080p ne daju istu sliku zbog gustine piksela i ostalih stvari. Na primer 720p na high je slicno sto i 1080p na low, samim tim veca rezolucija daje kvalitetniju sliku i na manjim detaljima.
 
To jedino ako igras igre koje nemaju podesavanje detalja vec samo rezolucije (neki konzolni port npr), pa je logicno da veca rezolucija izgleda bolje.
 
bombas, mislio sam na 720p i 1080p posto su najzastupljenije rezolucije, licno sam igrao na obe i svakako da low podesavanja na 720p i low na 1080p ne daju istu sliku zbog gustine piksela i ostalih stvari. Na primer 720p na high je slicno sto i 1080p na low, samim tim veca rezolucija daje kvalitetniju sliku i na manjim detaljima.

Nisi u pravu.Nivo detalja i rezolucija su dve razlicite stvari.
 
Nazad
Vrh Dno