Šta je novo?

AMD Polaris

Ja ne verujem da će performanse 980 biti po 250$, pre 299$... a 970 250$.
 
Iskreno meni je 130w puno, samo znak da ce verovatno biti los OC, ili je proizvodni proces krs ili ne mogu da ovladaju frekvencijom ko zeleni
 
mada je totalno nebitno sada GTX 980, jedino sto tu kartu vise nece niko kupiti pored Polarisa 10.

Slazem se da vise niko nece kupiti GTX 980/970 ali ne zbog Polarisa 10 nego zato sto su ih svi vec kupili.
 
Iskreno meni je 130w puno, samo znak da ce verovatno biti los OC, ili je proizvodni proces krs ili ne mogu da ovladaju frekvencijom ko zeleni

AMD cipovi imaju hw djelove koje jedu struju, a trenutno ne doprinose igrama. Zato su i potegli pricu sa DX12 tj. Mantle. Valjda smo to do sad svi zakljucili.
 
Zasto bih radije uzeo AMD? Zbog DX12, gde ni 1080 ne briljira a sigurno nece ni 1060. Cak i ako samo malo doteraju vec postojecu arhitekturu bice bolji izbor. Sigurno i jeftiniji.

Sent from my 6037Y using Tapatalk
 
Slazem se da vise niko nece kupiti GTX 980/970 ali ne zbog Polarisa 10 nego zato sto su ih svi vec kupili.

Ljudi stalno mjenjaju Hw pogotovo GPu i to iz ovog segmenta do 250$, posto se jos ne zna kad ce izaci GTx 1060, polaris ce tu biti bez konkurencije, jedino da se nesto brzo promjeni pa Nvidija izbaci GTX 1060.
 
Ljudi stalno mjenjaju Hw pogotovo GPu i to iz ovog segmenta do 250$, posto se jos ne zna kad ce izaci GTx 1060, polaris ce tu biti bez konkurencije, jedino da se nesto brzo promjeni pa Nvidija izbaci GTX 1060.
Ima i nas koji menjamo grafike na 3-4 godine, taman kada hardver zastari. Kupis za $250, prodas za $100, dodas, kupis opet. Moja GTX760 moze jos da gura, ali vreme je za duplo jacu.
 
Iskreno meni je 130w puno, samo znak da ce verovatno biti los OC, ili je proizvodni proces krs ili ne mogu da ovladaju frekvencijom ko zeleni
Pa sta ako ce "biti los OC"? Ako cena bude $199 za obican 480, to je kupovina godine lagano. 130W zaista nije puno, samo uporedi sa 390/390X a ovo je to isto samo "die-shrink".
 
Opaaaaa, pa ovo je ok, kazu 480 230$ preporucena cena, a 480 x 270 $. Not bad man.
 
I corava koka ubode zrno :d
Sacekaj testove, ne treba zuriti. Ni cena ti nista ne znaci ako performanse nisu zadovoljavajuce.


Pa sigurno necu pre-orderovati :D Ali tesko je zamisliti da ce failovati sa ovim, prosli put su se bavili rebrandingom i podizanjem potrosnje, sada je red na die-shrink i smanjivanje iste :D 480/480X ce biti 290/290X/390/390X samo manji, isto sto je i nVidia uradila sa Pascalom samo u manjem obimu, nece se gadjati vise performanse, vec naprotiv, iste. Ima AMD iskustva sa time (4770 npr), uopste ne sumnjam u rezultat.
 
to sto je preporucena cena 230$ ne znaci nista, te cene ce verovatno bitiu zemljama u okruzenju, a kod nas ce oko 250-300 evra

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока
 
Genijalno :D I sviđa mi se što nude varijantu i sa 4GB, pošto je sve preko toga nepotrebno za 1080p (pa i za više), pa da ljudi ne plaćaju ono što im ne treba kao u slučaju 390(X). Samo još da vidimo kako se stvarno ponaša u igrama
 
Cjena jeste ok, ali ostalo mi izgleda lose. Koliko para toliko i muzike.

Ne znam zasto porede performanse sa GTX 970/980, kad imaju i oni karte u tom segmentu R9 390/390X.
po svemu sudeci performanse ce biti blize R9 390 i GTX 970 kartici nego R9 390X i GTX 980. Nek bude brza recimo kao i GTX 980 uz 150w nisu nista napravili, kako misle izbaciti cip sa 550-600mm2.

Dalje porede CF Rx 480 sa GTX 1080 koga to realno interesuje kakav crni CF Nek izbace rezultate za Rx 480 u bilo kojoj igri da ljudi znaju sta i koliko da ocekuju, frljaju sa nekim procentima, slikama/slajdovima nidje veze.
Dovoljno je bilo da pokazu koliko je RX 480 brza od R9 380X to je pravo poredjenje a ne neki CF protiv GTX 1080.

Ono sto ja mogu zakljuciti radi se o istoj arhitekturi u nizem nm procesu bukvalno nisu nista uradili.
RX 480 =2304SP -1266Mhz
R9 380X=2048SP- 970Mhz

Dodali 256 SP digli taktove za oko 300mhz zadrzali 256 bita magistralu, stavili brzu memoriju - rezultat 40-45% brza karta od R9 380X -> NISTA spekatakularno!!!

Zakljucak: Cjena dobra, potrosnja losa bilo je vrjeme da promjene arhitekturu nece sa ovim daleko dogurat.
 
Poslednja izmena:
Pa znalo se da ce uraditi die-shrink 290/290X i malo ga ubrzati. $199 covece, sta bi ti za te pare? Ultimativna 1080p/60 karta. GCN arhitektura je, po meni, naprednija od Pascala u igrackom smislu, posebno DX12 deo. Potrosnja oko 150W deluje OK, mada sam ocekivao jos manju, ali u odnosu na 300 i kusur kod 390 i ovo je super.
 
Pa nista napisao sam da je cjena ok i koliko para toliko i muzike ;)

Cekam testove u igrama i realnu potrosnju. Ovih 150w i performanse ispod GTX 980 meni djeluju lose, opet kazem sacekacu testove pa vidjeti kakvo je pravo stanje sto se tice performansi i potrosnje.
 
Pa nista napisao sam da je cjena ok i koliko para toliko i muzike ;)

Cekam testove u igrama i realnu potrosnju. Ovih 150w i performanse ispod GTX 980 meni djeluju lose, opet kazem sacekacu testove pa vidjeti kakvo je pravo stanje sto se tice performansi i potrosnje.
Pa cekaj da vidis 1060 sa performansama izmedju 970 i 980 i cenom od $269+. Istina, i manjom potrosnjom, ali razlika nece biti po 100W kao ranije. To je to od AMDa, taman ono sto nam treba.
 
Pa znam tako to ide nvidija skuplja, ali manje trosi... nista novo sve po starom. Dok izadju testovi RX 480 bice puno jasnije, i ta potrosnja od 150w ne ostavlja prostora za OC sa 1x 6 pin-om.

22a.jpg


1266/2000 mhz - taktovi.
 
Poslednja izmena:
Ha, demonstracija sa W7 :) Ja sam obicno zadovoljan malim fabrickim overklokom, ne jurim poslednji herc.. Ovo je model za nas obicne korisnike, za vas ce sigurno biti necega, nazalost verovatno kod nVidie za 500€, ali eto.
 
Nazad
Vrh Dno