Šta je novo?

MS Industrial Black Widow

@Dejan87dex

Procitah review tih poljaka (ima na drugom linku sto si ostavio), nisu zadovoljni kako to radi kao case fan I preporucuju crnu verziju, onu sto lici na AeroCool black shark. Navodno mlati ovaj vazduh, ali ga ne usmerava kroz kuciste nego se samo raspline iza ventilatora. Sad, koliko je merodavno merenje "vetrometrom" na 35cm daljine, nemam pojma. Cisto napomena, procitaj I ti pa vidi.


@stopke

Da li mozes da das neko poredjenje sa f12 ako si imao oba u isto vreme? F12 je interesantan, jer mu je rotor prilicno mali pa ima duze lopatice nego ostali u klasi, ali mi je, licno, bucan na maksimum obrtajima. Otprilike mogu da ga smislim tu negde do 1000 rpm, preko toga pocinjem da ga primecujem, a od 1200+ me nervira huk.
 
Pa nisam definitivno odlucio evo ima na ebayu kombinacija 2x 14 artic i izadje ispod 2000din sa slanjem sto je zaista odlican deal.
Artic postujem, nego iz ocajaj trazim za te pare alternative a iz principa nebih dao 2000 ili 3000 din za jedan vent.
Look at this on eBay http://www.ebay.co.uk/itm/162011734252

Bilo bi dobro naci neki do 1000rpm-a a da gura bar oko 100m3/h
 
Poslednja izmena:
Nisam koristio 12i 14, samo 14.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Evo 14 pozadi :)
69a5793d25e4467d8624256aa89e5463.jpg
62dd60d84cf6ca41a96a3f4a1c00fd26.jpg
ab438e7ef5417f1d9f51ac45ec5ee4e3.jpg
0aee3acb9ec4c814dd74476c80c0bd72.jpg
d055c330f91ba05c67ad3c74371d9c4d.jpg
2bcad1192d8a816750237c1f6dc2ce06.jpg


Ово је послао 6п!
 
Ima negdje na LinusTechTips klip koji pokazuje korist od vise od dva venta u kucistu,kako god da ih postavite ,ne mogu tacno da se sjetim koje su sve kombinacije pravili...tj. da li su mjesali i precnike,ali se ispostavilo da vise od dva venta daje max 1-2 stepena nize temperature (ponekad i skodi jer bla,bla,bla...ne mogu se sjetiti sada,ali okacicu link )
 
Vrlo je bitan i ventilator na stranici. Ja sam stavio Scythe GlideStream 140mm na stranici da mi hladi graficku jer mi se jedan ventilator pokvario, i sve je mnogo hladnije, i graficka i cpu i ploca.

Nemam ovo kuciste, ali posto vidim da govorite o ventilatorima i hladjenju, rekoh da napisem. :)
 
Vrlo je bitan i ventilator na stranici. Ja sam stavio Scythe GlideStream 140mm na stranici da mi hladi graficku jer mi se jedan ventilator pokvario, i sve je mnogo hladnije, i graficka i cpu i ploca.

Nemam ovo kuciste, ali posto vidim da govorite o ventilatorima i hladjenju, rekoh da napisem. :)

Zavisi kakvo je hladjenje na karti i na procesoru.

Kad sam imao stock amd kuler i graficku koja je izduvavala vazduh ma stranu i imala otvoren(vidljiv) heatsink i staro kuciste, dva ventilatora sa strane su omogucila overclock za cpu, i 10ak stepeni manje na grafickoj jer je u nju brundala chieftec turbina 90mm 2k rpm.

Sada u kucistu koje je unutra isto kao Widow, sa velikim hladnjakom za cpu i ventilatorom koji izbacuje vazduh iz istog i grafickom koja je maltene zatvorena s te strane(sapphire rx 470) side ventovi ne bi doneli ja mislim apsolutno nista osim dodatne prasine.

Edit: Ploca bi sigurno bila hladnija, vrm-ovi i ostatak.
To je samo procena, nisam probao jer nemam ni mesta da ih stavljam ako je neko probao nek me ispravi.

Sent from mTalk
 
Poslednja izmena:
Jos samo da je linus probao moju kombinaciju, tj 2 napred, 2 gore :)
 
Ploca bi sigurno bila hladnija, vrm-ovi i ostatak.
To je samo procena, nisam probao jer nemam ni mesta da ih stavljam ako je neko probao nek me ispravi.

Moja konfiguracija iz profila. Sve je hladnije, cak i SSD koji je sa druge strane ploce, i to nekih 7-8 stepeni. Jedino je temperatura harda ista jer ga ne dohvata taj ventilator. I svi ventilatori su u biosu postavljeni na silent profil.
 
Moja konfiguracija iz profila. Sve je hladnije, cak i SSD koji je sa druge strane ploce, i to nekih 7-8 stepeni. Jedino je temperatura harda ista jer ga ne dohvata taj ventilator. I svi ventilatori su u biosu postavljeni na silent profil.
A sta si uradio?

Ово је послао 6п!
 
Dobro vece, kupio sam ovaj case pre par dana i nikako ne umem da shvatim kako da instaliram opticki drajv (ODD). Zna li neko sta da uradim ?

(P.S. Iz Makedonije sam, moj srpski i nije bas najbolji, izvinite za to :D)
 
Dobro vece, kupio sam ovaj case pre par dana i nikako ne umem da shvatim kako da instaliram opticki drajv (ODD). Zna li neko sta da uradim ?

(P.S. Iz Makedonije sam, moj srpski i nije bas najbolji, izvinite za to :D)
Pa izvadis plastiku od napred i od napred ga uguras, kasnije zavrnes i povezes.

Ово је послао 6п!
 
Darjane, pri dnu malo povuci prednju masku napred nazad I dok to radis gledaj u unutrasnjost kucista. Videces da postoje okrugle plastike, po jedna levo i desno na prednjoj strani, koje se pomeraju dok cimas masku. Stisni ih prstima gore I dole I poguraj ka napred, I prednja maska ce malo izaci iz lezista. Tako uradis za preostalih 6 komada i prednja maska se skroz skida. Tako ces dobiti pristup da mozes onaj lim koji blokira 5.25" mesto lepo odlomis, posle samo vrati masku i uguraj ODD I usrafi. Samo nemoj na silu, sve moze da se odradi bez toga.

A sad jedna molba za sve vlasnike Widow-a: ako neko bude imao viska jedan fabricki ventilator nek mi se javi na pp.
 
Hvala puno oboje, ja sam izvadio tu plastiku (crni plasticni blok) i video sam neki jeziv lim, i nisam znao da li treba da ga izvadim ili ne. Danas sam ga izvadio i ustrafio ODD. Sve u svemu, kuciste je super, samo su case fan konektore 3-pinski, dok su one header-e na MB 4-pinski (pa nema PWM - ali to meni licno ne smeta) :D
 
Svi zamenili ventilatore i niko nema jedan fabricki vent viska da udomi (uz novcanu kompenzaciju, naravno)?
 
Svi zamenili ventilatore i niko nema jedan fabricki vent viska da udomi (uz novcanu kompenzaciju, naravno)?

cim mi stignu ovi f14 sa ebaya ja odmah stavljam ta dva stock iz udovice na oglase :) naravno javicu tebi ako do tada ne pazaris :D
 
Javi koliko te izaslo na kraju, razmisljam se da porucim I ja sa ibej-a.
Meni je bitno samo da na kraju zavrsim na nekoj od sledecih kombinacija: 4x PWM; 2x PWM + 2x 3pin; 4x 3pin.

Temperature su dobre, samo buku da optimizujem.
 
Poslednja izmena:
Sjajno, hvala za info, ne bih se setio sam da pogledam bar metar dana :).

Nego nesto citam neki francuski rivju, posto vec imam jedan F12 PWM (onaj sa RST radelnikom), pa se sad lomim da li da uzmem 2xF14 i izbacim taj F12 I ostavim 2 fabricka.
Ili da dodam jos jedan F12 PWM I 2xF12 3pin. Po ovim testovima, F12 ima nesto malo veci protok za isti nivo buke (verovatno zasluga veceg broja peraja), no pitanje koliko je I onaj test merodavan.
Cena dodje tu negde, 3 F12 su 150din skuplje od 2 F14...
 
Sjajno, hvala za info, ne bih se setio sam da pogledam bar metar dana :).

Nego nesto citam neki francuski rivju, posto vec imam jedan F12 PWM (onaj sa RST radelnikom), pa se sad lomim da li da uzmem 2xF14 i izbacim taj F12 I ostavim 2 fabricka.
Ili da dodam jos jedan F12 PWM I 2xF12 3pin. Po ovim testovima, F12 ima nesto malo veci protok za isti nivo buke (verovatno zasluga veceg broja peraja), no pitanje koliko je I onaj test merodavan.
Cena dodje tu negde, 3 F12 su 150din skuplje od 2 F14...

uf ovo je super, cekam sa ebaya ove f14 2 kom dobro malo sam ih skuplje platio al sad ce da padne i 1 f14 iz em** i lepo 2 napred 14 i jedan na krovu f14 , a pozadi ostaje pro pwm f12 , ma nema brige :)
Artic F12 i F14 su zaista best buy :)
 
Francuzi nisu merodavni, sad gledam. Oni su testirali neku matoru verziju f14 sa 7 peraja, a ovo sto se prodaje sad ima 9 (kao i F12). Back to the drawing board :)
 
I meni za neki dan stizu 2x F14, bice to dobro provetreno.
Dve 14-ice ispred, a pozadi 1x i iznad 2x default ventilatora..
Meni stizu F14 od Madjara, povoljni su, nisam ni gledao ponude sa eBaya.
 
Visak ti je taj drugi u krovu, apsolutni visak jer ces izbacivati hladan vazduh koji dolazi s preda.
Otvori na krovu kada imaju 2 i 3 mesta za ventilatore su namenjeni za radijatore vodenog hladjenja ...
Moja ti je preporuka da pozadi stavis 14-ku a u krov 12-ku jednu ili ni jednu.
Cilj je progurati hladan vazduh ka hladnjaku cpu i da ga bude sto vise da ta masa prodje kroz njega i odnese toplotu pa tek onda da bude izvucen napolje sada vec ugrejan vazduh.
Ako stavite 2 venta u krov, dobar deo hladnog vazduha ce ici ispred cpu hladnjaka napolje umesto kroz njega.
 
Poslednja izmena:
Visak ti je taj drugi u krovu, apsolutni visak jer ces izbacivati hladan vazduh koji dolazi s preda.
Otvori na krovu kada imaju 2 i 3 mesta za ventilatore su namenjeni za radijatore vodenog hladjenja ...
Moja ti je preporuka da pozadi stavis 14-ku a u krov 12-ku jednu ili ni jednu.
Cilj je progurati hladan vazduh ka hladnjaku cpu i da ga bude sto vise da ta masa prodje kroz njega i odnese toplotu pa tek onda da bude izvucen napolje sada vec ugrejan vazduh.
Ako stavite 2 venta u krov, dobar deo hladnog vazduha ce ici ispred cpu hladnjaka napolje umesto kroz njega.

Morao bih reci da se ne slazem.
Od kako sam gornje postavio da izvlace pri svakoj igri gore izlazi iskljucivo topao vazduh od grsaficke i procesora.
Pogotovo u ovom kucistu jer su prednji nize i ovi odozgo nece povlaciti taj vazduh koji ulazi od napred.

Sent from mTalk
 
^ Kao sto kaze.. prednji su dosta nisko, tako da ne verujem da bi skodilo dovodu hladnog vazduha.
Kada ih ubacim, testiracu na vise nacina, pa cu da vidim koji je najbolji.
 
^ Kao sto kaze.. prednji su dosta nisko, tako da ne verujem da bi skodilo dovodu hladnog vazduha.
Kada ih ubacim, testiracu na vise nacina, pa cu da vidim koji je najbolji.

Lepo je da istestiras sam, mada je puno ljudi to radilo pre tebe.

Uglavnom se najbolje pokaze da prednji ubacuju a da zadnji i gore izbacuju. Tako je i manje prasinr a i posto su gore 12tice a napred 14tice ne pravi se neki negativan pritisak :)
Probao sam dosta kombinacija i ta mi je nekalp najbolje izbalansirana. Javljaj sta si uradio svakako :)

Sent from mTalk
 
Nazad
Vrh Dno