Šta je novo?

MS Industrial Black Widow

Hocu da kazem da postoji realna mogucnost da bude dostupno i kod nas pod njihovim brendom.
BW je sa ovu kintu sasvim dobro kuciste, a ovo novo deluje isto samo sa pleksiglasom sa strane.
Nisam video to novo sa providnom stranicom sa strane moze neki link ili gde moze da se kupi?

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Za sad u Vijetnamu (I verovatno Kini) :)
 
MS Industrial je KimTec-ov brend.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
todorić hara
 
I prije sam nekada na ovoj temi govorio kako to ide sa ovim proizvođačem.
Narudžba minimalno 500 komada po $25, a onda kućište pod nekim imenom prodaju različite grupacije.
Na prostoru bivše Juge je MS "Black Widow", u Poljskoj je SilentiumPC "Pax M70 Pure Black" .... negdje sam vidio link i za Italiju, al ne znam sad.

Uglavnom imao sam priliku sastavljati računare i u Fractalova kućišta R4, R5, XL, ali i ovo BW.
Naravno na FD kućištima se vide ti detalji i kvalitet izrade, ali ovo kućište je u pola cijene jeftinije, dobro je urađeno i za te pare se ne može kupiti bolje.
Ova njihova serija silent kućišta sa čistim linijama mi se sviđa a ovo Black Fish dosta obećava i nadam se da će se naći na ovim prostorima.
Black Fish sam vidio i sa zatvorenom stranicom, pored ove sa staklom, a vidi se i da prate trendove - mislim na BF full staklenu stranicu, kao što u zadnje vrijeme stavljaju na mnoga kućišta.
 
Poslednja izmena:
Evo italijanski Itek, na engleskom

http://www.itek.it/us/cases/middle-...ontol-card-reader-0-7mm-rivest-fonoassorbente

Amazon ga ceni 60,99

Neko je stavljao i recenziju na YT.

Ovi prodaju sve živo, imali su i nekoliko linija laptopova, barebone, bez CPU, HDD i memorije, ali sad su ih sve bacili u EOL odeljak. Verovatno ne ide.

I da, verovatno kupuju na veliko, pa stavljaju nalepnicu. Ko i ovi naši "inovatori" ;-)
 
Kablirano zarad boljeg protoka vazduha :)
b61d5bf60fc4033b84b3dc5bc4b67a30.jpg

081c8c9fcd4cd1e5f867e901dfbfa862.jpg


Ово је послао 6п!
 
Perverzno kabliranje, GG [emoji106]
 
Namucio sam se iskreno. Steta sto nemam 2x sata 1x molex na jednom kablu.

Ово је послао 6п!
 
Lepo odradjeno, pravis mi zazubice Zulu :D

Kupio novu XFX 480 8GB GTR Black Edition grafu, ****ga zahteva dobar protok vazduha ja imam Chieftech full kuciste iz 2009 ali ocajno je ... jedva cekam drugu polovinu decembra valjda ce BW ponovi biti dostupan kod nas.

Gore planiram da stavim dva fana za izduvavanje.
 
Poslednja izmena:
Hvala : Najbolje resenje kupiti pakovanje crnih malih vezica i ne stedeti na njima nikako. Prvi put da sam ja zadovoljan kabliranjem. Do ovog kucista se nisam previse bavio tim, u prethodnom jedva. Nisam drugu stranu pod uglom, prilicno sam tanko postavio kablove (koliko je bilo moguce) pa je i pozadi solidan protok zbog ssd-a i hdd-a.

Ово је послао 6п!
 
Hvala : Najbolje resenje kupiti pakovanje crnih malih vezica i ne stedeti na njima nikako. Prvi put da sam ja zadovoljan kabliranjem. Do ovog kucista se nisam previse bavio tim, u prethodnom jedva. Nisam drugu stranu pod uglom, prilicno sam tanko postavio kablove (koliko je bilo moguce) pa je i pozadi solidan protok zbog ssd-a i hdd-a.

Ово је послао 6п!

Btw ako znas, koje su jacine ventilatori (rpm) ?
 
Poslednja izmena:
Ne znam, ubacio sam f14 pwm artic.

Ово је послао 6п!
 
Ne znam, ubacio sam f14 pwm artic.

Ово је послао 6п!

Izvini sto smaram, samo jos jedna stvar, barem ventilatore mogu da kupim na vreme.

Znaci svi stari su lako zamenljivi? Stari su vezani preko 3pin , a novi F14 preko 4 pina a kasnije svi idu na jedan MOLEX (koliko sam video iz slika) ? Da li postoji vec podrska za 4pin ili si morao da kupujes dodatke ?
 
Poslednja izmena:
Fabricki fan "kontroler" podrzava 2 + 3 ventilatora. Imas 2 prekidaca napred pored one filter mrezice, od kojih jedan kontrolise 2, drugi 3 ventilatora, moguce brzine su OFF, LOW I HIGH. Fan kontroler prihvata samo 3-pin ventilatore, znaci moraces racve da nabavljas ako budes menjao sve ventilatore pa uzeo sve sa 4-pina. Mada bi Arctic trebao da ima onaj RST kablic sto omogucava da vise ventilatora vezes u niz, ali njih onda moras na 4-pin na ploci, ne na fan kontroler.

Fabricki 3-pin se vrte do 1500 (bar ovi moji).

edit:
Imas I one varijente, okacene pre nekoliko strana koje veliki molex pretvaraju u nekoliko malih za 4-pin ventilatore, moze I to da ti posluzi ako na ploci nemas puno konektora.
 
Poslednja izmena:
Izvini sto smaram, samo jos jedna stvar, barem ventilatore mogu da kupim na vreme.

Znaci svi stari su lako zamenljivi? Stari su vezani preko 3pin , a novi F14 preko 4 pina a kasnije svi idu na jedan MOLEX (koliko sam video iz slika) ? Da li postoji vec podrska za 4pin ili si morao da kupujes dodatke ?
Uzeo sam racvu na 3 pina micro princu.

Ово је послао 6п!
 
Gore planiram da stavim dva fana za izduvavanje.

Nemoj dva u krov.
Vise nego dovoljno je da gore u krovu bude JEDAN ventilator, a i njega da stavis da se sporije vrti ako je moguce.
Napred stavi 2x14, pozadi stavi 1x14 i u krov 1x12 ili 1x14 nikako dva venta vec samo jedan.
Da ne bih po stoti put se pricalo do u sitna crevca o pravilnom protoku vazduha kroz kuciste neka ostane na ovome.
 
Nemoj dva u krov.
Vise nego dovoljno je da gore u krovu bude JEDAN ventilator, a i njega da stavis da se sporije vrti ako je moguce.
Napred stavi 2x14, pozadi stavi 1x14 i u krov 1x12 ili 1x14 nikako dva venta vec samo jedan.
Da ne bih po stoti put se pricalo do u sitna crevca o pravilnom protoku vazduha kroz kuciste neka ostane na ovome.

Ok, hvala.

4xF14 bi mi bilo malo mnogo trenutno, zbog nove graficke i kucista, razmisljam 4xF12, ili da ostavim originalne ventilator i uzmem jedan npr. sporiji Thermaltake 1000rpm silent 120m za top.

I jel bi mi preporucio da ga zakacim na levu ili desnu gornju stranu ?
 
Poslednja izmena:
Fabrički ventovi se na mom primerku vrte na 1250 rpm kada je preklopnik na high i oko 650 rpm kada je na low.

Hvala Aibo, video sam tvoju temu na SK forumu o BW.

Samo izgleda da cu ipak uzeti MS Titan Pro pa sta bude, posto je BW out-of-stock, a i XFX grafickoj treba dobar protok vazduha.
 
Po slikama sa bih rekao da je Titan Pro ista stvar kao i Falcon koji je jeftiniji 1000 dinara, samo sto sija plavo umesto crveno. Oba su unutra ista kao Widow, samo su nesto uza, tj malo manje mesta za cable management iza ploce I malo nizi CPU kuler (ali opet staje skoro bilo sta). Ja bih isao na jeftinije...

A opet, sa vijetnamskog sajta Titan izgleda kao Widow bez prednjih vratanaca, a ova dva sa ice tea sveta su izgleda oba Falcona samo plava i crvena varijanta. Meni je ovaj Titan (vijetnamski), cak i bolji od Widow-a...
 
Ok, hvala.

4xF14 bi mi bilo malo mnogo trenutno, zbog nove graficke i kucista, razmisljam 4xF12, ili da ostavim originalne ventilator i uzmem jedan npr. sporiji Thermaltake 1000rpm silent 120m za top.

I jel bi mi preporucio da ga zakacim na levu ili desnu gornju stranu ?

Ja bi ti preporucio da uzmes onda napred 1 ili 2 komada 14-ke pa kasnije menjas kako finansije dozvole.
Zasto?
Bitnije je da vise ubacujes vazduha u kuciste jer stvaras nadprotisak u kucistu i ima manje prasine.
Zaboravlja se ali i graficke karte izduvavaju vazduh pa to treba "nadoknaditi".
Veci ventilatori se vrte na manjim brzinama a ipak guraju vise vazduha pa su tisi i bolje hlade
U krov ako ces stavljati onda u levu stranu gledano s prednje strane kucista, iznad cpu hladnjaka.
Kad bi stavio 2 venta u krov onda bi onaj prednji dosta hladnog vazduha izvlacio iz kucista pre ngo sto prodje kroz cpu hladnjak.
Razlika u cena izmedju 12-ke i 14-ke i nije mnogo velika, pa kad vec kupujes onda uzmi odma 14-ku.
Jedan prednji vent pomeris u krov, na njegovo mesto napred stavis jednu 14-ku, kasnije stavis i drugu pa kad budes mogao i onaj pozadi zamenis za 14-ku... ja bi tako radio a ti skontaj kako ces... ;)
 
Po slikama sa bih rekao da je Titan Pro ista stvar kao i Falcon koji je jeftiniji 1000 dinara, samo sto sija plavo umesto crveno. Oba su unutra ista kao Widow, samo su nesto uza, tj malo manje mesta za cable management iza ploce I malo nizi CPU kuler (ali opet staje skoro bilo sta). Ja bih isao na jeftinije...

A opet, sa vijetnamskog sajta Titan izgleda kao Widow bez prednjih vratanaca, a ova dva sa ice tea sveta su izgleda oba Falcona samo plava i crvena varijanta. Meni je ovaj Titan (vijetnamski), cak i bolji od Widow-a...
Titan PRO

image57f396ac77d1d.png
image57f396b173e8a.jpg

Falcon

0151259_big_2016_04_29_15_50_00.jpg
0151259_307511_big_2016_04_29_15_50_00.jpg
 
krastavac, nema na zvanicnom sajtu, pa nisam bio siguran; zato i napisah sve ono.

edit:
sad videh da ima na hrvatskoj verziji sajta, na srpskoj nema.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno