Šta je novo?

Upgrade procesora na HM70 Chipsetu?

Na HM70 Chisetu nema ubacivanja i3 / i5 / i7 CPU, radi par minuta i gasi plocu jer chipset ne prepoznaje ni jedan CPU osim za HM70 , probao sam na X laptopova i uvek isto, naj siromasniji Chipset koji sam sreo (socijala)
 
Komentar sa drugog foruma:
"Kupio programator, skinuo bios chip sa ploce i upisao bios, nisam najnoviju verziju, nego dve pre poslednje.
Sta se i kako dogodilo sa bios-om, pojma nemam, ali nije moglo nista drugo da bude osim bios-a.
Uglavnom, sada je sve OK!"

PS: pokusacu da kontaktiram decka koji je ovo napisao da vidim da li hoce i meni da pomogne.
 
BIOS nema veze sa sa Update kada Chipset nece dozvoliti rad :type:
 
To znaci da ovaj tip lupa guposti. :D

Your notebook has HM70 chipset. HM70 has well known problem and can't run i3/i5/i7 more then 30 minutes.

Another solution: put your laptop to sleep state every 25-29 min. This reset a timer. You can use Task Scheduler to do it.
 
Poslednja izmena:
Na HM70 Chisetu nema ubacivanja i3 / i5 / i7 CPU, radi par minuta i gasi plocu jer chipset ne prepoznaje ni jedan CPU osim za HM70 , probao sam na X laptopova i uvek isto, naj siromasniji Chipset koji sam sreo (socijala)
Pronasao sam video gde je covek u asus x55a sa hm70 chipsetom ubacio

i7-2670QM​

i koliko sam video radi sve normalno ja planiram da kupim i da testiram posto imam asus x54h i asus x55a pa ako ne radi mogu da ga ubacim u x54h k
 
Taj me i navukao da stavim i5 2520 , gasi se posle 30 min.
Izgleda da za tu plocu HM 70 (Asus X55A) je max Dual core 2020M.
 
Nazad
Vrh Dno