Šta je novo?

Iskustva sa slusalicama ?

darkfusion

Poštovan
Učlanjen(a)
06.07.2014
Poruke
89
Poena
59
Narucio sam preko ebay-a slusalice siberia v2 i platio nekih 35 dolara i sada cekam da stignu.
E sada mene zanima po njegovom on prodaje slusalice bez kutije da bi bile jeftinije(zbog carine)
Mene interesuje jel ima neko iskustva sa ovim da li su jeftina kopija ili su stvarno original (lik ima 100% feedback)
Po meni sa slika slusalice izgledaju iste kao original cak daje i jednu godinu garancije .
E da copiram jedan deo oglasa
Headphone Promotions without original box , with siberia cloth bag !But You Save Big.
 
Poslednja izmena:

Videcu kada ih dobijem trebalo bi ove nedelje pa cu i da vidim tu garanciju godinu dana .
Inace nacitao sam se prica strasno . Neki tvrde da su bile vracane pa je fabrika popravljala pa posto ne mogu legalno da prodaju u prodavnicama prodaju nekim likovima pa oni kasnije na ebay-u(zato ne ide u originalnom pakovanju).
Videcu kada stignu pa javljam .
 
Više bi te koštalo slanje zarad ostvarivanja garancije nego da naručiš nove, a nadovezaću se kad stignem na moj post koji je bombaš citirao u drugoj temi u vezi poređenja sa Kingston Cloud, pošto sam i njih uzeo, kao i Sony XB950 i Logitech G230. Mada to su sve dosta skuplji modeli za različite namene, a sve u svemu nisi pogrešio što si naručio, samo spremi još koju kintu za carinske troškove ;)
 
Više bi te koštalo slanje zarad ostvarivanja garancije nego da naručiš nove, a nadovezaću se kad stignem na moj post koji je bombaš citirao u drugoj temi u vezi poređenja sa Kingston Cloud, pošto sam i njih uzeo, kao i Sony XB950 i Logitech G230. Mada to su sve dosta skuplji modeli za različite namene, a sve u svemu nisi pogrešio što si naručio, samo spremi još koju kintu za carinske troškove ;)

Narucivao sam bar jedno 20 puta preko ebay-a cak i vise od 35$ i nisam nikada placao carinu pa ne kontam zasto bi sada . Narucio sam bio Logitech G300 (lik stavio cenu 49$ i nisam platio carinu ).
 
Pa to sto si do sada imao ludu srecu ne znaci da ce i na dalje tako biti ;) ja sam narucio 20 iljada paketa i na svaki koji nije bio u koverti je naplacen pdv 20% a na mnoge i carina, i dve trecine procenjene na vecu sumu nego sto su placeni al to je samo moje iskustvo ;)
 
Pa to sto si do sada imao ludu srecu ne znaci da ce i na dalje tako biti ;) ja sam narucio 20 iljada paketa i na svaki koji nije bio u koverti je naplacen pdv 20% a na mnoge i carina, i dve trecine procenjene na vecu sumu nego sto su placeni al to je samo moje iskustvo ;)

Nije nego brate do 50 evra nema carine . I da bude problema sa carinom sredise se to sve ipak je ovo Srbija :) .
 
logitech g430 je bolji od siberia v2 jedno 1000000000000000000 puta... Gledam na 100 mesta upoređuju pričaju bolje ssv2 ovo ako je njima bolje oni su gluvaći...
Moguće da sam ja probao te falš o kojima se priča. Uglavnom još uvek imam zvučnu od njih 1.jpg ako ima neko istu karticu samo da uporedi ili zakači preent screen.
 
logitech g430 je bolji od siberia v2 jedno 1000000000000000000 puta... Gledam na 100 mesta upoređuju pričaju bolje ssv2 ovo ako je njima bolje oni su gluvaći...
Moguće da sam ja probao te falš o kojima se priča. Uglavnom još uvek imam zvučnu od njih Pogledajte prilog 194170 ako ima neko istu karticu samo da uporedi ili zakači preent screen.

Ne znam da li su bolje ja sam narucio ove fals kolko mi se cini (mada deluje isto kao original ) .
 
Ja što sam probao kod ortaka, falš koža odrala se, kabal ispucao, mikrofon mnogo loš. Jedino što valja kod njih rajf mi se više sviđa nego kod logitech. Kod logitech rajf je iz jednog dela, i ima blagi pritisak na vrhu glave, mada ništa strašno, ali ovaj sistem kao kod v2 meni se čini udobnije. Na puno mesta sam video da prodaju v2 za 1k 2k 3k, jer crkavaju??? Kako slušalice mogu da crknu jedino ako je neki krš.
 
Ja što sam probao kod ortaka, falš koža odrala se, kabal ispucao, mikrofon mnogo loš. Jedino što valja kod njih rajf mi se više sviđa nego kod logitech. Kod logitech rajf je iz jednog dela, i ima blagi pritisak na vrhu glave, mada ništa strašno, ali ovaj sistem kao kod v2 meni se čini udobnije. Na puno mesta sam video da prodaju v2 za 1k 2k 3k, jer crkavaju??? Kako slušalice mogu da crknu jedino ako je neki krš.

Pa generalno i kod originala na Siberia mikrofon jako los . Videcu kako cu ja proci samo se nadam da nisam bacio pare bez veze ...
 
za 3-4$ narucis nove jastucice sa ebay i teras sledece 3 godine tako da to ne predstavlja problem.

mikrofon na v2 je skroz upotrebljiv za gejming, i kod top modela mikrofon nije sjajan ako poredimo sa kondenzatorskim kojima je namena snimanje...

rajf i sam koncept v2 sa "2 rajfa" je vrhunski i mnogi koriste taj fazon jer je najudobniji, mozda nije najlepsi ali je svakako najudobniji...

to da je g430 bolji od v2 ne znam, al znam da sam mnogo radije koristio v2 nego kingston cloud verovao ili ne, jednostavno mi taj zvuk vise odgovara, naravno dok nisu stigle sony xb950 koje uopste nisu gejming sluske...

a to kolko ce trajati, dzinijusi i a4tech po 4-5000 sumnjam da izdrze godinu dana, v2 teraju 3 god za sad...a i sve zavisi od koriscenja, meni su pre 10 god najskuplje sony sluske crkle posle 7 dana iz tehnomarketa, i naravno nista od garancije, pa zbog zilion drugih losih iskustava sa domacim prodavnicama i reklamacijama u istim, iskljucivo kupujem iz inostranstva.

a to za do 50eur i carine, ne budi tako siguran, mogu lako da procene siberke na 100$ i da naplate i pdv i carinu tj oko 3600din, sto se meni vise puta desilo ;) svaka cast ako prodje i bez pdv-a.
 
za 3-4$ narucis nove jastucice sa ebay i teras sledece 3 godine tako da to ne predstavlja problem.

mikrofon na v2 je skroz upotrebljiv za gejming, i kod top modela mikrofon nije sjajan ako poredimo sa kondenzatorskim kojima je namena snimanje...

rajf i sam koncept v2 sa "2 rajfa" je vrhunski i mnogi koriste taj fazon jer je najudobniji, mozda nije najlepsi ali je svakako najudobniji...

to da je g430 bolji od v2 ne znam, al znam da sam mnogo radije koristio v2 nego kingston cloud verovao ili ne, jednostavno mi taj zvuk vise odgovara, naravno dok nisu stigle sony xb950 koje uopste nisu gejming sluske...

a to kolko ce trajati, dzinijusi i a4tech po 4-5000 sumnjam da izdrze godinu dana, v2 teraju 3 god za sad...a i sve zavisi od koriscenja, meni su pre 10 god najskuplje sony sluske crkle posle 7 dana iz tehnomarketa, i naravno nista od garancije, pa zbog zilion drugih losih iskustava sa domacim prodavnicama i reklamacijama u istim, iskljucivo kupujem iz inostranstva.

a to za do 50eur i carine, ne budi tako siguran, mogu lako da procene siberke na 100$ i da naplate i pdv i carinu tj oko 3600din, sto se meni vise puta desilo ;) svaka cast ako prodje i bez pdv-a.

Videcemo do sada nisam imao problema (sta ces kada zivimo u lopovskoj drzavi). Kao sto rekoh logticeh mis g300 placen 60(stavljeno da je placeno 49) i nisam platio carinu mada to ne znaci nista to valjda ide kako se njima cefne ....
 
Dobro, samo razgranici PDV [20%] i Carinu [10%], da ne zbunimo ostale clanove koji ne prate teme vezane za narucivanje i carinu...ja kad kazem "carinski troskovi" ne mislim striktno na carinu, nego na PDV ili i na PDV i Carinu ;)

Na 35$, PDV je 7$ sto je reci ga 800din + 150din otvaranje paketa i uplatnica, zaokruzi ga na crvenu ;) a carinici mogu da procene na 15$ a mogu i na 150$ ako pogledaju domace cene...
 
Poslednja izmena:
Ja trenutno koristim G430 logitech, a koristim 4 zvučne kartice, siberia v2, ova slika što sam gore okačio (ja mislim da je falš čim ne piše siberia u ime hardware a drajver je original sa njihovog sajta). Ta kartica radi kao pojačalo, da probije uši. zvuk kreštav, u kanteru isto kao u kanti odzvanja zvuk, ne znaš da li je neko ispod tebe ili iznad tebe a čuješ kroz 5 zidova XD
zato sam zvuk stavio na 70% na kompu, i 70% na slušalicama. Bass mnogo slab. Menjao sam podešavanja u EQ, najviše liče na softrock, pojačan bass i treble, a room effect, pošto tu ne odzvanja zvuk toliko pa može da se trpi. Druga kartica (moja omiljena) USB elite dreamgear (od nekih slušalica za konzole, slušalice su za decu neuništive, ali kartica je vrh). Zvuk je topao, bass ubija, naročito u filmovima i muzici. Bukvalno kao da sam unutra u filmu, sa svih strana se čuje zvuk, i prirodan je. Mana kod ove zvučne je što ima buzzing kad se ništa ne radi na kompu, mene to iritira jako. Ima na kablu ono za zaštitu od ems, ali ne vredi, čuje se blago šuštanje kada se ništa ne radi na kompu. Druga stvar nisu glasne koliko bih ja voleo da budu. Ton mi je na 100% na kompu i 100% na slušalicama. To je jačina isto kao na siberia što držim na 70%. Sledeća kartica je isto USB od logitech g330 nisam je odavno koristio ali čini mi se da nije 7.1 nego stereo. Tako da otpada u startu. I na kraju integrisana realtek HD 5.1, na njoj je zvuk najčistiji, ali je tih što ja ne volim. Ponekad koristim 5.1 zvučnike preko nje kad nije ćale kući da me smara, na zvučnicima ukiva...
Takođe imam genius HS 500v, plaćene oko 20e, mogu reći da su bolje od mnogih slušalica što prodaju po 100 i više eura. Mana buzzing, tj zujanje. Problem rešen sa ispravljačom od 5v USB, čak i jače radi vibracija nego preko usb od kompa. Druga mana je što sam ja glavat xaxaxaxa i kad nosim slušalice po 10h bole uši jer se naslanjaju na njih.
Sledeće su AKG 240 df, ali one imaju 600 oma, i komp ne može da ih izgura, pa se čuju tiho. Ali kvalitet zvuka je mnogo lep i prijatan. Puko sam oko 80e na njih a stoje mi bzvz, jer nemam pojačalo za njih. Od čiste su kože, lagane, ne osećaju se na glavi. Rajf ne steže glavu sličan sistem kao na v2 siberia. Kabal bog zna kolko ima jedno 4 metra sigurno, isto kao na g430, e da i džek nije 3.5 mm nego onaj veliki 6 ili koliko već mm, pa sam puko na neki adapter još 2e, sa velikog na mali džek.
Pratim neke gaming slušalice philips, ali čini mi se da su poluotvorene što ne odgovara, ja sam samo za zatvorene slušalice.
Uglavnom moje mišljene oko gaming slušalica:
1. plaća se ime a ne kvalitet
2. mikrofon na gaming slušalicama je mnogo lošiji u odnosu na solo mikrofon
3. slušalice moraju da su udobne, da ne dodiruju uvo, da nisu teške, i da su zatvoreni tip
4. sistem 7.1 je virtuelna simulacija, tako da je trik u zvučnoj kartici! Znači što bolja kartica bolji zvuk, tako da smo u startu prdnuli u čabar. Gledam najjeftinija zvučna što nešto vredi košta 50e, i sluške minimum 50e znači ispod 100e sve je amatersko...
5. na zvučnim ima podešavanje tako da su ove slušalice dobre i za muziku i za filmove
Da bi mogao neko da priča o slušalicama, najbolje da se mi svi okupimo i donesemo na 1 mesto sve vrste slušalica koje imamo i da testiramo sve redom xaxaxaxa
 
Pa najbolje, ali posto je to teze ostvarivo, ja onda kupim najzanimljivije modele pa istestiram... :)

Kingston Cloud i Sony XB950 su mi bile zelja, posto dugo koristim XB400, kao i da uporedim Cloud sa V2 :,,:

Zadrzacu se na XB950 posto sam basshead koji ponekad voli da cuje i izbalansiran zvuk pa je sad red da sklopim neke podnostojece zvucnike sa pojacalom :banana:
 

Prilozi

  • IMG_4805.jpg
    IMG_4805.jpg
    1 MB · Pregleda: 124
  • IMG_4788.jpg
    IMG_4788.jpg
    1 MB · Pregleda: 118
Poslednja izmena:
Dobra vam je tema, zapljunuo sam se :) , elem koje slusalice imaju dobar bas i kvalitetan mikrofon, a da su jeftine, to pretpostavljam ne postoji :) , imam genius hs g450 i hs g500v, trebale su mi za neki razgovor za posao preko interneta ali posto nisam bio siguran da li cu ga dobiti nisam kupovao nove nego polovne sa manom, obicno je mana do kabla tako da mi to nije problem, e sad isto sam gledao po ebay slusalice polovne i sa manom ako nadjem jos bolje, pa me zanima sta mislite o modelima logitech g430, g35, g930, corsair vengeance 1500, razer blackshark v2.0, ovaj razer je 30$ pa pretpostavljam da je kopija, corsair je polovan sa manom, losija kozmetika, oko 40$+ carina, kako u principu znate koje su sluske kvalitetnije, gledate po youtubu ko ih je opisivao i slicno?
 
ja imam neke sony bubice od pre jedno 20 godina od prilike. Danas ove slušalice što prave nisu im ni primaći. Smešno mi je što su napravljene pre 20 godina, a na njima radi 7.1 zvuk...
Ali bubice nisu sa gaming, više su za slušanje muzike u pokretu, sa mp3 playera i mobilnih telefona...
Ove Kingston reklamiraju stalno, poštujem tu firmu što se tiče memorija mada sam za slušalice malo sumnjičav.
Po izgledu najviše mi se sviđaju neke slušalice ASTRO ali su skupe katastrofa a i nikad nisam čuo ranije za tu marku...
A da imam para kupio bih logitech G633, mnogo mi se sviđaju
 
G230 su ISTE slusalice kao i G430 samo uz ove druge dobijas usb zvucnu kartu koja je krs neopevani, tj bacen novac. Steelseries je ok ali one crkavaju iz razloga sto im pregori kalem u zvucniku. Bukvalno kao licna.

Dobre slusalice traze i korektnu diskretnu zvucnu kartu ili eksterni dac. Skupe sluske + integrusa = promasaj.
 
Cloud su odlicne za svaku namenu.
 
ja imam neke sony bubice od pre jedno 20 godina od prilike. Danas ove slušalice što prave nisu im ni primaći. Smešno mi je što su napravljene pre 20 godina, a na njima radi 7.1 zvuk...
Ali bubice nisu sa gaming, više su za slušanje muzike u pokretu, sa mp3 playera i mobilnih telefona...
Ove Kingston reklamiraju stalno, poštujem tu firmu što se tiče memorija mada sam za slušalice malo sumnjičav.
Po izgledu najviše mi se sviđaju neke slušalice ASTRO ali su skupe katastrofa a i nikad nisam čuo ranije za tu marku...
A da imam para kupio bih logitech G633, mnogo mi se sviđaju

Kingstonove slusalice su rebrand od Takstar Pro 80, koje su mnogo hvaljene sto se tice odnos cena/kvalitet.
 
za 3-4$ narucis nove jastucice sa ebay i teras sledece 3 godine tako da to ne predstavlja problem.

mikrofon na v2 je skroz upotrebljiv za gejming, i kod top modela mikrofon nije sjajan ako poredimo sa kondenzatorskim kojima je namena snimanje...

rajf i sam koncept v2 sa "2 rajfa" je vrhunski i mnogi koriste taj fazon jer je najudobniji, mozda nije najlepsi ali je svakako najudobniji...

to da je g430 bolji od v2 ne znam, al znam da sam mnogo radije koristio v2 nego kingston cloud verovao ili ne, jednostavno mi taj zvuk vise odgovara, naravno dok nisu stigle sony xb950 koje uopste nisu gejming sluske...

a to kolko ce trajati, dzinijusi i a4tech po 4-5000 sumnjam da izdrze godinu dana, v2 teraju 3 god za sad...a i sve zavisi od koriscenja, meni su pre 10 god najskuplje sony sluske crkle posle 7 dana iz tehnomarketa, i naravno nista od garancije, pa zbog zilion drugih losih iskustava sa domacim prodavnicama i reklamacijama u istim, iskljucivo kupujem iz inostranstva.

a to za do 50eur i carine, ne budi tako siguran, mogu lako da procene siberke na 100$ i da naplate i pdv i carinu tj oko 3600din, sto se meni vise puta desilo ;) svaka cast ako prodje i bez pdv-a.

Inace kolko si ti cekao da ti stignu sluske ? ( ja evo vec 15 dana )
 
Dobra vam je tema, zapljunuo sam se :) , elem koje slusalice imaju dobar bas i kvalitetan mikrofon, a da su jeftine, to pretpostavljam ne postoji :) , imam genius hs g450 i hs g500v, trebale su mi za neki razgovor za posao preko interneta ali posto nisam bio siguran da li cu ga dobiti nisam kupovao nove nego polovne sa manom, obicno je mana do kabla tako da mi to nije problem, e sad isto sam gledao po ebay slusalice polovne i sa manom ako nadjem jos bolje, pa me zanima sta mislite o modelima logitech g430, g35, g930, corsair vengeance 1500, razer blackshark v2.0, ovaj razer je 30$ pa pretpostavljam da je kopija, corsair je polovan sa manom, losija kozmetika, oko 40$+ carina, kako u principu znate koje su sluske kvalitetnije, gledate po youtubu ko ih je opisivao i slicno?

Brate nadjes sluske koje ti zapadnu za oko i nadjes review . Ja sam nasao Siberia v2 zato sto poznate za gaming . A sad su poznate hyperx cloud 2 nisam probao pa ne znam kakve su (znam da su skupe).
 
Ja trazim jeftine od ovih skupljih, ove h450 sam platio 800 din ali nemaju mikrofon pa ce ici na dobos, konkurisao sam za neki onlajn posao pa za slucaj da me pozovu, ove h500v me izasle jos jeftinije 600 din :)
 
Ja trazim jeftine od ovih skupljih, ove h450 sam platio 800 din ali nemaju mikrofon pa ce ici na dobos, konkurisao sam za neki onlajn posao pa za slucaj da me pozovu, ove h500v me izasle jos jeftinije 600 din :)

Ma ja sam narucio cisto radoznalosti (jeftine bili navodno "original")
 
i moja kolekcija "radoznalosti" se prosirila :guitar: ebay siberke za dlaku-dve kvalitetnije izrade od logitech g230 :) all said ;) slusao sam danas i beyerdynamic t1 ali sony xb950 mi bolje legle iako su t1 preko 600eur xD naravno na hi end dacu i lampasu [top secret] mada nije to za mene...ja sam basshead redneck xaxa :p mozda se to promeni kasnije u ozbiljnijim godinama, al sve po redu :)
 

Prilozi

  • IMG_4819.jpg
    IMG_4819.jpg
    1 MB · Pregleda: 103
Poslednja izmena:
Bio sam i ja uzeo davno sa aliexpress ssv2, cim sam ih otvorio video sam da po kvalitetu izradze ne mogu da se mere sa originalom i zvuk je bio poprilicno losiji u odnosu na originial.Nakon sto su mi izasle iz garancije v2 kupio sam cloud 2 i po meni dosta kvalitetnije od ss i po zvuku i po izradi. Plus ima mnogo bolju izlolaciju i mic, ali opet mi nedostaje onaj rajf sa ss :D. Mada cim izadju ove nove hyperx odma ce da budu pazarene.
 
Poslednja izmena:
jel koristi neko program DFX? Ako ne nek proba. Kod mene ima uticaja na zvuk i to za 20%. Podešavanja su mi:
fidelity 3
ambience 3
3d surround 2
dynamic boost 5
hyper bass 6
music type 2
speakers
kad stavim headphones onda zvuk bude isto kao da je isključen treble,tako da mi je podešeno na zvučnik...
Kombinacija usb zvučna steel series v2 i slušalice g430
ton u panelu 60%
dfx ton 70%
ton na slušalicama 60%
sve preko toga može da se ogluvi od prejakih frekvencija
probao sam hyper bass na 10, ali to utiče samo na dužinu bassa, mislim vremenski, tako da ne odgovara ušima nikako
kombinacija elitedream gear usb zvučna i g430 slušalice
ton u panelu 100%
dxf 100%
Ton na slušalicama 100%
zvuk mnogo tamniji (nije kreštav) mnogo prija ušima, ali slabije se dosta čuje u odnosu na prvu zvučnu karticu, ova siberia radi isto kao neko mini pojačalo
 
Nazad
Vrh Dno