Šta je novo?

iPhone SE

^ ne znam tacno... cek da razmislim kako mogu da saznam...

po historyju iz browsera rekao bih da je bio 28. april.

i takodje imam utisak da je trenutno na snazi varijanta: ko prvi devojci, njegova devojka tako da zovite 064790!! a ja cu javiti kad mi stigne SE (trebao bi u toku sutrasnjeg dana - taman da napravim neke lepe slikice sa protesta ;)).
 
Meni sad reče devojčica, citiram: "Očekujemo, ali nemamo informaciju kada."

Pa očekujem ga i ja i nemam informaciju kada???!!!:mad:


Inače, rezervisao sam ga pre tebe, tako da su ovi iz MTS-a pilićari neopevani.
 
Poslednja izmena:
^
na koji si broj zvao?

btw "moj je odobren ali nije napustio magacin" - informacija od pre cetiri sata.
 
Pa na 064790.

S obzirom na okolnost da ćeš ti telefon da dobiješ ubrzo, a rezervisao si ga posle mene, navedeni odgovor operatorke je po meni ništa drugo nego notorna laž!!!
 
Poslednja izmena:
Ljudi, po vama koji imate SE kako vam se čini telefon, brzina, stajanje u ruci, ili je ipak 6s daleko ispred ovog uredjaja? Postavih pitanje, jer poslednji komentari su većinom vezani za kupovinu istog, što može da znači da je skrenuto sa teme.

Hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa vec su svi pisali da super stoji u ruci (sto je i logicno obzirom na dimenzije) i da je brz poput 6s pa cak i brzi zbog manje rezolucije. Ako ti odgovara velicina ekrana nema da omane.
 
Eno ga u iStyle za 45000, akcija, pa ko hoce za kes da uzme, to je skroz ok za telefon sa dve godine garancije [emoji6]
 
Moja greska, preleteo sam samo pogledom preko fb i ucinilo mi se da je SE u pitanju.
 
ja čekam ovaku neku veličinu sa 3d touchem i uzimam,pošto sad ne mogu da zamislim telefon bez toga :)

Mislim da je ta veličina idelna za moju šaku.

6ca mi je prevelika,a o + modelu da ne pričam.To u životu ne bih uzeo,iako sam 2x za malo :)
 
Poslednja izmena:
I meni je to najveca prepreka da se vratim na SE.3d touch je odlican i vrlo koristan.
 
Poslednja izmena:
zasto je 3d touch toliko koristan?!?
 
Ne mogu da zamislim rad na tastaturi bez 3D touch pomjeranja kursora. Nesto najbolje ikad na iOSu. Koristan i kod poziva i poruka direktno sa homescreena.

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Za sad je to siroto sa funkcijama, ali vremenom ce ih biti sve vise i vise.
 
evo video u kojem se lepo vidi 3D touch i selektovanje teksta i ostale funkcije:



izgleda kao korisna stvar :/
 
Ja sam odusevljen selektovanjem teksta sa 3d, jos jedna super opcija je paljenje multitaskinga pri pritisku na samu levu ivicu displeja.
 
osim precica sa home screena i precica unutar safarija,multitasking ne mogu vise da zamislim da palim dugmetom,kao ni izlazenje iz aplikacije.

Dugme ne koristim.

Nisam dugo igrao igre,al kapiram da je 3d i tu zaziveo.

Ne kapiram ljude koji imaju S model,a ne koriste ove prednosti
 
osim precica sa home screena i precica unutar safarija,multitasking ne mogu vise da zamislim da palim dugmetom,kao ni izlazenje iz aplikacije.

Dugme ne koristim.

Nisam dugo igrao igre,al kapiram da je 3d i tu zaziveo.

Ne kapiram ljude koji imaju S model,a ne koriste ove prednosti

Ni ja, ali nekako mislim da jednostavno funkcionalnost nije dovoljno forsirana/promovisana. Nije očigledna ni intuitivna. Npr. na početku nijedna aplikacija nije imala i onda sam stiskao redom i random da vidim šta ima... kasnije počela masa aplikacija da podržava ali se manje više morao čitati change log da bi se shvatilo. Bilo bi možda drugačije da je od samog predstavljanja bilo više 3rd party aplikacija koje su podržavale.
 
slazem se.

Da dodam da uz originalnu apple masku,kao i ostale na tu foru,imam problem da pokrenem multitasking.Ocekivao sam od Apple i da misli na tako nesto.

Ivice te maske su debele i veoma blizu ekrana.

Uzeo sam neku kinesku za $,meku i tanku i tako resio problem.
 
Ja u MT ne ulazim sa 3D touch, moraju smisliti bolji nacin. Ovo na rubu nije dobro izvedeno. Ali bez 3D toucha na tastaturi ne mogu da zivim.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
e bez veze. ja sam bas mislio da 3D touch nema neku primenu danas... :/

ovde je tehnicko objasnjenje kako radi a ja se nadam da ce jailbreak zajednica vec naci nacin da implementira slicnu mogucnost u ne-6s iphone...

http://www.macworld.com/article/299...veals-how-3d-touch-sensors-actually-work.html


---
danas sam ponovo zvao 064970 jer jos uvek nisam dobio SE i rekli su mi da je mi je telefon odobren ali da je rok isporuke 5 radnih dana tako da moram jos da cekam...
 
Ako mislis na tastaturu, to postoji odavno, SwipeSelection se zove
 
Ja u MT ne ulazim sa 3D touch, moraju smisliti bolji nacin. Ovo na rubu nije dobro izvedeno. Ali bez 3D toucha na tastaturi ne mogu da zivim.


Sent from my iPhone using Tapatalk

U pocetku sam i ja imao problem sa aktiviranjem MT preko 3D toucha, dok nisam izvalio skroz kako funkcionise tj reaguje, i sad ga redovno samo preko 3D koristim. Vrhunska stvar po meni :)
 
Ako mislis na tastaturu, to postoji odavno, SwipeSelection se zove

hvala! :wave: ...ladno postoji godinama... odvano a Apple je tek sad to implementirao u iOS.

Nekada davno, pre OS Xa, 90tih, Mac OS je imao prilicno bogatu third party prosirenja OSa u vidu dodatnih control panela.
Ono sto se redovno desavalo je da Apple implementira najpopularnije dodatke u novu verziju OSa ;)
isto se izgleda i danas desava... kao da su zaboravili koliko je bitna, u slucaju iOSa, jailbreak zajednica.
 
Zapravo je meni oduvek bilo čudno koliko MacOSX možeš customizovati sa raznim dodacima, dok su za iPhone napravili restriktivnu politiku.
 
Gomila tweak-ova koji su bili dostupni kroz JB je vremenom integrisana u iOS. Na isti ili slican nacin, manje ili vise uspesno...
Ali je evidentno da apple-ovi developeri prate stanje i "kradu" ideje od JB zajednice
 
ja i dalje nisam dobio telefon od mts-a.

odo danas u vip, sa popustom za prelaz bi trebala da bude ista cena kao u mts-u.
 
Meni stize SE 64GB gold za dva-tri dana. Poslat iz Engleske i ima da me oderu na carini, ali poklonu se u zube ne gleda. :D
 
misliš,ako ga uopšte dobiješ? :D

Kapiram i da ćeš avatar da promeniš :)
 
Nazad
Vrh Dno