Šta je novo?

iPhone SE

Nema sta da trosi bateriju kad je M procesor ionako nomstop aktivan...

Btw kako je iphone se povoljniji u vipu kad 64gb verzija kosta 94800 din (ne mogu da pronadjem cenu u mtsu trenutno ali koliko se secam bila je 70 i nesto hiljada...)
 
Poslednja izmena:
Nema sta da trosi bateriju kad je M procesor ionako nomstop aktivan...

Btw kako je iphone se povoljniji u vipu kad 64gb verzija kosta 94800 din (ne mogu da pronadjem cenu u mtsu trenutno ali koliko se secam bila je 70 i nesto hiljada...)

Izgleda si u pravu, kada sam ja gledao ( pre par nedelja ), najisplativije mi je bilo u Vip-u. Sada ga ima i u Mts-u. Nema cene bez ugovorne obaveze, ali i na rate je jeftiniji. Ja sam ga uzeo uz Nova 4 paket za 46800 din.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ima negde cena i bez ugovorne obaveze na mts sajtu. Imam pdf na kompu ali mi nije pri ruci...
 
Evo razlike u ceni izmdju VIPa i MTSa (razlika):

Kod:
iPhone 5s 16GB silver	64,800	45,000	(19,800)
iPhone 6 16GB beli	108,000	76,800	(31,200)
iPhone 6 Plus b 16gb	124,800	93,600	(31,200)
iPhone 6s 16GB rose G.	112,800	102,000	(10,800)
iPhone 6s 64GB silver	129,600	119,240	(10,360)
iPhone 6sPlus16GB silv.	129,600	119,040	(10,560)
iPhone SE 64GB Gold	94,800	76,200	(18,600)
 
Koji nasi operateri, samo KP ili preko poznatih firmi.
 
Postovi o 5s vs ostali prebačeni u 5s temu. Offtopic pobrisan i molio bih dalje bez offtopica, tema je iPhone SE.
 
Posle godinu dana korišćenja s6, ovih dana sam koristio Ip SE, ukupan utisak je da telefon nije ni blizu S6, iskreno razočarenje, imao sam bolje mišljenje o njemu dok ga nisam probao, jedina stvar koja je bolja je trajanje baterije, po mojoj proceni za nekih 30%
 
U sta si se konkretno, razocarao?
 
I mene interesuje zašto ti je SE ostavio takav utisak, i to u odnosu na S6?
Pošto supruga baš ima Samsung S6 i koristeći moj SE je poželela da pređe u Apple tabor, samo što ona naginje ka iPhone 6/6S dizajnu, pa će da bude neki od ova dva.
 
Prvo što mi ostavlja loš utisak je ekran, što veličina što kvalitet prikaza, dajem znatnu prednost s6. Takođe moj utisak je da ip ima lošiju kameru ili na njegovom displeju ne izgledaju tako lepo. Ip radi veoma fluidno, ne baguje ali i s6 isto radi tako da su u tom smislu jednaki. U ovom slučaju zatvoreni sistem ios ništa bolje ne radi od otvorenog androida i ako bi mu to trebala biti najveća prednost. Što se tiče izrade moj utisak je da su oba veoma kvalitetna i lepog izgleda, ostalo je samo pitanje ukusa.
 
Poslednja izmena:
Primedbe su na mestu, ali to si sve mogao da očekuješ.
 
Da li garancija od godinu dana u ovlašćenom servisu koju Apple daje važi bez obzira gde se aparat kupi?
 
Prvo što mi ostavlja loš utisak je ekran, što veličina što kvalitet prikaza, dajem znatnu prednost s6. Takođe moj utisak je da ip ima lošiju kameru ili na njegovom displeju ne izgledaju tako lepo. Ip radi veoma fluidno, ne baguje ali i s6 isto radi tako da su u tom smislu jednaki. U ovom slučaju zatvoreni sistem ios ništa bolje ne radi od otvorenog androida i ako bi mu to trebala biti najveća prednost. Što se tiče izrade moj utisak je da su oba veoma kvalitetna i lepog izgleda, ostalo je samo pitanje ukusa.

Pokreni malo vise programa u isto vreme pa ćeš da vidiš kako su jednaki. Ako zanemarimo prenapucane boje jedino je ekran bolji kod s6, sve ostalo je na strani malenog SE.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Pokreni malo vise programa u isto vreme pa ćeš da vidiš kako su jednaki. Ako zanemarimo prenapucane boje jedino je ekran bolji kod s6, sve ostalo je na strani malenog SE.


Sent from my iPad using Tapatalk
Pošto imam oba telefona nemam razlog da favorizujem jedan, nastojim imati objektivan pristup, pokrenuo sam više aplikacija na oba i oba podjednako dobro rade, brzo i fluidno. Nemaju bagova, usporenja itd. Koji god da uzmete nećete pogrešiti, samo je meni mnogo prijatnije čitati sa s6 ekrana nego Se.
 
Da, ekran je bolji na s6.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Cekajte, na osnovu kojih testova tvrdite da je jedan ekran BOLJI od drugog?
Da li ste izmerili uglove gledanja, tacnost prikaza boja, osvetljenost, itd ili pricate na osnovu toga sta vasem oku prija?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa kontam da je dovoljno od rezolucije i ppi da se krene

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
evo i ja sad imam iphone SE :)
nego, kako da se registrujem na appstore, kad nema Srbije tamo?
 
Sa us adresom na us store.
 
Prošvrljaj malo po forumu i kazaće ti se samo.
 
ja sam sa srpskom adresom samo stavio zemlju za hrvatsku i primilo je
ali imam i us akaunt zbog itunes
 
Samo da napomenem da u MTSu imate pored redovnog racuna i stavku "3G usluga" od 119 dinara koju ste u obavezi da placate ukoliko uzmete telefon od njih!

Naravno da mi na to niko nije skrenuo paznju pre potpisivanja ugovora.
Ova stavka se inace ne placa ukoliko imate ugovor bez telefona.
 
Pa to nije ništa novo, koliko već godina traje ta fenomenalna akcija? Još su je Čola i Kosapunica reklamirali ako se dobro sećam... [emoji23]
 
To je oduvek kod njih tako, valjda ni ne spominju jer misle da svi znaju za tu glupost.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Od mix xl plus pa na dalje se ta pretplata ne plaća, to je kao novost...
 
Nazad
Vrh Dno