Šta je novo?

iPhone SE

Navikao sam na sot(screen on time) na androidu tako da mi ova statistika bukvalno ništa ne znači... Cenim da bi meni izgurao jedan pun dan i da bi uveče morao na punjač...
@sysninja baci neko poređenje baterije op3, 6s i 6p...

Sent from my Nexus 6P
Evo ja cu ti reci da sam 5s punio 2 pa cesto i 3x dnevno dok sam boravio u De. Na 3g izvlacio negde oko 4,5h usage na 9h dok sam sa 2g postizao nekih 45 minuta vise. Se nazalost nisam imao prilike da koristim...razmisljao se jedno vreme ali ipak s7 prevagnuo.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
@RingeRaja koliko imaš upotrebe na wifi, koliko na LTE? Procentualno. Kakvo je osvetljenje visoko ili auto? Da li imaš upotrebu kamere i koliko? Slušanje muzike? Bluetooth?

M2 Note


LTE dok sam van firme, Wi-Fi u kancelariji, ne mogu da ti kažem procentualno, pošto nemam procentualno koliko boravim u kancelariji, koliko van, varira od dana do dana.
Osvetljenje je na auto, nema potrebe da bude high, jako lepo se sve vidi i ovako.
Skoro pa ne koristim kameru, po potrebi ako mi baš treba da ufotkam nešto.
Muziku ne slušam, pošto, jelte radim. Kod kuće Hi-Fi.
Bluetooth ne, ne treba mi.
 
Poslednja izmena:
Hvala. Znači malo da se pojača upotreba i to ide onda na jedan dan, što je sasvim korektno. Šteta što u 4.7" model ne stave malo jaču bateriju.

M2 Note
 
a ima li sanse da neki servis jednog dana zameni bateriju?
 
Moze da se menja, ja sam menjao na 5s ne vidim sto bi bilo drugacije na SE
 
Da li zna neko da li se razlikuje staklo napred u odnosu na 5s na gsm areni pise samo ovo njihovo ojacano na 5s, za se ne pise nista? Hvala unapred
 
Apple je generalno u problemu, jer sve posle petice radi super. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Uzeh danas SE, gold boja (iako sam hteo space gray..), prvi utisci odlični za moj prvi iPhone. [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
a ima li sanse da neki servis jednog dana zameni bateriju?

Ne samo da može nego može da se desi da u vangarantnom roku dobiješ nov telefon umesto baterije.

"To je Apple-ova procedura: ako dijagnostika pokaže da uređaj ima problem sa baterijom i ako baterija ne može da se izvadi iz telefona - Apple nudi zamenski uređaj po ceni baterije.
Začkoljica je da na zamenski uređaj, kao i za sve rezervne delove, Apple daje garanciju od 3 meseca i mi tu garanciju prenosimo na Vas."

To ti je zvaničan odgovor, dakle neotvaran uređaj, ios nediran, sa baterijom koja je za zamenu ali ne može da se izvadi iz nekog razloga (ovo se dešavalo kod IP5 za koji sam i pitao), nov telefon, bez obzira što je istekla garancija.
 
Kako ubrzati izlazak iz app klikom na home dugme? Postoji li neki stos? Malo je sporo, postoji delay od jedno sekund od klika do pocetka animacije.
Znam da se na vecim modelima to donekle resava iskljucivanjem reachability opcije ali imam utisak kao da ceka nesto i da je zato sporije reaguje.
 
Ako kasni jednu sekundu onda ga nesto gadno zeza, prvo probaj hard reset to bi trebalo da pomogne, ako ne onda restore pa set up as new iphone, posle toga sa icloud-a povuci sta ti treba.
 
Kod mene je jedno pola sekunde ali kapitam da je to zbog multitaskinga i provere da li ce biti pritisnuto dugme jos jednom..
Inace da li je neko probao da puni telefon preko powerbanka pomocu onih malih adaptera sa alija? Prikazuje mi da nije podrzano


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja punim preko tih adaptera i u kolima i ovako bez problema.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koji tacno adapter? Ovaj moj je neki noname uzet sa alija, drugar mi je dao


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Imam USAMS i imam dva neka bela no name od pola dolara sa alija.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kako ubrzati izlazak iz app klikom na home dugme? Postoji li neki stos? Malo je sporo, postoji delay od jedno sekund od klika do pocetka animacije.
Znam da se na vecim modelima to donekle resava iskljucivanjem reachability opcije ali imam utisak kao da ceka nesto i da je zato sporije reaguje.

Koliko sam skontao, to je od kako su presli na ovaj novi multitasking meni od iOS 9, jer delay se desava u slucaju da ti hoces dva puta da tapnes za recent apps, pa te on ceka dok vidi da li hoces ili neces. Ja sam to tako povezao, e sad mozda je i nesto zabagovao. Video sam i ja to na sestici.
 
Otključani ip se iz vipa?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Kako ubrzati izlazak iz app klikom na home dugme? Postoji li neki stos? Malo je sporo, postoji delay od jedno sekund od klika do pocetka animacije.
Znam da se na vecim modelima to donekle resava iskljucivanjem reachability opcije ali imam utisak kao da ceka nesto i da je zato sporije reaguje.

Nema sta, mora tako (doduse nije 1 sec, vec oko 200-300ms), jer se ceka moguci double tap. E sada ako si primetio ako kliknes na aplikaciju, pa cim krene animacija da se otvori pritisnes ponovo home, momentaln reaguje i ugasi aplikaciju. Bilo bi lepo da tako uvek brzo reaguje ali nazalost samo u ovom slucaju je tako jer tada ne radi double tap.

ono sto ti preostaje da proveris sledece:

1. Da je namesteno na Default: General/Accessibility/Home Button/Click Speed
2. Da probas kalibraciju da uradis, ovo nisam siguran koliko deluje, ali kao da malo sredi lag. Uradis tako sto udjes Calendar aplikaciju, zatim drzis Power dugme, kada se pojavi slide to "Slide to Power Off", pustis power dugme i drzis home sve dok ne izadje u na home screen. (Nisam siguran jer ovo stvarno ima efekat ali probaj)
 
^^ Koliko ja znam svi iPhone-i iz Vipa su sim free.
 
Poslednja izmena:
Sjajno. :) Hvala

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Uzeo sam sedmicu, pa ću da proverim [emoji4]

Sent from my m2 note
 
Čestitke :D

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Kako ubrzati izlazak iz app klikom na home dugme? Postoji li neki stos? Malo je sporo, postoji delay od jedno sekund od klika do pocetka animacije.
Znam da se na vecim modelima to donekle resava iskljucivanjem reachability opcije ali imam utisak kao da ceka nesto i da je zato sporije reaguje.

Ako ti je uključen Triple-Click u Accessibility Shortcut isključi ga.
Meni je Triple-Click pravio problem i od kada sam ga isključio radi mnogo brže.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
^^ Koliko ja znam svi iPhone-i iz Vipa su sim free.
Koliko sam ja upucen (kako su mi zaposleni rekli) svi uredjaji u VIP su sim-free, a za one koje nisu mozes traziti otkljucavanje vec u toku ugovorne obaveze (mozes vec prvog dana ako si slucajno dobio), jer kao sto su rekli "nije nam u interesu da imamo nezadovoljnog korisnika".
 
Malo me zeza home dugme, kao da ne klikne lepo kad ga pritisnem, nego klikne dvaput. Telefon je samo par meseci star, da li je moguce da se pokvarilo? :/


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To ti je osecaj ili ti aktivira App Switcher?

Ako mislis da ne radi kako treba, bar je lako resivo posto je u garanciji.
 
Osecaj, ne aktivira mi App Switcher. Sve radi kako treba samo se oseca kao dupli klik cesto, ne uvek.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li postoji mogucnost da se cashe obrise iz aplikacije? Ajfon koristim tek par dana, navikao sam da na Androidima i WP ima opcija clear cashe ali ovde vidim samo informaciju koliko je velika aplikacija i koliki je njen cashe ali ne i opcija da se obrise? Jel mora aplikacija da se brise pa da se ponovo instalira ili? I jos nesto, u storage-u mi prijavljuje da sam iskoristio 3 gb ali kad saberem sve aplikacije koje su mi instalirane nemam ni 1,5gb zauzeto?
 
Nazad
Vrh Dno