Šta je novo?

Battlefield 1

Sve vise i vise mi lezi. Default oruzja su mi bila fuj pa zbog toga zamalo namrzeh igru :) Assault i Medic su mi vrh za sada.
 
Iako je ceo sistem sa season pass užas, to mi posebno dolazi do izražaja u slučaju davanja oružja onome ko ih plati u igri kojoj je osnovna cena 60 evra. Ajde mape da ciganišu, ali sve ostalo je previše.
 
Ma to je fazon budženja cene, 60$ za igru i plus za ostatak sadržaja koji je od starta moga da bude u tih 60$ još za 40$-50$, kapitalistička posla.
Zašto zaraditi samo 60$ od kupca kad može još +50$.
 
Ma to je fazon budženja cene, 60$ za igru i plus za ostatak sadržaja koji je od starta moga da bude u tih 60$ još za 40$-50$, kapitalistička posla.
Zašto zaraditi samo 60$ od kupca kad može još +50$.

Upravo to.
Meni se bas svidja igra i igriva je na mojoj konfi, ali dati 100-110e za nju kada za taj novac mogu preci na neki i5 ili Zen kad izadje sa mog procesora od 90e, uz prodaju istog o ploce, mi je skroz lose.

Mnogo je to para, 14000 skoro.

Sent from mTalk
 
Ja onda ne znam gde zivim,kada sam igru uzeo za 40,a isto odprilike toliko ce da bude i premium.To je oko 80,a nikako 100-110€.
 
Bravo, sve je receno.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Nije sve receno.
Mnogo je para uopsteno. Za taj novac se moze uzeti 2 ili 3 druge igre.

EA je posebno pohlepan za novac, za Mass Effect su izbacili 5000 dlc-jeva samo zbog novca.

Sent from mTalk
 
Ja onda ne znam gde zivim,kada sam igru uzeo za 40,a isto odprilike toliko ce da bude i premium.To je oko 80,a nikako 100-110€.

To si verovatno uzeo preko kinguina ili g2a ili na nekom trecem secondary marketu.
Diskutovao sam o cenama koje dobijes kada kupis igru na sajtu.

Ne shvatajte me pogresno, igram igrice 15 godina vec i nikad ne mislim da je kupovina ogre pogotovo MP igre za neko svakodnevno igranje bacanje para. Samo sam prodiskutovao da je kolicina koju EA trazi mnogo.

Sent from mTalk
 
Uopšteno, mi smo daleko od sveta, i njima nismo bitni.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Uopšteno, mi smo daleko od sveta, i njima nismo bitni.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Pa nema veze gde smo i ko smo, u drugim zemljama za tih 110e mozes samo vise da dobijes nego kod nas ovde, nikako manje :)

Edit: Ne zelim da vredjam nikoga ko je kupio niti omalozavam ovim sto sam napisao, nek vam je happy gaming momci, meni se igra svidja a ovo je moj stav prema kompaniji koja je publishovala, ne prema vama ili igri koju je Dice napravio.
Sent from mTalk
 
Poslednja izmena:
Igra je trenutno 40e, Origin nudi upgrade za 20e na Deluxe a za 50e na Premium. Uskoro ce se naci sam Premium Key na poznatim sajtovima za 30-40e i to je daleko ispod cene od 120-130e koju Origin ima, svi znamo da je on skup i da to samo okoreli fan moze da kesira ili neko kome bacanje para nije problem.

Ja sam igru uzeo na Instantu, i nema problema.
 
Mislio sam da ce samo da mi bude zanimljiv Conquest na velikim mapama kad ono ovi manji za 24 igraca su mi 2x bolji ovako za solo. Sada igrao ono sa golubom..do jaja mod :d
 
Fin test za multithreading, stvarno su super optimizovali engine

 
Sa mojom konfom imam uzasan drop samo na ovoj gradskoj mapi (Amiens) na High su mi podesavanja. Padne na 35 -45 FPSa. Open mape su ok.
 
to mi je nekako neverovatno da imas uopšte takve dropove sa tom kartom, i solidnim CPU..

naravno, uz BF1 su izasli bar 2-3 game ready drivera, a i znam ljude koji imaju 1060 sa tim cpu gde sve radi fluid..

windows 10?
 
Poslednja izmena:
Aha ima ova app, kaze da su mi parked, probacu sad da izparkiram. Bajat mi je win 7..

I meni je cudno jer ostale mape su ok na HIGH a kad ova dodje pakao...
 
Poslednja izmena:
Sa mojom konfom imam uzasan drop samo na ovoj gradskoj mapi (Amiens) na High su mi podesavanja. Padne na 35 -45 FPSa. Open mape su ok.

Ne bi trebalo toliko da ti pada. Na drugom kompu imam 1060 6Gb (klok cini mi se na 2139, memorija 4550) , 2500k na 4.5GHz i 16gb rama, podesavanja su sve na ultra osim lightning i efects koji su na high i ambient occlusion sam stavio SSAO. Ni na jednoj mapi nemam toliki drop fps, ide cini mi se najnize do 58 fps. Osim parkirnja jezgara ako imas ok hladjenje mozes i da malo overklokujes taj procesor mada ne treba ti neko svemirsko hladjenje, pre H100i imao sam CM 212+ koji je bio dovoljan za ovaj klok.
 
Poslednja izmena:
Da nije mozda do Win-a? Vi imate 10. Neke mape sam terao na Ultra a nisam imao takav shuttering.
 
Poslednja izmena:
I meni je iz nekog razloga počela lošije da radi. U beti i u početku FPS gotovo da nije išao ispod 60, nekad na 55, na high, sa HBAO i FXAA High u 1080p, ali mi se sad dešavaju ponekad padovi i na 35fpsa čak i kad smanjim tipa lighting.
 
I meni je iz nekog razloga počela lošije da radi. U beti i u početku FPS gotovo da nije išao ispod 60, nekad na 55, na high, sa HBAO i FXAA High u 1080p, ali mi se sad dešavaju ponekad padovi i na 35fpsa čak i kad smanjim tipa lighting.

A konfa ti je? Windows koji?
 
Iz nekog razloga je bilo sakriveno "Moja mašina", sad je sve ok. Windows 10 je u pitanju, i5 4460, 8GB RAM-a i R9 380x Nitro 4GB.
 
Igra solidno koristi prednosti i7 procesora, na ultra u 1080p nemam dropove ispod 78fps a uglavnom je to 88-100 flow.. (+ sto grebujem video sa shadowplay u 60fps)

Tacno, pogledati video koji sam okacio na prethodnoj strani, koriscenje svih 8 threadova na Amien mapi ide na momente na 100% sto je u sustini da prvi put vidim da ih game engine tako dobro iskoriscava, multithreading je fantazija.
 
Po komentarima u tom videu i ova nova i5 generacija imaj isti botleneck. Izgleda da vise ne vazi ona I5 je dovoljan za gaming...
 
Nazad
Vrh Dno