Šta je novo?

Battlefield 1

Taj film necemo gledati (nadam se da griješim).
 
Battlefield 1916 bi bila sjajna igra. Jos kada bi ukljucili neke dogadjaje koji nisu vezani striktno za WWI, kao sto je revolucija u Meksiku i cuveni Pancho Villa. Verdun i Somme se podrazumevaju.

Za nas bi bilo bolje da je u pitanju Battlefield 1914, zbog Kolubarske bitke. Svakako bi bilo lepo kada bi ko ljudi ispratili sve bitne dogadjaje za vreme WWI.
 
Nakon fijaska sa četvorkom, mogu da ga smeste u koji god hoće period, toga se treba dobro paziti...


Naravno, ne treba se zavaravati da će nas biti, mi smo nebitan faktor vazda bili, čak i kada realno gledano nismo bili nebitni.
 
Da je u pitanju istorijski BF kao sto se suska, sigurno bi imao godinu kao sufiks. Ovi Battlefieldi 3/4/5 su Call of Duty kopije, smesteni u super moderno doba sa 656 modifikacija svake puske i ostalih gluposti. To je toliko daleko od BF1942 fazona da mi uopste nema smisla da se sada tome vracaju.
 
@G@W
Izjava za nesvest. Jedino zajednicko im je da su FPS MP orijentisane. Izjednacavas koridor suter (ko koga stigne krstacu mu digne) sa sveopstim ratom i krljanjem na velikim mapama. Dijametralne igre u skoro svakom aspektu. Elem, ima Belgrade mapa u 2142. Tu su nas umetnuli u neku ruku.

@filipenko
Zasto je cetvorka fijasko? Mozda nije ono sto su svi ocekivali ali je dobra i dosta se igra (jos ako imas ekipu i klanski cepas + ts - milina). Bulja je na konzolama, sa tim se slazem. Probao... Kao da sam slogiran + 32 mape max. Ja sam se oprostio (oplakao takoreci) sa tim da se BF2 nece ponoviti. Tako je, kako je, ali da je katastrofalno, nije. Imam i ja dosta zamerki ali treba gledati siru sliku.
 
Poslednja izmena:
Zašto je četvorka fijasko? Možda zato što ništa nije valjalo i radilo kako treba? Ne znam na šta liči sada, par godina kasnije, niti nameravam da otkrivam, baš kao što nisam lud da mi se ponovi da dam pare EA za Battlefield.
 
Pa i bf2 do 1.5 patcha je imao bagova i rupa pa nije bila fijasko. Launch bf4 jeste bio katastrofalan, to je svima jasno. Sada je prilicno ispeglana (bez da trazimo dlake u jajetu)
 
@G@W
Izjava za nesvest. Jedino zajednicko im je da su FPS MP orijentisane. Izjednacavas koridor suter (ko koga stigne krstacu mu digne) sa sveopstim ratom i krljanjem na velikim mapama. Dijametralne igre u skoro svakom aspektu. Elem, ima Belgrade mapa u 2142. Tu su nas umetnuli u neku ruku.

@filipenko
Zasto je cetvorka fijasko? Mozda nije ono sto su svi ocekivali ali je dobra i dosta se igra (jos ako imas ekipu i klanski cepas + ts - milina). Bulja je na konzolama, sa tim se slazem. Probao... Kao da sam slogiran + 32 mape max. Ja sam se oprostio (oplakao takoreci) sa tim da se BF2 nece ponoviti. Tako je, kako je, ali da je katastrofalno, nije. Imam i ja dosta zamerki ali treba gledati siru sliku.

Vjerujem da se sjecas da se BF3 direktno borio sa MW3 i iz toga slijede mape poput metroa, bazara, marketa ili jednog cijelog close quarters DLC-a sto je uvreda za Bf serijal. A ja ne vidim neke bitne razlike izmedju cod-a i igranja BF-a na tim mapama ili na BF4 igranjem opet marketa, lockera i metroa.

Sa druge strane se slazem da su to i dalje dobre igre kada se igraju na vecim mapam. Ja sam tada branio BF3 jer nije bilo alternative sto se prakticno moze reci i sada za BF4. Pored faila na izlaski i pored problema koji su i dalje prisutni, ljudi igraju BF4 jer nema alternative. Nije nuzno odron igra ali je veliki problem map dizajn koji je u vecini besmislen (ili dobar dio recikliranih mapa.. ili recimo OMAN mapa koja se nalazi u 3 Bf-a) i to sto su predstavili neki vertikalni gameplay koji samo sluzi za trolanje i nema nikakve veze sa objektiv igrom. I dalje je tu ovaj smor..

7b31834ab13edca48d38298dc0c7bb8a.jpg


54cf2a7c8de82fd78294c808dd3ffddc.jpg

..na šangaju a probao sam igru na 3 konfiguracije. I kada dodas tome da je BF3 ispeglanija igra koja ima bolji hitreg, bolju fiziku vozila, bolje mape i da je jednostavno "snappy", onda dolazis do toga gdje ljudi smatraju BF4 kao failom.

Vrijeme desavanja borbi je najmanji problem BF-a. Battlefield je izgubio identitet i slag na tortu je retardirani hardline. vise je bitno da oni znaju sta ce sa igrom nego da li je WW tematika ili 2142.
 
Poslednja izmena:
@G@W
Izjava za nesvest. Jedino zajednicko im je da su FPS MP orijentisane. Izjednacavas koridor suter (ko koga stigne krstacu mu digne) sa sveopstim ratom i krljanjem na velikim mapama. Dijametralne igre u skoro svakom aspektu. Elem, ima Belgrade mapa u 2142. Tu su nas umetnuli u neku ruku.

Mislim da new age gamere zabole jel koridor ili open shooter. Njima je bitno da ima sta da se otkljucava i modifikuje. Daj neki "rpg" i vozi... CSGO niko nije igrao dok nisu namontirali te elemente (rankove, elo, kartice, modifikacije, skinove, qrce palce). To mislim kada kazem CoD. Bez toga se danas ne mere a WWI sa tim elemntima ne ide. Pogledaj Verdun, sjajna igra a niko ne igra. Jer ne moze da se "napreduje". Nije "gejmifikovana"...
 
Content bloat je najgora kuga koja može da zadesi dizajn neke igre. U novijoj generaciji popularizovalo se se od prvog MWa i Ass Creeda. A decenijama pre toga u JRPG i MMORPGovima koje bi trebalo ukinuti u njihovoj dosadašnjoj formi.
 
Problem je sto je taj content bloat postao standard za nove generacije gamera, eto tako propade Titanfall, najpotcenjeniji shooter u zadnje 2-3 godine. Svuda su kukali kako nema dovoljno sadrzaja...
 
Nije Titanfall propao zbog toga, već je postigao neočekivani uspeh zahvaljujući izuzetno agresivnoj marketinškoj kampanji koja je od te igre pravila novo svetsko čudo, pa su onda brojni igrači shvatili da to nije to nakon određenog perioda igranja. Ali razumem šta hoćeš da kažeš. Mene nervira i content bloat, i to što se na silu neki elementi guraju u igre u kojima im nije mesto samo zato što se to "očekuje". Mislim, 100 puta sam navodio Skyrim kao primer. Zašto su u Elder Scrolls koji ti tradicionalno daje mogućnost da skineš oklop i oružje sa bilo kog ubijenog neprijatelja u najboljem maniru antičkih Grka ubacili da kopaš rude, pa se smaraš sa kovanjem? Ko će ga znati. Verovatno je to neka čeklista koju su im agencije dostavile da "mladi žele..."
 
Da ne idem mnogo u off ali i dalje stojim iza toga da je titanfall jedna od boljih pucacina, secam se onih lozackih trailera, gameplay je upravo doneo sve prikazano u njima, neverovatna kolicina akcije, napucavanja, skakanja, letenja, titana i cega sve ne u partiji od pet min. I kad pitas ljude sto su prestali da igraju, dobijes odgovor "sve smo otkljucali". WTF?

Evo jedne prosecne partije koju je Saint snimio:



Sto se BF5 tice, mogucnost da ovo bude WWI shooter je 1% upravo zbog nemogucnosti da svuda guraju perkove, unlockove, skinove i slican bloat...
 
Da ne idem mnogo u off ali i dalje stojim iza toga da je titanfall jedna od boljih pucacina, secam se onih lozackih trailera, gameplay je upravo doneo sve prikazano u njima, neverovatna kolicina akcije, napucavanja, skakanja, letenja, titana i cega sve ne u partiji od pet min. I kad pitas ljude sto su prestali da igraju, dobijes odgovor "sve smo otkljucali". WTF?


Ovo nije toliko nelogičan odgovor u današnje vreme. Ima zilion igara. U neku ruku, ljudima je dovoljno što će otključati sve, to im je neki indikator da su "prešli" igru u nekom novovrednosnom sistemu, i potom će ponekad odigrati pokoju partiju i to je to. Ne kažem da je lepo, ali zaista u vremenu kada postoji ogroman overflow sa igrama, nije nerazumno da se tako ponašaju. Smatraju da su videli sve, upucali su sigurno 100-200-300-400 sati, ne žele da potroše još toliko. Nisu svi pro, niti trebaju da budu, niti žele da budu.
 
Jeste li videli one mobile igre tipa Clash of Clans. E pa to ce biti mustra za sve igre buducnosti sa sve draguljima koji su samo ovog sata na popustu 90%...

Vec sam kacio linkove na tu temu. Ne samo da su takve igre najpopularnije nego se njima oblikuju buduci mozgovi. Neko pravi savrsene botove kroz medije i video igre.
 
Pa battlepekovi su cista kompija mobile freemium igara. Taj sistem je EA davno preuzeo.
 
Da ne idem mnogo u off ali i dalje stojim iza toga da je titanfall jedna od boljih pucacina, secam se onih lozackih trailera, gameplay je upravo doneo sve prikazano u njima, neverovatna kolicina akcije, napucavanja, skakanja, letenja, titana i cega sve ne u partiji od pet min. I kad pitas ljude sto su prestali da igraju, dobijes odgovor "sve smo otkljucali". WTF?

Odlican je Titanfall. Stvarno vanserijska akcija.

Sto se tice BF5 ja stvarno ne znam na sta bi to licilo da ubace u WW1?! Iskreno, mislim da bi to bilo previse dosadno, stekanje po rovovima, ne kapiram?! Izgledalo bi presmijesno i retardirano da ubace modifikovanje oruzja, skilove i ostale gluposti a bez toga nema sanse da izbace igru.
 
Ako vec postoji sansa da je stvarno WWI u pitanju, isto tako po nekim hintovima postoji sansa da je u pitanju alternate reality/history. Meni licno se takva zamisao bas i ne svidja, ali opet sve su to samo neka nagadjanja.
 
hintovima postoji sansa da je u pitanju alternate reality/history

Vidiš... meni je baš to palo na pamet kada sam gledao onaj wallpaper sa vojnikom. Razmišljam kako da bude WW1 i ta tehnologija a opet da bude BF "experience" da ga tako nazovem. I otprilike dolazim do zamisli da bi to bilo nešto tipa da treci rajh pošalje u bitke neke mnogo naprednije tehnologije za to doba a onda saveznici pokušavaju da ih kopiraju i smisle nešto paralelno. Možda čak bude cela igra sa zamisli uopšte ne frontovi i rovovi nego nešto kao Kapetan amerika protiv Crvene lobanje, tj. onaj njegov squad protiv Hydre.
 
Treci Rajh? Treci Rajh je ucestvovao u WWII, ovde su u pitanju Centralne sile protiv Antante. :)

WWI je bas neiskoriscen period i steta je sto su sanse da igra bude istorijski precizna bar sto se bitaka i oruzja tice apsolutno minimalne...
 
WWI je s' razlogom neiskoristen period i verovatno ce tako uvek i ostati. Kad se uzme u obzir ko pravi igru i da bi se baziralo na Zapadnjackom delu rata, nema nikakvog materijala za igre posto se rat sveo na bespotrebno stradanje skoro pola miliona ljudi u blatnjavim rovovima koji su se borili za stotine metara teritorije. Nacin na koji se ratovao, oruzje koje je koristeno, bojni otrovi, tifus, influenca, itd., nista ne doprinosi da se napravi "kvalitetna" ratna igra.

Mi tesko da bismo dobili ikakvog valjanog spomena.
 
WWI je s' razlogom neiskoristen period i verovatno ce tako uvek i ostati. Kad se uzme u obzir ko pravi igru i da bi se baziralo na Zapadnjackom delu rata, nema nikakvog materijala za igre posto se rat sveo na bespotrebno stradanje skoro pola miliona ljudi u blatnjavim rovovima koji su se borili za stotine metara teritorije. Nacin na koji se ratovao, oruzje koje je koristeno, bojni otrovi, tifus, influenca, itd., nista ne doprinosi da se napravi "kvalitetna" ratna igra.

Mi tesko da bismo dobili ikakvog valjanog spomena.

Nije WWI vodjen samo u rovovima i ima dosta zanimljivog oruzja i vozila tako da definitivno moze da se napravi igra. Sam BF koncept (conquest) uopste ne zavisi od toga kako je izgledao front, tako da moze lagano bilo koja pa cak i trench mapa da se podigne i po njoj rasporede objektivi. Ko zeli da iskoristi taj period iskoristice ga pa makar bio i samo orjentisan na zapadni front, ali nazalost skoro su minimalne sanse da ce ista biti od toga, pa cak i ako bude nesto od ovog perioda dobicemo neki comic book Wolfenstein fazon da bi sve to izgledalo vise cool posto je jelte po defaultu sam rat propagiran kao nezanimljiv.
 
Treci Rajh? Treci Rajh je ucestvovao u WWII, ovde su u pitanju Centralne sile protiv Antante. :)

Zapravo, WW1 je bio ono, originalni, pravi Rajh. Kajzerajh. Formalno "drugi Rajh" (prvi je iz srednjeg veka) tj. obnovljeno carstvo nemačkih naroda. Treći rajh je više naknadno smišljen konstrukt. Hitleru nikada nije padalo na pamet da uvede monarhiju, već je smatrao da treba da postoji organski vođa koji će svoj autoritet i volju nametnuti državnom rukovodstvu.

Elem, kada već pričate o WW1, postoji igra koja ga se dotiče, u teoriji. Međutim ne mogu se setiti kako se zove. Mislim da je "Iron nešto", sada je već matora preko 10-12 godina. To je zapravo igra smeštena u paralelnom univerzumu u kome se WW1 nije završio, već je trajao desetinama godina i neki je čudan miks WW1 i WW2, s tim što se borbe uglavnom odvijaju po gigantskim rovovima. Vreme je bilo neka npr. 1953. ili 1955. ali s tim što se WW1 nikada nije okončao.
 
Tacno vise nemaju inspiracije za ove First Person Shooter igre, bar sto se tice ratova koji su zapravo i bili... Samo recikliraju, reciklaza na sve strane! Neka odaberu jedan od desetak ratova koji se trenutno vode i rokaj, pravi novi FPS, igra bi bila 10x zanimljivija nego da opet zvacemo pricu iz WW1 i WW2.
 
pa ne bi bila zanimljivija, jer jedan savremeni rat je isti kao i preostalih 99 (osim ako ne bi napravli nesto u fazonu lov na dzihadiste)

u ww1 i ww2 ima toliko neiskoriscenih ideja, ali mislim da je prethodni talas ww2 igara bio nastavak holivudskog uspeha
po novcu koji se obrce sada bi igre trebale da zadaju domaci holivudu, ali ne vidim da ce se to skoro desiti
 
Nazad
Vrh Dno