Šta je novo?

kompatibilna ram memorija

dowlamen

Cenjen
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruke
379
Poena
169
Ljudi trazim na kp ram sa sabertooth,ali nesto mi ne stima! Recimo gledam na asusovom sajtu,svi ramovi koji su podrzani nema ih u prodaji! A fury,savage,venegance,dominator,balistix i sve te aktuelne memorije kojih ima na kp kad odem na sajt odredjene ram memorije nigde nije naglaseno da su one kompatibilne sa mojom plocom! Pa dal ce biti muke sa potraznjom ram-a koji pashe na nju ili ne treba da brinem sto nije na listi(a da pasuje ona vec) ?
 
Poslednja izmena:
Mnogi proizvodjaci imaju iste memorijske čipove na svojim modulima, a najveći proizvodjaci cipova su: Samsung, Micron, Hynix, Infineon i drugi, tako da ne bi trebalo da bude problema cak i ako se kombinuju memorijski moduli razlicitih proizvodjaca, brzina i latencija ali u tom slučaju će svi raditi kao najsporiji modul
 
Poslednja izmena:
Imam 4Gb rama kingston ddr3, a hteo bih da dokupim jos nekih 4-8 giga. Da li moram samo Kingston dd3 ili mogu bilo koji ddr3?
 
Imam 2x4 GB i planiram da kupim još 8 (dok je jeftino) i dvoumim se da li da uzmem 2x4 ili 1x8, kakvo je vaše mišljenje?
 
Ako hoces bas da budes siguran, nadjes svoju plocu na Asusovom sajtu, svuces Memory compatibility list i biras. Mada, 99% ce ti raditi i to sto si sam naveo.
 
Imam 2x4 GB i planiram da kupim još 8 (dok je jeftino) i dvoumim se da li da uzmem 2x4 ili 1x8, kakvo je vaše mišljenje?

Bolje 1x8 GB, zbog eventualne kasnije nadogradnje ili prodaje.
 
Nije "podrzana" ni Savage memorija na mojoj ploci pa evo radi vec skoro godinu dana bez problema.
Verujem da bi Savage, Fury isl. bez problema radile i na Sabertooth-u.
 
Imam 4Gb rama kingston ddr3, a hteo bih da dokupim jos nekih 4-8 giga. Da li moram samo Kingston dd3 ili mogu bilo koji ddr3?


Bolje je sada uzeti 1x8gb pa posle da prodas 1x4gb I dodas jos jedan 1x8gb.
Uzmi ddr3,nemoras Kingston mozes I drugu marku ali gledaj da ti se slaze ram po mghz I po latencijama.
 
Najbolje da pogledaš na sajtu proizvodjaca .
 
bacam pogled na kingston xyperx beast 2x4gb ddr3 1866 mhz,,,ako je ona kompatibilna sa p67 sabljarkom onda nju definitivno i pazarim,,,pa da li je?
 
Imao bih pitanje vezano za pomenutu memoriju posto ima taj xmp rezim, da li on radi na bilo kojoj ploci ili ploca mora da ga podrzava, pitam za plocu iz potpisa?
Ako nema da li to znaci da bi radila kao CL11 na 1600?

JEDEC: DDR3-1600 CL11-11-11 @1.5V
• XMP Profile #1: DDR3-1866 CL9-10-11 @1.5V
• XMP Profile #2: DDR3-1600 CL9-9-9 @1.5V
 
Planiram da uzmem crucial balistix 2x8gb kit 1600 mhz cl8 1.5v ! Kapiram da je kompatibilna sa sabertooth plocom! Kupujem 16gb jer je sad pravi trenutak za to dok su ovako jeftine! Bio sam kod umarta i isprobavali smo moju konfu sabljarka + i5 2500k i njegove gskill ripjaws 2400mhZ i sabljarka nije dozvolila da se podigne mnozilac za cpu ni na xmp ni na manual ni na auto ! Obojica smo dosli do zakljucka da je problem ram memorija koja prevazilazi sertifikovanu brzinu do 1866mhz na koliko naas ogranicava p67 chipset!
 
Da, ali ce kao i svaka raditi na 1333 ili 1600Mhz.
 
Da li se za dual channel mode moraju koristiti bas totalno indenticni stickovi?

Odavno u kompu imam "Kingston HyperX Blue KHX1600C10D3B1/8G 8GB DDR3 1600MHz CL10", a planirao sam ovih dana kada predjem na novu plocu [ASROCK 970 Pro3 R2.0] da takodje upgradeujem RAM na 16giga. Ako bi hteo da dokupim indentican stick, bas je iznenadjujuce visoka cena [ako tih stickova uopste vise ima na lageru kod nas]!
http://pcberza.rs/komponente/memorije-ddr3/452-0-0-0/q=khx1600c10d3b1

Ako ne mora indenticno, sta mi predlazete da uzmem?
http://www.itsvet.com/x-pda1-71.i?i857=1775&i861=2311&i855=71&i858=3405&i861=

Ako mora indenticno, koja brzina je najpreporucljivija za novi kit [i uopste, i za gore navedenu plocu koju planiram da uzmem] i koji 2x8 kit se pokazao dobrim?
 
Poslednja izmena:
Ja imam transcend 4 GB 1333 1.5v, Kingston 4 GB 1333 1.5v i 2x4 GB Kingston HyperX 1600 1.65v, i svih 16 GB zajedno rade u DC na 1866 MHz, cl 10, 1.55v, samo je bitno ako mozes da ih probaš.
 
da ne dizem temu, imam slicno pitanje, naisao sam na ovu staru
drug je pazario od mene komp, koji ima 2x2gb dd2 Kingston 800mhz (kvr800d2n6/2g)
sad bi da dokupi jos 2x2gb, ploca je Asus M3N78-EM, ima 4 slota, dal mora uzeti opet iste ovo je tacan naziv kvr800d2n6/2g ili moze i bilo koja radi na 800mhz i ddr2 ?
Mada sam primetio da ima tih kvr800d2n6/2g dve neke verzije, neke koje su vislje i nize, ova koje su sad u kompu su one nize, dal je i to sad bitno ?
 
^ Dok ne uzme i ne proba niko mu ništa ne može garantovati... Uzimali su ljudi module istog proizvođača identične modele po oznakama, frkfenciji i veličini pa ih npr. nisu mogli naterati da rade na fabrički deklarisanim frekfencijama.
 
Nazad
Vrh Dno