Šta je novo?

HUAWEI P8 LITE Utisci

Ok telefon, drugarica ga ima vec neko vreme, zadovoljna je.Imao sam prilike da ga cackam, ali posto sam vec imao huawei telefon ranije, sve mi je manje vise isto, samo novije.
 
Dal zna neko da li ce biti zvanicne nadogradnje na 6.0?
 
Vec postoji zvanicna 6.0 verzija ali je jos uvek beta verzija tako da ce biti sigurno, a i najavili su. E sada, ako uzimas preko operatera pitanje da li ces da je doobijes, da li ce da odobre.
Uzeo sam p8 lite u vipu pre 7 dana i mogu da ti kazem da je telefon bas bas dobar. Dobio sam otkljucan tel i verziju B171, sto znaci da je zakljucan nano sim i mogu da ga koristim samo kao single sim. Nervira me jedino tastatura koja bez obzira koju stavis hoce da ti duplira slovo ili otkuca pogresno ali pretpostavljam da se to moze resiti instalacijom neke druge sa marketa (ja ne kucam poruke pa se zato jos uvek nisam majao sa tim). Sto se tice baterije, po navici mi sve stoji pogaseno(mobil data, gps, auto-sinc, bluetooth) i palim kada mi treba (wi-fi uvek upaljen) i ako ne cackam mnogo preko dana uvece mi baterija bude na 50%, ali sa igricama i slicno baterija se topi ali ce uvek izdrzati ceo dan, tako da nije slaba, steta sto nije jaca ali isto tako neces imati problema. Kamera me nije odusevila, ako volis da pravis fotografije uzmi drugi tel.(nisu slike bas toliko lose, sllicne su kao mozda na sony m4 ali ako ti treba tel za slikanje, neces se mnogo oduseviti). Ekran je fenomenala, on me je najvise odusevio, slika je fenomenalna, nema one jarke boje kao na amoledu i nekako mi je prijatnije za oko. Ugao gledanja je malo slabiji, moras da gledas pravo u ekran dok gledas film ili igras igrice ali to se neprimecuje dok radis sve ostalo na telu. Zvucnik je jak i kvalitetan. Prvi put posedujem Huawei i mogu da ti kazem da je emui, 3.1 je na mobu, blago receno fenomenalan. I najbitnije telefon mi nije nijednom zabagovao, zalagovao, zakocio i slicno za svo ovo vreme, sve radi fluidno, odmah otvara i pravo je uzivanje surfovati na internutu.
Rezime, koliko para, malo vise muzike:) Ja sam prezadovoljan telefon i sto ga vise koristim vise mi se svidja. Moj savet ti je da ako ti tel ne koristi za besomucno slikanje u ovom cenovnom rangu je best buy. Nadam se da sam pomogao.
 
Dobio sam otkljucan tel i verziju B171, sto znaci da je zakljucan nano sim i mogu da ga koristim samo kao single sim.

A telefon uzet preko Telenora, pre 15 dana, kako da se saznaju ove informacije (da li je sim free i da li je zaključan nano sim)?
Btw, ima li neka dobra dark thema za ovaj EMUI? :)
 
A telefon uzet preko Telenora, pre 15 dana, kako da se saznaju ove informacije (da li je sim free i da li je zaključan nano sim)?
Btw, ima li neka dobra dark thema za ovaj EMUI? :)

Da li je telefon zakljucan to ces saznati tako sto stavis drugu karticu iz druge mreze pa ako ima signala znaci da nije zakljucan (ovo je najlaksi nacin:)).
Da li je dual sim to vidis u settings/About phone/Build number i ako stoj ALE-L21C432B171 onda je singli sim a ako pise B170 onda je dual sim. (Da se razumemo, svi p8 lite telefoni su dual sim, ovo je samo verzija sistema koja je instalirana i onemogucava ti da koristis drugi slot za sim vec samo za SD karticu a uz flesovanje lako se moze uciniti da svi oni budu dual sim samo sto se onda dovodi u pitanje garancija)

http://forum.xda-developers.com/p8lite/themes-apps/theme-neoredblack-emui3-1-t3237953
 
Poslednja izmena:
Ja sam moj uzeo u vipu pre 10 dana i prezadovoljan sam. Inace i moj je verzija ALE-L21C432B171 posto znam radnika u vipu rekao mi je da je odkljucan za sve mreze. Cak i supruzi sam uzeo lg leon isto u vipu i isto je odkljucan za sve mreze. Sto se tice Huawei p8 lite ja sam prezadovoljan.
 
*#*#2846579#*#* otkucaj ovo u dialer-u pa idi u opciju 3.Network informatio query pa pod 2. SIM Lock Info. Trebalo bi da ti pise SIMLOCK_DEACTIVE kao sto je i kod mene i to bi trebalo da znaci da je otkljucan.
 
Poslednja izmena:
*#*#2846579#*#* otkucaj ovo u dialer-u pa idi u opciju 3.Network informatio query pa pod 2. SIM Lock Info. Trebalo bi da ti pise SIMLOCK_DEACTIVE kao sto je i kod mene i to bi trebalo da znaci da je otkljucan.
Jedno glupo pitanje posto se slabo razumem jel ovak kod samo za huawei ili moze na svim telefonima?
 
Samo za Huawei telefone,ali moze da se desi da nece da radi ni na svaki huawei. Izguglaj, naci ces kodove i za druge brendove.
 
Ja sam update na 6.0 i svidja mi se kako radi
 
Ne beta verzija skinuo sam sa xda foruma i radi extra
 
Ja sam uzeo u telenoru. Tel je dual sim. Uz njega sam dobio i original masku bumper Huawei a sam tel ima i zastitnu foliju. Tel izgleda odlicno medjutim posle samsunga s3 neo ja sam razocaran ekranom ovog telefona. Ekran samsunga je neuporedivo bolji.
 
Pozdrav svima, uzeo telefon u telenoru pre mesec dana, u ukucao kod za proveru, piše sim lock deactive, zvanično po sajtovima nema androida 6.0 za srbiju, ali je izašao preko aplikacije Hicare, koja dolazi preinstalirana na telefonu, otvoriš aplikaciju Hicare, Service, i pod tom karticom mi je stajala crvena oznaka pored OS Upgrade Early Adopters, kliknuo, tražilo mi je da potvrdim, odnosno da prihvatim pronalaženje novih verzija, ili tako nešto slično, i posle toga se ide na system updater, gde skida i instalira Android 6.0, sve traje oko pola sata, možda koji minut više. Zvanično sam na androidu 6.0 verzija b565 i EMUI 4.0. Sve aplikacije ostaju, telefon radi super, nema bagova, bar za sada. Glavna promena je dodatak na kameri, sada u kameri imaš opciju za pro kameru, gde možeš da podešavaš svašta nešto u realnom vremenu, tj sa živim prikazom. Nešto slično tome imaju nokiine lumie. Nova opcija je i WiFi+, pametno biranje najjačeg signala, kako sam razumeo telefon će automatski da se nakači na najkvalitetniji prisutni signal.

Mada je glavni cilj Androida 6.0 bilo da optimizuju potrošnju baterije, ja iskreno nisam primetio da je potrošnja išta drugačija, uz normalno korišćenje Wifi i Data podataka, Chroma i Facebooka, i pomalo youtube aplikacije, telefon izgura dan, što će reći da su mogli da mu stave malo jaču bateriju, ali svako ko se igra sa android telefonom, generalno svako veče kači fon na punjač, tako da je to to. Za normalno korišćenje, izguraće celi dan sa jednim punjenjem
Bootloader može da se otključa, zvanično na huaweijevom sajtu, popuni se obrazac i zahteva se kod, kod stiže u roku od par sati do par dana, kako kad i kako kome, tu nema pravila, mada je meni stigao gotovo odmah. Custom recoveri se instalira lagano, postoje tutoriali na xda forumu, rutovanje je isto moguće uz pomenute tutorijale, ako nekom treba potrudiću se da nađem linkove. Samo prilikom ubacivanja supersu aplikacije preko custom recoverija, postoji trik da ne može bilo koji super su, kao što ne može ni bilo koji recovery, nego mora da se traži konkretno za Kirin čipset.
toliko za sada. Ah da, Stavio sam futrolu sa aluminijumskim frejmom, naručeno sa aliexspresa, i aluminijumski frejm hoće da utiče na signal telefona, ne uvek, ali hoće da oslabi signal za nekoliko decibela, tako da obratite pažnju na to.
 
Poslednja izmena od urednika:
Poslednja izmena:
Ja ga imam od marta, i mogu reći da sam zadovoljan. Uzeo sam ga u VIP-u. Ovo je moj prvi kontakt sa Huawei telefonima i pozitivan je. Verovatno će i sledeći biti takođe Huawei.
Baterija je manje-više jedini veći nedostatak. U principu, izgura po 15-ak sati. Što se kamere tiče, zadnja daje pristojne fotografije po dnevnom svetlu. Noćne nisu nekog kvaliteta. Prednja je odlična za skajp.
Na telefonu je B565.
Inače, of podataka o telefonu, našao sam da je zadnja kamera sony imx328, dok je prednja ov5648_foxcon. Memorija je samsung R311MB, 14,56GB.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Imam jedno pitanje vezano za update na 6.0 Azurirao sam sistem sa b171 na b199, i sad ne mogu da azuriram na 6.0. Pokusao sam da skidam i bugarsku i madjarsku verziju 6.0 ali ne dozvoljava da se instalira. Interesuje me ako neko zna kada ce zvanicno izaci update za Srbiju, i da li nekako mogu na drugi nacin da instaliram 6.0.
 
Imas aplikaciju u telefonu zove se hicare nju prvo azuriraj preko google play prodavnice pa onda udji u nju i tu ce da ti ponudi azuriranje na 6.0
 
Ja sam uzeo u telenoru. Tel je dual sim. Uz njega sam dobio i original masku bumper Huawei a sam tel ima i zastitnu foliju. Tel izgleda odlicno medjutim posle samsunga s3 neo ja sam razocaran ekranom ovog telefona. Ekran samsunga je neuporedivo bolji.

Imam S3 Neo kao sluzbeni i P8 lite sam uzeo u Vipu za dinar, koristim ga kao drugi telefon. Ne bih se slozio da je na S3 bolji ekran, po meni su maltene isti. P8 lite ima dobar ekran za tu cenovnu kategoriju, samo je baterija malo slabija...
 
Cale ima ovaj telefon, i od pre par dana mu se pojavila zuta mrlja na ekranu . Da li je jos neko imao slican problem i da li znate da li telenor uvazava ovo za reklamaciju?
 
@salacue

Kako se aplicira neki od ovih zipova koje si ostavio, imam Telenorov P8 Lite, nerootovan, single sim? Jel' mogu i ja da konvertujem u dual sim, neko uputstvo?
 
Nazad
Vrh Dno