Šta je novo?

SG Note 3 N9002 dual sim posebna tema

Dobio sam notifikaciju inače ko zna kada bih vidio :)
Note 3 DUOS sam koristio SVA ROM od verzije 7 do verzije 13.
Jedna verzija je bila totalno smeće (mislim 9), ostale su donosile neka minorna poboljšavanja. Što se tiče prelaska sa KK na LP, na NOte 3 sam dobio brzinu i "glaći" rad, ali recimo xPosed koji je meni bitan nije htio da radi. Takođe Ad blocker se ponašao veoma čudno, tako da ukoliko vam je ovo neophodno ne prelazite na LP. Što se tiče rada, SVA je ROM ispeglao do maksimuma, pa samim tim i rad sa njim je klizanje. Jedino razlog moje zamjene sa novim modelom je što mi je sestra prisvojila Note 3.

Zatim sam prešao na Note 4 Duos i malo se razočarao. Naime prilikom prelaska sa S1 na NOte 1 kao i sa Note 1 na Note 2 DUOS bilo je oduševljenje (u smislu koliko tehnologija napreduje), a kada sam prešao sa Note 2 na Note 3 dobio sma ekstazu.
Međutim prelikom prelaska sa N3 na N4 nijesam osjetio apsolutno ništa (što bi rekao Pikac, brate da je malo limun pa da ga osjetim ovako ništa), jednostavno je sve bilo isto. OK budimo relani, kamara je sabijala, ekran je bio oštriji, ali recimo snezor otiska je bio smeće, rad je bio isti kao na nNote 3 osim u sintetičkim tesovima te sam ga vrlo brzoi prodao i prešao na Note 5.

Note 5,
Prvih mjesec danas sam bio oduševljen, glatkoća rada, izrada i napokon sam mislio Samsung je totalno uboo pravu stvar ali onda me ubio nedostatak kartice. NAime mnogo snimam video zapisa a telefona mi služi i kao diktafon (i ima odlučan prijem zvuka iako ti fajlovi ne zauimaju mnogo prostora), i psolije mejsec dana skoro čitava memorija mi je bila puna.
Onda msa žonglirao sa cloud -om (dropbox i onedrive) da bi na kraju kupio malu OTG flešku i zavrpio posao.

Ako još nekom nešto treba neka se javi. Imam iskustva sa DUOS modelima od Note (n2, n3, n4 i n5) kao i od s-serije (s4, s5 i s6).
 
Ma jel' ekran na N4/N5D IPS like pri gledanju klipova?:) Ili je ipak normalan SAMOLED kao na N3/
 
Ljudi, cini mi se, nisam siguran, ali mi se cini :D da je neko od vas spominjao da ima problem sa GPS-om tj. da mu ne radi, a negde sam i cuo da ima neka vrsat fix-a za to. Meni ne radi ni na testovima, niti navigacija, tj ocita on mapu, ali ne mogu da pratim strelicu kao svoja kola in real time sto se kaze. Da li neko moze da okaci fix, ili PP-om? Inace, evo kod mene je vec par meseci, nemam niti jednu zamerku, sasvim lepo radi, samo reci hvale, na SVA 13 sam, i nemam zamerki osim battery leak-a, ali ta muka skoro sve nas muci :)
Pozdrav!
 
Ljudi, cini mi se, nisam siguran, ali mi se cini :D da je neko od vas spominjao da ima problem sa GPS-om tj. da mu ne radi, a negde sam i cuo da ima neka vrsat fix-a za to. Meni ne radi ni na testovima, niti navigacija, tj ocita on mapu, ali ne mogu da pratim strelicu kao svoja kola in real time sto se kaze. Da li neko moze da okaci fix, ili PP-om? Inace, evo kod mene je vec par meseci, nemam niti jednu zamerku, sasvim lepo radi, samo reci hvale, na SVA 13 sam, i nemam zamerki osim battery leak-a, ali ta muka skoro sve nas muci :)
Pozdrav!
https://www.dropbox.com/s/q7ep36y5vxlrwzs/gps_fix_N9002_v13.zip?dl=0


Sent from my SM-N9002 using Tapatalk
 
Za battery leak, samo reset svake večeri, najbolji lek...

Sent from E6533
 
Cao svima, iscitao sam temu nekoliko puta, pokusavam da nadjem resenje za moj problem. Vec dugo se kanim da stavim novi rom i kad sam krenuo, nekoliko problema. Prvo nisam uspeo da sa GOH4 dignem na sva. Tek kad sam podigao GPA1 iz odina, uspelo je da prodje i SVA 13. Kada sam podigao, cim se update-uje google services, g play prestaje da radi. Cim mu skinem update, proradi dok se automatski ne azurira. Probao sam da ubacim i novi gapps sa opengapps prilikom same instalacije iz TWRP-a, onda zaglavi u bootloop na samsung logou.

Da li su se nekome desavale slicne stvari i kako ih je resio? Da napomenem, da sam mnogo puta pokusavao razlicite kombinacije svega i svacega, jos uvek nista. Cim digne verziju google play na 6.nesto, odmah prestaje da radi.

Pozdrav,
Vlada
 
Cao svima, iscitao sam temu nekoliko puta, pokusavam da nadjem resenje za moj problem. Vec dugo se kanim da stavim novi rom i kad sam krenuo, nekoliko problema. Prvo nisam uspeo da sa GOH4 dignem na sva. Tek kad sam podigao GPA1 iz odina, uspelo je da prodje i SVA 13. Kada sam podigao, cim se update-uje google services, g play prestaje da radi. Cim mu skinem update, proradi dok se automatski ne azurira. Probao sam da ubacim i novi gapps sa opengapps prilikom same instalacije iz TWRP-a, onda zaglavi u bootloop na samsung logou.

Da li su se nekome desavale slicne stvari i kako ih je resio? Da napomenem, da sam mnogo puta pokusavao razlicite kombinacije svega i svacega, jos uvek nista. Cim digne verziju google play na 6.nesto, odmah prestaje da radi.

Pozdrav,
Vlada
Jesi probao da obrises cache i data i eventualno deinstaliras update iz app managera? Meni je to pomoglo, nakon toga opet sam odradi update g-play i radi bez problema...

Sent from my SM-N9002 using Tapatalk
 
Jesi probao da obrises cache i data i eventualno deinstaliras update iz app managera? Meni je to pomoglo, nakon toga opet sam odradi update g-play i radi bez problema...

Sent from my SM-N9002 using Tapatalk

Probao sve to, nista od toga nije pomoglo. Probao sam ponovo i sa GOH4 clean install, pa twrp, pa onda SVA i tu se zakuca kod samsung logoa. Ponestalo mi vise ideja i kombinacija :)
 
A da probas obican stock ROM i nemas problema?:)
 
Probao sve to, nista od toga nije pomoglo. Probao sam ponovo i sa GOH4 clean install, pa twrp, pa onda SVA i tu se zakuca kod samsung logoa. Ponestalo mi vise ideja i kombinacija :)
Nemoj da brises system posle GOH4 instalacije, odradi samo cache i dalvik wipe, nakon toga instaliraj SVA preko, tako bi trebalo da radi 100%...

Imao sam i ja problem sa bootloop-om, to je zato sto nema boot.img u SVA V13, zbog toga se brisu samo cache i dalvik, nikako sistem

Sent from my SM-N9002 using Tapatalk
 
Nemoj da brises system posle GOH4 instalacije, odradi samo cache i dalvik wipe, nakon toga instaliraj SVA preko, tako bi trebalo da radi 100%...

Imao sam i ja problem sa bootloop-om, to je zato sto nema boot.img u SVA V13, zbog toga se brisu samo cache i dalvik, nikako sistem

Sent from my SM-N9002 using Tapatalk

Hvala svima. Uspeo sam nekako,nisam bas siguran kako. Vratio sam na GOH4, stavio poslednju verziju twrp a, ubacio sva 13 i opet imao problem u g play-u. Odradio je update play a i stavio na verziju 6 i opet ista prica. Nakon toga je telefon odlezao jedno sat vremena, na hladnom i mirnom mestu, i samo proradio play sa sve verzijom 6. Verovatno je nesto update-ovao u medjuvremenu. Nadam se da ce ljude preskociti ova igranka, kao sto je bila kod mene. Da napomenem, ukoliko ubacujete novu verziju twrp a, prvo flesujete verziju 2.8.7, pa tek 3.0.x. u suprotnom morate ponovo da flesujete rom, pa ponovo verziju 2.x. pozdrav
 
Pozdrav svima. Dobio sam N9002 ali imam problem sa google play store, nije ni dosao u telefonu a kad ga instaliram sam ga ugasi. Sta da radim, koja je vasa preporuka?Screenshot_2016-07-01-22-37-35.png Screenshot_2016-07-01-22-37-40.png Screenshot_2016-07-01-22-37-43.png
 
Moraces da resetuje prvo ROM (wipe data/cache), onda skini Open GApps NANO ili PICO (predlazem PICO samo za N9002, Nano ne moze uvek da se instalira zbog prostora), i flashuj kroz recovery.

To je jedini nacin da Play Store na N9002 radi na stock ROMu.
 
Ima li neko uputstvo, jer do sad sam koristio windowsphone, tamo sam rutovao 8 na 10. Ima li negdje procedura tj objasnjenje..
 
Poslednja izmena:
Treba li mi odin ili da udjem samo preko volume- power i home dugmeta da resetujem rom. Udjem u wipe. A open gapp idem direktno sa open gapp: mtk pa cekiram 5.0 pa pico i downloadujem ili da trazim po forumu vec pripremljen za N9002?
 
Poslednja izmena:
Nadji Open GApps Pico ovde:
http://opengapps.org
Udjes u recovery (moze i stock reovery za wipe i ZIP install koliko se secam, ali ja sam ubacio TWRP preko Odina). Uradi wipe, pa onda Install Zip, selektuj Gapps Pico sa kartice. (prebaci GApps na telefon pre nego sto resetujes i udjes u Recovery)
 
Moze li ovaj twrp 2.7.8 koji je na forumu? Znaci procedura bi bila sledeca. Gasim telefon. Pokrenem odin na kompu, selektujem twrp (ap u odinu) udjem u rekoveri mod, odradim to opet udjem u rekoveri ocistim wipe pa install gapp sa memorijske kartice telefona.. jos jedno pitanje koridtim 2.0 usb kabal ili moze i ovaj oroginalni?
 
Ne ulaziš u recovery kad flešuješ odinom nego u download mod. Power + home + volume down
 
Obrisao sam wipe ali nesto nece da mi instalira opengapp ovaj zip fajl, izbaci failed signature itd.... tako da na ovaj nacin nisam nista uradio..
 
Poslednja izmena:
uspio sam preko twrp i odina.. sve proslo glatko..Hvala puno na pomoci.. n9002 je vec postao ljubimac! :D
 
Extra je telefon, jedina stvar koju bih voleo da moze jos je LTE podrska, i 3G na drugoj kartici :) (ovo prvo je realno, ovo drugo je vec "you're asking too much" :D)

U N4 ga nikada ne bih menjao, boje su mi MNOGO prijatnije na N3, plus reading mode i S Pen window razbijaju. U N5 bi moooozda izmenio, ali nisam siguran, nisam video dual SIM varijantu, ne znam da li je ista.
N4 DUal ekran meni izgleda kao IPS neki, boje su tamne za klipove, cak imam i utisak da su isprane malo.
 
Moze li se ugasiti zvuk blende prilikom slikanja? Ne mogu nikako da provalim..
 
f98c315829cd7a3890fa5a838b969778.jpg

482b368d613954a2a66d754ec3cc52b0.jpg

Kod SVA V13.0 moze..

Sent from my SM-N9002 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Zamenio sam wifi (telekomov) za obican Xiaomi Wifi Ruter 3.
Telefon mnogo manje trosi bateriju dok je na wifi-u sada! Ne samo da je idle time bolji, nego je i use time bolji, tipa prilikom streaminga sa kompa.
Ovo je za za N3 Duos! Ali verujem da ce se i N3 tako pokazati, mada nemam za probu trenutno kod mene.

Ocigledno se N9002 slabije podnosi sa nekim wifi-evima.
 
Zamenio sam wifi (telekomov) za obican Xiaomi Wifi Ruter 3.
Telefon mnogo manje trosi bateriju dok je na wifi-u sada! Ne samo da je idle time bolji, nego je i use time bolji, tipa prilikom streaminga sa kompa.
Ovo je za za N3 Duos! Ali verujem da ce se i N3 tako pokazati, mada nemam za probu trenutno kod mene.

Ocigledno se N9002 slabije podnosi sa nekim wifi-evima.
Da, imao sam sličan problem, mislim da sam pisao o tome...Dosta stariji ruter je pravo značajno manje curenje baterije...

SM-A9000
 
Stvar je u "DTIM" i "beacon interval" podesavanjima. Problem je sto gomila rutera nema mogucnost da podesava te parametre.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li je nekome poslo za rukom da imstalira Xposed Frmwrk?
 
Nazad
Vrh Dno