Šta je novo?

SG Note 3 N9002 dual sim posebna tema

Gle i tako moze :D
 
Pega, idi u Sistem Settings, pa u General, pa u Security, pa u Application Permissions..e tu nadji aplikaciju koja ti treba (u ovom slucaju Viber) i prvu opciju tj. Auto Run pokreni..i onda bi trebalo da ti radi sve bez problema. Probaj pa javi sta si napravio ;-)

To sam uradio među prvim podešavanjima. Ništa. Isto se i sestri ponaša fon, s tim što ona koristi mnogo više aplikacija tog tipa, tj. pored Viber-a i Messanger, Whatsapp, Yahoo! Mail, itd. Sve joj se isto ponaša. Gde sam joj i preporučio telefon.. :) Meni samo Viber "zadaje muke", ostalo ni ne koristim. Gmail mi uredno radi.. Inače, ovo je N9002ZNUGOH4 tel, ako to ima neke veze.

Može li on da se prepegla nekim ROM-omo da to sve proradi ili je jednostavno takav telefon i zaključan na Asia aerial code? Tnx!
 
To sam uradio među prvim podešavanjima. Ništa. Isto se i sestri ponaša fon, s tim što ona koristi mnogo više aplikacija tog tipa, tj. pored Viber-a i Messanger, Whatsapp, Yahoo! Mail, itd. Sve joj se isto ponaša. Gde sam joj i preporučio telefon.. :) Meni samo Viber "zadaje muke", ostalo ni ne koristim. Gmail mi uredno radi.. Inače, ovo je N9002ZNUGOH4 tel, ako to ima neke veze.

Može li on da se prepegla nekim ROM-omo da to sve proradi ili je jednostavno takav telefon i zaključan na Asia aerial code? Tnx!
SVA V13 koristim vec par nedelja, bukvalno bez ikakvih problema, tako da bi to bila moja preporuka [emoji6]
 
^A jel` si imao ovih problema koje navodim ranije? Da li ti je problem da okačiš neke linkove kako/šta? - Prilični sam dunster za tematiku. Jedino što mi alfaunits pominje da je ovaj po default-u na SVA. Ne znam ni gde to gledam :lupko:
Apsolutno nikad, sve aplikacije rade normalno...

Vrati se par postova unazad (jos bolje prelistaj temu od samog pocetka) postavljeni su linkovi za sve sto treba...
 
Kada promenis te permission, power off, izbaci bateriju, vrati nakon 10 sek, pa startuj fon. Startuj Viber i samo izadji iz njega posle.

Ovo je bukvalno last draw, ne bi trebalo ni toliko. Eventualno vidi da nije Background data restricted :D Ali po defaultu nije.


Vecina N3 Duos dolazi sa SVA, ali neki dodju i sa stock ROMom. Idi u Settings->General->About, pa vidi koji ROM imas. (SVA je malo modifikovani stock ROM, tako da ce ono N9002ZNUGOH4 biti vidljivo i na SVAu, ali drugde pie da je SVA)
 
Poslednja izmena:
Moj je došao sa istim stock romom, i imao je neke bugove tipa smart dial nije radio itd, čim sam flesovao SVA , sve proradilo...
 
Pozdrav narode, interesuje me ovaj telefon ali sa tehnicke strane dali ima razlike u izradi i kvalitetu izrade naspram EU verzije? sa fabrickim androidom dali baguje, koristio bi se kao cisti poslovni telefon, znaci, dosta mail-ova, komunikacije (viber zvanje) i neta?
 
Pozdrav narode, interesuje me ovaj telefon ali sa tehnicke strane dali ima razlike u izradi i kvalitetu izrade naspram EU verzije? sa fabrickim androidom dali baguje, koristio bi se kao cisti poslovni telefon, znaci, dosta mail-ova, komunikacije (viber zvanje) i neta?
Kvalitet je kao i kod svake Note serije, vrhunski. Stock rom je dobar, SVA je bolji, nema nikakvih bagova, sve radi perfektno...
 
Imao sam, BTW, Note 4 Duos jedno kratko vreme (uopste mi se ne svidja ekran! Kao IPS je bled...). Ne secam se da li nisam probao dual SIM full active da li ima uopste, ili nije radio... S Pen nema Window opciju i to me je takodje nerviralo.
Ali ima LTE, za razliku od Note 3 Duosa. Trenutno mi ne znaci jer je MTS primarni broj sa netom, pa je ionako samo 3G :)
 
Pozdrav narode, interesuje me ovaj telefon ali sa tehnicke strane dali ima razlike u izradi i kvalitetu izrade naspram EU verzije? sa fabrickim androidom dali baguje, koristio bi se kao cisti poslovni telefon, znaci, dosta mail-ova, komunikacije (viber zvanje) i neta?
Evo, ja se razmišljam da promenim telefon, čisto promene radi, ali veliko je pitanje šta uzeti...Padaju mi na pamet A9 duos, Mate8, čak i Note5 duos, ali su sva tri daleko skuplja. Kada se sve sabere i uporedi, ovom telefonu jednostavno nema premca u tim cenovnom rangu...
I, da, uspeo sam da stabilizujem battery life na standardnih 6h SOTa na dan(ne trošim toliko, već kada uzmem u obzir koliko mi ostane na kraju dana), ali se telefon mora restartovati svaka 2-3 dana...
 
Evo, ja se razmišljam da promenim telefon, čisto promene radi, ali veliko je pitanje šta uzeti...Padaju mi na pamet A9 duos, Mate8, čak i Note5 duos, ali su sva tri daleko skuplja. Kada se sve sabere i uporedi, ovom telefonu jednostavno nema premca u tim cenovnom rangu...
I, da, uspeo sam da stabilizujem battery life na standardnih 6h SOTa na dan(ne trošim toliko, već kada uzmem u obzir koliko mi ostane na kraju dana), ali se telefon mora restartovati svaka 2-3 dana...
A sto moras da restartujes telefon, koji je razlog? Kod mene je SVA V13 duze vreme i apsolutno nikakve potrebe za restartovanjem nema, sve fercera kao i prvog dana, cak izgura ceo dan na jednom punjenju, iako sam heavy user (dosta gps-a, plus 24/7 povezan gear fit) [emoji6]
 
Ne vidim nikakav razlog za Note 5 umesto N3, osim LTE podrske. Note 4 mozda, isto zbog LTE-a samo. Ali kao sto kazes - mnogo skuplje, a ne donosi nesto.
 
A sto moras da restartujes telefon, koji je razlog? Kod mene je SVA V13 duze vreme i apsolutno nikakve potrebe za restartovanjem nema, sve fercera kao i prvog dana, cak izgura ceo dan na jednom punjenju, iako sam heavy user (dosta gps-a, plus 24/7 povezan gear fit) [emoji6]
Pratim bateriju putem bbs-a, i uvek posle 3-4 dana od restarta, kreće curenje, koje smanjuje realan život baterije za 30-35%. I to bez pravila, nekad su to bluetooth procesi (bilo da je na gear fitu ranije, ili sada na FR230), nekad pozadinski podaci, nekad Wi-fi procesi. Ok, i sa tim curenjem mi baterija i dalje izgura ceo dan, ali me to mnogo nervira, i nije mi problem da ga restartujem jednom u par dana...
 
Meni je nelogicno da restart uradi ista po tom pitanju, jer na Lollypopu Samsung cuva status pokrenutih procesa za restart, jer vidim da mi se ISTI procesi nadju u MRU listi procesa posle restarta :D
 
Samo su u listi,ali nisu i u ramu,probaj da ih pokrenes pa ces videti reload svake aplikacije.
 
dajte na PP gde ste kupili, ali da je to ipak prodavnica i da prima platne kartice...
 
Koja verzija ima vise i boljih romova n9002 ili n9006. I da li se SVA rom kupuje nije besplatan?
 
Poslednja izmena:
Koja verzija ima vise i boljih romova n9002 ili n9006. I da li se SVA rom kupuje nije besplatan?
Imaš krš kineskih romova koje nismo testirali, za oba modela...
Da, SVA se plaća...ali, ako malo potrazis, može se naći i "besplatna" verzija

Tapatalk 5.7.0 mi očajno radi na 3G, non stop izbacuje greške vezane za mrežu i ping je dosta lošiji, ne znam da nije zbog N9002, kako se vama ponaša?
 
Poslednja izmena:
Jesi prebacio na WCDMA only da bude prva kartica ili 2G/3G?
 
Donno then :( Ja ne koristim TT, nezgodan mi je.
Sve ostalo mi se desava i na bilo kom drugom telefonu.
 
Tapatalk 5.7.0 mi očajno radi na 3G, non stop izbacuje greške vezane za mrežu i ping je dosta lošiji, ne znam da nije zbog N9002, kako se vama ponaša?

Tapatalk 5.7.1 radi bez greske, cak i kad imam samo 2g mrezu, na 3g svakako radi odlicno
 
Ok, nemam još update, sačekaću ga, nije mi baš toliki problem
 
Ćao svima.
Koristim ovaj telefon već dvije godine i mogu reći da su utisvi veoma pozitivni (liše toga što nema 4G).
Tapatalk je imao problem, ali je sada riješen sa novom verzijom.
Inače je telefon sada kao drugi, pošto sam nabavio Note 5 duos. Osim kamere ostalo mi je dosta slično (znam bolje keran, veća rezolcuija, brži procesor, više rama, ali sve isto radi)..

Djurkash tek sam sada vidio poruku na XDA (kasnim skoro 2mjeseca) :)
 
Poslednja izmena:
U, odlično, jes da nije mnogo u skladu sa temom, ali daj poredjenje sa Note5 duos...

Upravo treba da pazarim sledeci i lomim se izmedju Z3/Z3+ dual, ali ni Note5 duos nisam potpuno isključio...
 
+1, mene najvise zanima EKRAN pri video reprodukciji? Note 4 Duos sam imao kratko vreme i nisam mogao da podnesem koliko su boje isprane izgledale kao da je IPS ekran :( (ili mi se zalomio los primerak, jer kada sam se igrao u MTSu sa obicnim Note 4, bolje su izgledale boje i za obican rad, medjutim nisam imao klip da isprobam - tek u videu se dobro vidi razlika, i koliko su isprane bile boje barem na mom N4D primerku)

Drugo, kakva je baterija naspram N3D, da li ima S Pen window (ili je izbacen kao na N4D) i naravno da li ima LTE i Dual SIM Full Active je isto? :D

Ja sam Z3 izbacio iz opcije jer nije SAMOLED (a stvarno mi je prijatniji, ne vredi, i od iPhone-a, za koji i ja kazem da je verovatno najbolji non-OLED ekran, me bole oci vrlo brzo).
A N5 je sada van opcije zbog cene, ne zelim da placam toliko za telefon :)
 
Poslednja izmena:
@alfaunits nemoj da se iznenadis ako odgovor dobijemo za dva meseca :D
 
More i na PM i na mobilni ima da ga smaramo dok ne dobijemo odgovor :p
 
Nazad
Vrh Dno