Šta je novo?

SG Note 3 N9002 dual sim posebna tema

djurkash

Slavan
Učlanjen(a)
23.09.2009
Poruke
4,917
Poena
315
Pozdrav svima,
posto se kolicina N9002 koji nam dolaze iz Kine,a preko Rusije, ne smanjuje, cena postepeno pada (trenutno je na oko 250-260), a i da ne smetamo kolegama sa N9000/5/6 itd, red je da otvorimo zasebnu temu...
Dakle, radi se o modelu radjenog za kineskog operatera China Unicom, koji se razlikuje od klasicnih Note 3 modela u tome sto ima 16GB interne i nema podrske za LTE. Naravno, postoje i druge razlike, ali su manje znacajne.

Ukoliko koga interesuju detalji, evo i spec.liste:

Samsung Galaxy Note III Duos SM-N9002 Samsung Galaxy Note III Duos SM-N9002 Samsung Galaxy Note III Duos SM-N9002

Physical Attributes

Dimensions
(width x height x depth): 79.2 x 151.2 x 8.3 millimetres
3.1 x 6 x 0.3 inches
Bounding:Volume: 99.4 cubecentimetres
Mass: 168 grams (battery included)
Software Environment

Embedded Operating System: Google Android 4.3 Chinese
Operating System Kernel: Linux 3.4.0
Microprocessor, Chipset

CPU Clock: 2265 MHz
CPU: Qualcomm Snapdragon 800 MSM8974
Width of Machine Word: 32 bit
CPU Core: 4x Qualcomm Krait 400
Level 1 cache: 16KiB data cache / 16 KiB instruction cache
Level 2 cache: 2048 KiB
Instruction Set: ARMv7
Memory, Storage capacity

RAM type: LPDDR3 SDRAM
RAM capacity: 3072 MiB, 2440MiB accessible
ROM type: Flash EEPROM
ROM capacity: 15258 MiB, including 12215MiB user-accessible non-volatile storage
ROM capacity in bytes: 16 GB (billion bytes)
Graphical subsystem

Display Type: color Super Active Matrix OLED display
Display Color Depth: 24 bit/pixel (16777216 scales)
Display Diagonal: 5.7 " (144.3 millimetres)
Display Resolution: 1080 x 1920 (2073600 pixels)
Viewable Display Size: 2.79 " x 4.95 " (70.74 x 125.77 millimetres)
Pixel density (dot pitch): 387.8 pixel/inch (0.0655 millimetre/pixel)
Graphical Controller: Qualcomm Adreno 330
Video out: 3840x2160 (2160p) 4K UHD resolution
USB Series Micro-B (Micro-USB) with MHL connector
Audio Subsystem

Audio Channel(s): stereo sound
Analog/Digital Converter
(Recording): 24 bit nominal quantization
192000 Hz sampling frequency
Digital/Analog Converter
(Playing): 24 bit resolution
192000 Hz holding frequency
Microphone(s): stereo sound
Loudspeaker(s): mono sound
Audio Output: 3.5mm plug
Cellular Phone

Cellular Networks: GSM850, GSM900, GSM1800, GSM1900, UMTS850 (B5), UMTS900 (B8), UMTS1900 (B2), UMTS2100 (B1)
Cellular Data Links: GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA, HSUPA, HSPA+
CellularAntenna: Internal antenna
Call Alert: 64 -chord melody (polyphonic)
Vibrating Alert: Supported
Speakerphone: Supported
Phone Controller: Qualcomm MSM8974
Secondary Cellular Phone

Dual Cellular Network Operation: Dual standby
Secondary Cellular Networks: GSM850, GSM900, GSM1800, GSM1900
Secondary Cellular Data Links: GPRS, EDGE
Secondary Cellular Antenna: Internal antenna
Secondary Phone Controller: Qualcomm MSM8974
Control Peripherals

Positioning Device: Multi-touch screen
Primary Keyboard: Not supported
Directional Pad: Not supported
Scroll Wheel: Not supported
Interfaces

Expansion Interfaces: microSD, microSDHC, TransFlash, microSDXC
Supports High Capacity (SD 2.0/HC) memory cards with capacity of up to 64GB
USB: USB 3.0 host/client, Hi-Speed (480Mbit/s), USB On-The-Go 1.3 compliant
USB Series Micro-B (Micro-USB) connector
Bluetooth (802.15): Bluetooth 4.0, Internal antenna
Wireless LAN/Wi-Fi (802.11): IEEE 802.11a, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac
Internal antenna
Infrared Gate: Supported
Multimedia Broadcast

Analog Radio: No information
Digital Media Broadcast: Not supported
Satellite Navigation

Built-in GPS module: Supported
GPS Protocol: NMEA 0183
GPS Antenna: Internal antenna
Complementary GPS Services: Assisted GPS, QuickGPS, Geotagging, Simultaneous GPS
Built-in Digital Camera

Sensor Type: CMOS sensor
Resolution: 4128 x3096 pixels (12.78MP)
Autofocus (AF): Supported
Optical Zoom: 1 x
Macro Mode: Supported
Built-in Flash: Supported
Camcorder: 3840x2160 pixels , 30frame/sec
Recordable Image Formats: JPG
Recordable Video Formats: 3GP, 3G2, MPEG4
Built-in Secondary Digital Camera

Sensor Type: CMOS sensor
Resolution: 1920 x1080 pixels (2.07MP)
Camcorder: 1920x1080pixels , 30frame/sec
Recordable Image Formats: JPG
Recordable Video Formats: 3G2
Power Supply

Battery Technology: Lithium-ion battery
Battery Build: removable
Battery Capacity: 3200 mAh
Additional Details

Built-in accelerometer: Supported
Additional Features:
capacitive touchscreen
Corning Gorilla Glass 3 screen
built-in digital compass
GPRS Class 12
EDGE Class 12
HSPA+ 42Mbps
HSUPA 5.76Mbps
S Pen
active noise cancellation
Samsung TouchWiz UX
SoundAlive
Touch Focus
OIS
Panorama Shot
2160p 30fps
video recording 720p 120fps video recording
1080p 30fps video recording
Bluetooth stereo audio profile (A2DP, AVCRP)
WiFi Direct
HT80
WiFi Mobile Hotspot
proximity sensor
light sensor
gyro sensor
barometer
temperature sensor
humidity sensor
Hall Sensor
Brand: Samsung
Manufacturer: Samsung Electronics
Expected Release Date: October, 2013
 
Definitivno prava stvar:)

Trenutno upload-ujem na Gdrive i Dropbox SVA v13.0, v12,0 i v7.2, Odin i TWRP 3.0, postavljam linkove cim bude zavrseno :)
 
Inace, telefon imam 3 nedelje, i imao sam cak i neku pisanu garanciju, pa sam se malo zbog vremena, a malo i zbog garancije do danas ustrucavao da flesujem i stavim root, ali sam popustio...
Moj je fabricki dosao sa ZNUGOH4 romom, i savim ok radi, sem standardnih problema sa curenjem baterije i neujednacenim trajanjem iste (sto pogadja vlasnike svih Samsunga)
Postoji i noviji stock rom, ZNUGPA1, pa cu ovde okaciti i izvore za romove koji su aktuelni:

Stock lista
SVA v13 (based on ZNUGPA1)
Kinezi (Lidroid)
Kinezi 2
Kinezi 3
 
Model star 2 godine,ali za pare za koje se danas nudi definitivno ima šta da ponudi.
 
Odlican telefoncic, jedina prava zamerka je sto nema LTE, mozda :( Tj. ima, ali je softverski onemogucen, a nisam nasao nacin da i to sredim :)

Treba napomenuti da je ovo Dual SIM FULL ACTIVE telefon, dakle obe kartice rade istovremeno, bez preusmeravanja. (jedino ne moze na obe da se razgovara u isto vreme, ali kada se razgovara na jednoj dostupni ste i mozete primati poziv na drugoj, uraditi Hold na prvoj, i razgovarati na drugoj, UI dobro odradjen za ovo).
 
e ovo nisam znao,da je dual-sim active. Još jedan ogroman plus. Ti ga alfa koristiš?
 
Postoji i noviji stock rom, ZNUGPA1, pa cu ovde okaciti i izvore za romove koji su aktuelni:
Interesantno, GOH4 vise ne postoji na SamMobile. Jesi li mozda probao ove kineske?:)

e ovo nisam znao,da je dual-sim active. Još jedan ogroman plus. Ti ga alfa koristiš?
Da, primarni fon mi je sada, S-Pen mi je prilicno zgodna stvar, pogotovu zimi da ne skidam rukavice :) A i S-Pen window za pravi multitasking koristim jako cesto.
Prijatnije su boje od S5 Duosa, koji isto imam. Plus ima Reading mode, koji, barem meni, stvarno je bolji za citanje.
 
Poslednja izmena:
Od dodataka koristim gear fit (odlican kada ti je telefon zbog bebaca u kuci non stop na silent modu), kao i S charger cover koji sam upario sa nekim Qi enabled punjacem iz Ikee, sve zajedno 40 EUR (28 eur punjac, ledja 12 eur), evo i slika:

20160215_122311.jpg
20160215_122403.jpg
 
Poslednja izmena:
To za LTE sam juce pokusao i ne radi, n9002 definitivno nema LTE modem

Djurkash, gde si kupio poklopac za wireless punjenje?
 
Poslednja izmena od urednika:
Ako ima, to je samo plus, a vremenom ce se naci nacin za aktiviranje...

Hvala na informaciji, ja gledao na Aliexpress-u, originalni S cover nisam nasao, samo neke modifikacije, razmisljam da uzmem tako nesto..
 
Ako ima, to je samo plus, a vremenom ce se naci nacin za aktiviranje...

Hvala na informaciji, ja gledao na Aliexpress-u, originalni S cover nisam nasao, samo neke modifikacije, razmisljam da uzmem tako nesto..

Ma, ni taj LTE nije neophodnost, VIP je dosta poboljsao mobilni net i bez problema izvlacim 25-30 Mb/s preko HSDPA.
Telenor je malo slabiji ovde u Ar.u, u Bg.u je bolji , a i MTS se drzi...
Javljam ako nadjem naidjem na s cover, ili ako nadjem nacin da ga nabavim ponovo, ne uzimaj zamenu, original je bas jeftin, naci ce se...
 
Hvala, gledao sam svuda, nema niko original...

Nije ni MTS los, brzina ide realno na 12-15 download, odnosno 2-4 upload, zavrsava posao :)
 
Imam ga vec skinutog, i na njemu sam :) Nego mi je cudno da je uklonjen.
Ako isprobas noviji, javi da li se ista menja.

Ja sam odlucio da uradio Wipe, i da instaliram app po app da vidim da li neki od njih srce bateriju vise. Posle wipe-a ni 1%/h ne srce pre instalacije nekoliko aplikacija.
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1455545386452.jpg
    uploadfromtaptalk1455545386452.jpg
    41.1 KB · Pregleda: 139
Poslednja izmena od urednika:
Ja sam na SVA imao malkice problema, ne secam se tacno sta, pa sam ga batalio, ali sam imao 7.5 cini mi se (neki KK), nista novije.
Da li si probao v12/13, ima li neki specifican bug, kakva je baterija?


Nakon wipe-a inace, na GOH4, bolja baterija za sada, ni blizu 4%/h kao sto je umelo da ide na WiFi-u. (na 3G mi je odlicno radila, cak sam ga drzao kuci na 3G kada ga ne koristim, tj. dok se samo syncuje)
Cak i Chrome browsing je trosio manje na 3G nego na wifi kod mene od kako je UniFi zeznuo etar sa previse SSIDa :(
 
Poslednja izmena:
Ja nisam uspeo da instaliram ni jedan SVA, uvek imam bootloop, tacnije i ne dodje do Samsung logo-a, zaglavi na Unicom ekranu

Naravno, podrazumeva se da sam uvek radio ful whipe pre instalacije i brisanje dalvik i cache posle instalacije
 
Poslednja izmena od urednika:
Koliko se secam, uopste ne treba da ima Unicom logo kada je SVA ROM, jer ima svoj boot.
BTW, edituj, nemoj da postujes duple poruke bolje, ako je manje od sat vremena razlike medju njima.
 
Probao sam na TWRP 2.8.7.0 i na 3.0, uvek isti rezultat.

Da, a cim sam kupio telefon nakacio sam ga na KIES (danak neiskustvu), instalirao je rom koji trenutno imam, tad sam i dobio Unicom logo i ostale kineske gluposti na telefonu

CM nigthly za N9005 opusteno instalira sa bilo kog recovery-a, stvarno ne znam gde gresim. Poceo sam da jurim neke tutorijale za repack romova, videcu sta cu da uradim.

Ako kojim slucajem imas neki SVA koji provereno radi, postavi link da probam da instaliram
 
Poslednja izmena od urednika:
Uspesno sam instalirao SVA 13 i moram da priznam da je osetno brzi nego stock...
Ako ostanem na SVA romu, naravno da cu ga platiti, ali mogao je stvarno da napravi 15 dana trial opciju...

Pojavljuje se Unicom logo i onda vrti Samsung jedno 10-15 min dok ne krene...
 
Koliko vidim tvoji ROMovi nemaju boot.img??? Ovaj sto sam ja probao (i sa kojim je dosao izgleda primarno, pre nego sam ga prebrisao) ima.
Bez toga ne vredi da flashujes :(

SVA13 sa onog linka nema boot.img, zato i imas Unicom logo verovatno. A posto si na slicnom OSu, moze da radi stock boot (mozda samo slike menja).
Mada i Imhotep ima GOH4, kao ti, trebalo bi da i njemu radi SVA13.
SVA je extra debloated i cak i dialer i dual SIM je bolje uradjen nego Samsung default, ali ne secam se trenutno sta mi nije radilo kako treba na SVA7.2/7.5, pa sam digao ruke. A cini mi se da bilo do Google account-a.
 
Poslednja izmena:
Nisam ni gledao sta sve ima u folderima, ali probao sam cak i dirty flash preko trenutnog roma, opet ista prica

Uspesno sam instalirao SVA 13 i moram da priznam da je osetno brzi nego stock...
Ako ostanem na SVA romu, naravno da cu ga platiti, ali mogao je stvarno da napravi 15 dana trial opciju...

Pojavljuje se Unicom logo i onda vrti Samsung jedno 10-15 min dok ne krene...
Jesi instalirao V13.0 sa linka koji sam poslao?
Molim te kazi mi gde sam pogresio [emoji2]

Sad vracam film, ja sam mislim cekao najvise 7-8 minuta dok je bio zaglavljen na Unicom logo-u, nisam imao vise zivaca da cekam :-D
 
Poslednja izmena od urednika:
I ne treba na Unicom da bude toliko zaglavljen, na Samsung logou ume dosta da zaglavi... kao da erase-uje flash ceo :D
 
Onda stvarno ne znam gde gresim, daleko od toga da mi je to prvi custom rom, instalirao sam ih mali milion [emoji2]

Uspesno sam instalirao SVA 13 i moram da priznam da je osetno brzi nego stock...
Ako ostanem na SVA romu, naravno da cu ga platiti, ali mogao je stvarno da napravi 15 dana trial opciju...

Pojavljuje se Unicom logo i onda vrti Samsung jedno 10-15 min dok ne krene...

Koji boot.img si koristio prilikom instalacije?
 
Poslednja izmena od urednika:
Da, sa tvog linka, ne moraš da menjaš boot.img
Samo zip instal iz twrp
 
Dvojku, onu koja je i preporučena za SVA...
A, koji ROM si imao pre instalacije SVA13?
 
Najnoviji stock GPA1, to je i osnova za V13.0

Jesi radio full wipe ili samo cache i dalvik?
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh Dno