Šta je novo?

Kako da povezem..?

iSpirit81

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
06.07.2014
Poruke
2,382
Poena
130
Molim za pomoc.
Prvi kabl sa slike mi treba,sa njim povezujem muzicku liniju sa racunarom.
Pravio sam razmestaj po kuci,pa mi fali 15ak cm kablica.
Drugi kablic mi je visak i ne treba mi a jos ima pozlaceni ulaz za zvucnu na kompu.
Da li nekako mogu da ih povezem,da isecem po oba kraja sa kablica i jednostavno ih spojim,da li bi to radilo ?

WP_20160214_17_29_28_Pro.jpg
WP_20160214_17_29_45_Pro.jpg
WP_20160214_17_30_04_Pro.jpg
 
Koliko mogu da vidim sa slike, čini mi se da je drugi kablić nešto duži od prvog.
Ako ti odgovara dužina, bolje ti je da zameniš na krajevima utikače 6,3mm sa činčevima i rešiš ceo svoj problem.
 
To i hocu,mislio sam da isecem crveni i crni cinc i povezem na ona dva prikljucka.Samo mi treba potvrda nekog ko se razume i napise dal da radim to ili ne jerbo ne verujem da postoji adapter sluska na cinceve.
 
Постоје свакакви адаптери али најбоље залеми нове чинчеве уместо оних или још лакше, купи нови кабл и не размишљај о лемилици. ;)
 
Meni bi ovo trebalo,zar ne ?
3.5mm na cinc,to je valjda ovo ?

Capture.PNG
 
Poslednja izmena:
Ma ne treba ti taj adapter, treba na drugom dužem kablu da odlemiš one gitarske 6,3mm utikače i na njihovo mesto da zalemiš nove činčeve.
Ili što reče calexx, ako nisi vičan radu sa lemilicom, kupi lepo novi duži kabl.
 
taj kabl sto ti treba mozes da kupis za 150din na buvljaku :)
cisto da ne rasturas taj postojeci, mozda zatreba, da ne lemis opet
 
taj kabl sto ti treba mozes da kupis za 150din na buvljaku

Znam to...ali da li ima duzi kablic ?
Ipak sam u principu odlucio da potrazim one adaptere i da ih ubacim u 3.5mm dzek i tako iskoristim kabl.
Samo ne mogu da pronadjem te adaptere u Beogradu u nekoj radnji....
Ne znam da li ih ima MikroPrinc jer kod njih u pretrazi uvek mora da se kuca nesto posebno,ne samo cinc 3.5mm itd.
 
Znam to...ali da li ima duzi kablic ?
Ipak sam u principu odlucio da potrazim one adaptere i da ih ubacim u 3.5mm dzek i tako iskoristim kabl.
Samo ne mogu da pronadjem te adaptere u Beogradu u nekoj radnji....
Ne znam da li ih ima MikroPrinc jer kod njih u pretrazi uvek mora da se kuca nesto posebno,ne samo cinc 3.5mm itd.
Postoje u neogranicenim duzinama, ja imam od 7m.
 
U tom slucaju bi bilo najbolje da odem u Mikro princ ili neku radnju koja je slicna njoj i d'uzmem audio video kabl upravo te neke duzine.
 
Сад сам погледао понуду локалне продавнице, имају од 0,2 до 20м мада видим да имају и адаптере који би ти завршили посао, 6,3 на чинч, цена је реда <100 динара ... али мислим да је боље да купиш још један кабл него да правиш дупле прелазе.
 
Taj kablić je loš. Ja bih naručio da mi naprave po meri u nekoj muzičkoj radnji, ili kupi gotovo rešenje (malo kvalitetnije). Ja sam za sebe kupovao preko http://www.mitrosmusic.com . Imaju korektne cene, a mnogo toga mogu i da nabave iz DE.
 
То за <100 се односи на адаптер 6,3 моно на чинч, поменути каблови су пар стотина (0,2м) до неколико стотина динара и не верујем да су толико лоши. Наравно да може и боље и скупље али нисам сигуран колико то значи у овој причи.
 
Nazad
Vrh Dno