Šta je novo?

Pitanje: SONY KDL-40R455B + eksterni hdd - problem sa pokretanjem

cacogenius

Cenjen
Učlanjen(a)
13.11.2012
Poruke
64
Poena
159
Pozdrav svima, imao bih jedo pitanje za vas. Mučim se danas celo popodne oko eksternog hdd-a koga nikako nemogu da prikljucim na tv. Tv je inace SONY LED 40" KDL-40R455B. E sad, hdd je wd 250 eksterni. Prikljucim ga preko kratkog usb kabla na tv, pocne da svetli i klikce stanlo - kao da usb izlaz na tv-u nema dovoljno snage da ga pokrene. Kada ga ukljucim u komp, pozadi gde su usb prikljuci hdd radi ok, ali kada ga prikljucim naprimer na usb izlaz na tastaturi simptomi su isti, svetli klikce i nemoze da se pokrene. Interesantna stvar: Kada u eksternu fioku od ovog hdd-a ubacim manji 2,5 hdd od 160 gb tv ga prepoznaje i pokrece. Da li je moguce da ovaj hdd od 250 gb 2,5 trosi vise sttruje pa ga tv nemoze pokrenuti? Moze li se mozda nekako na tv-u nastelovati izlaz struje na usb port ili kako ovo drugacije resiti? Probao sam i sa formatiranjem hdd-a u fat32, ntfs i sa drugim usb kablom ali isto se ponasa - klikce i nemoze da se pokrene. Molim vas za savet.
 
Da, načuo sam nešto o tome, ali gde da priključim drugi kraj usb-a kada na tv-u imam samo jedan usb ulaz?
 
Možeš da iskoristiš običan punjač za telefon sa usb portom. Ne znam samo koliko je to dugoročno dobro rešenje po disk, jer se u toj situaciji neće isključivati (tv ne može da utiče na power management)
 
Za sada korisim taj od 160gb hdd, a onaj 250gb sam izvadio, ali probacu i ovu opciju sa punjačem, a da ga isključujem ručno jedino. Hvala na kreativnim savetima :D
 
Hvala na savetu. Kažem, uporedjujem ova dva harda 250gb i 160: Hdd-ovi su bukvalno identični i po izgledu i po proizvodjaču (WD) čak imaju i iste oznake uvezi potrošnje struje: 5DC 0.55A piše i na jednom i na drugom. I ovaj manji radi ovaj veći ne i ne. Probao sam i da napravim manju particiju, nemožeš ga prevariti. Zanimljivo zaista kako tehnika radi :D
 
E i još nešto bih hteo da pitam, pošto kažeš da imaš isti tv. Da li je ikako moguće prebaciti taj snimak sa TV-a koji se nalazi na eksternom hdd-u na komp i pustiti ga na kompu? Negde sam procitao da SONY koduje te snimke u format koji samo TV moze da cita. Ja sam probao da prebacim na komp i preko nekog programa moze da vidi snimak kao video fajl ali nemoze da ga pusti tojest otvori.
 
Nisam te najbolje razumeo u pitanju, on nema za povezivanje na internet niti wifi, tako da ne mozes preko recimo universal media playera kog instaliras u PC da se povezes na TV.
Ako imas problema sa gledanjem filmova, sve filmove konvertuj u mp4 uz pomoc Xmedia Recode. Selektujes Sony tv na njemu u profilu, na video uvek ides Copy, a na audio Convert da bi ga prebacio u AAC i to je to.
Ili si mislio na ono sto TV snimi sa kanala? To nisam nikad probao, posto na dvb t2 nema nista pametno da se gleda sem Prve i B92 koja ponekad izbacuje nesto pametno.
 
Poslednja izmena:
Da mislio sam na snimke koje tv snima na HDD. Ja imam kopernikus kablovsku ima zanimljivih emisija i programa, nekada nisam u mogucnosti da gledam uzivo pa snimim na hdd, ali mogu gledati samo na tv-u a nemogu na kompjuteru (u drugoj sobi). Problem je sto komp neprepoznaje taj format u koji tv snima.
 
Nemam sad pri ruci hard da probam, u kom formatu snima? Koja ekstenzija? Jel si probao sa Convertxtodvd ili Xmedia Recode?
 
Kada ga priključim na komp vidi te snimke kao .bin format. Nisam probao preko tih programa da dodjem do čitljivog video formata za komp, jel bi trebalo da može preko njih da se dodje do nekog normalnog video formata?
 
Probaj, nisam stigao to da istrazujem, ali uglavnom sve i svasta ovi programi konvertuju.
 
Baš sad čitam na netu da se radi o nekom crypt-ovanju pilikom koga TV zakljuca video za ostale uredjaje i gotovo je nemoguće dopreti do video fajla. Inače osim bin fajlova koji su najveći, pojovljaju se još i formati pvr, a tu je i neki sertifikat: pvr_signature_file.cer
 
Pretpostavljam da ima neka fora, ali ne mogu ti pomoci jer na hardu imam neke fajlove, a ovaj pajser od tv-a trazi brisanje svega sa njega da bi snimio, a kad ubacim flesku trazi minimum 32gb da ima, tako da ces morati na google da potrazis resenje. :(
 
Nazad
Vrh Dno