Šta je novo?

Izgleda da sam ubio novu lga1151 plocu

vucko83

Čuven
Učlanjen(a)
26.12.2001
Poruke
808
Poena
620
Iako pazljivo namestajuci, nekako sam uspeo da iskrivim pinove na potpuno novoj gigabyte z170 ploci:wall::wall:
Prvo se resetovalo u kontinuitetu, posle sam premestajuci ram u drugi kanal cak i bootovao sistem, posle malo cackanja prestala je da daje znake zivota. Cak se i led ne pali.
Isplakao sam se i spremio da kupim novu.

Ispravio sam pinove, razdvojio spojene i bilo bi mozda dobro da jednom ne fali minijaturno parce glave. Vidim da na forumu ljudi su ispravljali pa i lemili parcice.
Zato mi je zao da bacim ovu, mozda bi sad i proradila kad sam ih sve razdvojio ali se plasim zbog procesora.
Da "nosim" nekom ili je to nemoguce popraviti?
 
Druze,ako si iz BGD.Donesi plojku,proc i memaru i dva lava i naravno javi se na pm.
 
meni se isto desilo ali me je zeznuo neki glupavi asus cpu tool, parce glupave plastike koju sam hteo da stavim. kasnije sam video na netu da su mnogi ljudi pokrivili pinove zbog njega.

ja sam seo pod dobro svetlo i lagano ih iglicom povlacio na gore i evo ih kao da se nikada nista nije ni desilo i sve je ok. kod mene nije bilo toliko opasno koliko sam u pocetku mislio jer su samo malko bili savijeni unutra i nisu bili iskoseni.

kod tebe je problem ako si otkinuo parce pina koji je bas bitan i ne smeju nikako da se dodiruju...

javi se coveku, ima ljudi koji ispravljaju to...
 
Poslednja izmena:
Hvala @iSpirit81, potrudio se i ispravio pinove.
Nazalost fali mi je jedan pin+spalio sam vec bio nesto na ploci. Uglavnom moguce je popraviti sa umecem.
 
riskantno je prvi put da petljas oko pinova (kao sto si i video), a i treba precizniji tj. sitniji alat.
 
Nazad
Vrh Dno