Šta je novo?

nedoumice oko konfiguracije za arhitektu

latimatiful

Poštovan
Učlanjen(a)
14.02.2016
Poruke
0
Poena
50
Pozdrav svima :)

Ovih dana bi trebalo da kupim novi laptop (stari se oprostio sa mnom posle celog skolovanja) i kako ne znam skoro nista o tome, znacio bi mi vas savet.

Ja sada nemam posao u okviru profesije, ali sam krenula sa pretpostavkom da konfiguracija treba da pokrije pre svega programe za graficki dizajn i autocad, a posle toga i modelovanje u 3d maxu. Moj budzet je 700 evra, ali sam izdvojila i neke skuplje modele kao sto su

DELL Inspiron 5548 (i5-5200U,4GB,500GB,R7 M270 4GB)
LENOVO IdeaPad Z51-70 80K6019DYA
ACER Aspire V3-574G-77S1
TOSHIBA Satellite S50-B-15N
ASUS F751LX-T4022D
ASUS K550JX-DM014D

opet, uz pretpostavku da mogu nekako da sakupim novac i odlozim kupovinu ukoliko je ovo pametniji izbor nego onaj u okviru budzeta. Ne mislim da cu se baviti bas zahtevnim stvarima na njemu, na kraju krajeva jos uvek nisam sigurna ni sta ce to biti, ali bih volela i da se novom nabavkom laptopa obezbedim na neki duzi period.

Sta vi mislite? I hvala na vremenu!
 
Sto kaze Darkodar uzimaj punokrvni intel (mada kako vreme prolazi i ovi U modeli nisu toliko losi, mada nije to to, sigurica je sigurica :) )

Ako insistiras na novome i u tom si budzetu uzmi ono sto se tebi cini najbolje, a imas i razne review-ove ovih modela sigurno po netu pa pogledaj sta kazu ljudi koji su ih probali.. nisu sve brojevi..

Moj bi neki savet mada bio, zanemarivsi finansije, da uzmes neku makinu sa Quadro ili FirePro grafikom ako ces vec da se bavis Autokedom i 3D modeliranjem - te kartice bi trebale da su bolje za to, naravno treba propratiti modele i ne uzimati zastarelo... Stvar je u tome sto su ti uredjaji kao novi solidno van tvog cenovnog ranga...
 
Nazad
Vrh Dno