Šta je novo?

gde kupiti epson photo boje za ciss ?

metalpirat

Cenjen
Učlanjen(a)
31.05.2009
Poruke
485
Poena
170
posedujem 1500w model koji je isti kao i l1800 samo sto je razlika da l1800 ima fabricki ciss i cena je jedno tri puta veca. Resio sam da ugradim ciss, posto dosta stampam to bi me bas dosta izvuklo. Sada postoji jedan veliki problem. Kod domacih prodavaca sam kupio ciss i uzeo boje ispalo je mnogo jeftinije nego kupovati original boje. Sada tu je veliki probelm, sve radi super i sve stampa bas kako treba, ali primetio sma da nemam pravu sivu boju, ako uradim gradient od crne do bele negde na pola se pojavulje zelena boja. Drugo primetio sam da zbog toga ne moze da naravi i braon boju bas kako treba. Braon i nije toliko neprimetna ali tamo gde treba da se poajvi tano braon on stavlja crnu ili tamo gde treba da bude tamno siva on stavlja zelenkastu boju. Sa pravim ketridzima sve je radilo kako treba i nisam imao tog problema. Skeniracu kasnije jednu sliku da pokazem kako to izgleda. sa ciss bojama i kako sa oroginal.

Da li neko zna da li je ovo problem do samog ciss-a? Proverio sam da li sam i boje lepo ubacio u kanister i sve je uredu?

Da li neko zna da mi preporuci koje boje i gde da kupim kako bi lepo mogao da stampam fotografije?

Da li najbolje da kupim original boje za l1800? Jeste da su skuplje i pakovanje je od 70mil ali kvalitet je tu gde jeste
 
Pozdrav,
iz vašeg opisa u vezi sa bojama i ciss- om, problem je u zastarelom mastilu! Nativna paleta boja može pri printu može biti bez mana, ali kada se mastilo meša pri štampanju slika, "vuku" uglavnom na cyan ili tirkizno. Tako da, nije merilo ako nema taloga mastilo nije staro!
 
pa jedino ako su u radnji boje stajale duze u samoj boci! Posto kako su kupljene odmah sam ih upotrebio. To se od samog pocetka pojavljuje. Mislim da cu u buduce da koristim samo originalne boje.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno