Šta je novo?

Izbor telefona u Gigatronu

nemanjahtc

Cenjen
Učlanjen(a)
26.11.2010
Poruke
466
Poena
170
Odobren mi je kredit u Gigatronu, pa cu u ponedeljak otici po telefon, samo jos da odlucim koji.
Budzet je do 40.000!
Prioritet je sami rad telefona, znaci telefon koji ce najbolje i najbrze raditi iz ovog cenovnog ranga (sto znaci da papir nije merodavan, desava se da uredjaji sa slabijom konfiguracijom ali boljom optimizacijom rade bolje).
Dizajn, kamera, displej (osim da nije ispod hd 1270x720) su totalno nebitni pri izboru, vec samo sto bolji i brzi rad, nesto sto ce radom podsecati na legendarni Nexus 5.
Displej, takodje nista odredjeno, ali oko 5-5,5".
To je to.
 
Stvarno greota koliko su skupi telefoni u prodavnici, j5 samsung nov 160e na oglasima a ovde 250e.Za oko 350e bi mogao da nadjes lg g4 na oglasima.Nisam ti pomogao al ja nikad nebi kupio danas mobilni u prodavnici.
 
Tacno tako..ali sa druge strane na 12meseci to bude oko 2500mesecno sto se i ne oseti, a ovamo treba kes. E sad, na samsung nisam ni mislio, nego ajde da malo suzim izbor, pa bi trebao da odlucim izmedju:
-Lenovo vibe x2
-Huawei p8lite
-Meizu m2 note (mada mi je njihov interfejs malo "kilav" i trom u poredjenju prethodna dva modela, jer je na 1.mestu brzina)
-Asus Zenfone 2 Laser
-Xaomi mi4
-Meizu mx4
-Tesla 6.1 4g
 
Realno, ovo je jedan od najgorih nacina kupovine telefona :)

Bolje kupi na kredit nesto od PC HW-a sto je na snizenju oko 40k din u GT-u pa pokusaj da prodas za te pare ili par 'iljada manje pa da onda kupi sto bolji fon iz oglasa :d
 
1. Skupiš više nego duplo manje keša,
2. Kupiš solidan nov telefon za 150tak evra (hint Xiaomi Redmi Note 2).
3. Odvajaš sa strane toliko koliko si planirao da sada odvajaš za kredit narednih 12-24 meseca
4. Pokloniš RN2, vratiš dug od 150evra,kupiš zverinu za keš.
 
Jako dobra ideja. Kupis lap top na rate za 40k. Prodas ga odmah za 35k i za te pare imas da biras telefone za 300e

Tako nekako sam i mislio :)

Telefoni kao M8, Z2/3 (aj i S5/G3 ako je bas samsung/lg fan a iz nicka vidim da nije pa je M8 logican izbor) u GT sigurno kostaju 60-70k din :d a na ovaj nacin bi mogao da ih kupi za oko 300e (sa domacim garancijama) i to prodajom laptopa od 40k din koji otplacuje na kredit :d

Ili da doda jos 50-ak evra za polovan G4.

Sve je bolje nego kupiti neki tamo P8 lite za 40k na kredit..
 
Poslednja izmena:
Bacanje para Nemanja. Svi su ti dali neki predlog, bolje poslušaj bilo koji od tih predloga nego da uzmeš ove telefone iz njihove ponude po tim cenama. To je sramota kakve cene nabijaju...
 
Taj rad.. Najbolji onaj lik sto je mesecima valjao s6edge sa polomljenim staklom na ekranu za ~340e.. A ekran i zamena 200e+ ,mada je bitno naglasio da ima garanciju iako je to u njegovom slucaju totalno nebitno [emoji23]

Svasta mozes videti na ogl u srbiji..
 
Poslednja izmena:
Razumem ja vas ali razumite i vi mene :D

Svi krediti su vec podignuti i uveliko se otplacuju, a ovo je jedina opcija da uzmem ikako tel trenutno, i ovo su mi jedva odobrili.

Mislim da cu na kraju uzeti lenovo vibe x2.
 
Uzmi blackberry I radi kao zmaj
 
S4 za te pare ni slucajno a ni ostali ne vrede toliko
 
Poslednja izmena:
Pa ima i sa 2 god garancije operatera. Taj p8 lite npr za 20 000 din sa telenor ili vip garancijom a u gigatronu duplo. Svako neka bira i neka troši svoj novac kako zeli
 
Nazad
Vrh Dno