Šta je novo?

Gde kupiti valjan mikrotaster

Gadjan

Slavan
Učlanjen(a)
01.05.2006
Poruke
2,372
Poena
390
Ne znam ni kako se to kod nas zove, znam da nije mikroprekidač verovatno ga većina vodi pod tasterski prekidač ili tako nešto. U svakom slučaju slika je tu. Znam samo da me jako nervira to što tako prosta stvar hoće da otkaže i to relativno brzo s obzirom na broj klikova. Mikroprekidači na miševima koštaju 30 din a izdržavaju zilion klikova a ovo samo palim gasim zvučnike jednom dnevno znači dva klika. U pitanju su zvučnici Altec Lansing 621 kupio sam ih 2005. i zanimljivo ako se ne varam ovi za pojačavanje i smanjivanje nisu crkavali (mada nisam siguran da li sam i njih preventivno menjao svojevremeno) a koriste se sigurno više nego on/off.
Pošto me jako mrzi da to menjam moje pitanje je gde kupiti kvalitetan takav taster koji će raditi godinama bez da oksidiše patina po njemu jer me izluđuje da stiskam po 10 ili više puta ko sivonja da bi "uhvatio"? Pa se onda koristim forom da stisnem ova dva za pojačavanje/smanjivanje oba istovremeno što rezultuje sa on/off.
Ovaj sadašnji sam svojevremeno kupio u Orbit Electnonic u Novom Sadu i u prvo vreme je lepo radio na lagani dodir, ali...
tas-6x6-pr.jpg
 

Prilozi

  • tas-6x6-pr.jpg
    tas-6x6-pr.jpg
    20 KB · Pregleda: 56
Poslednja izmena:
Znam ja nekoliko tih firmi što prodaju takvu robu. Nego me interesuje ima li neke razlike u kvalitetu između različitih tastera, zašto mi tako brzo crknu. Ja bih hteo neki da radi bez problema godinama.
Jel misliš da su u kelcu bolji? Ili da gledam svuda pa kupim najskuplji?!
 
Мени се чини да све сличне радње продају исту робу и да вероватно ако постоје бољи и гори, то има свака. Иначе и ја размишљам о томе, али баш за оно што си одбацио, на бежичном мишу је леви тастер почео да ради двоклик уместо једног па сам почео да користим средњи клик али је он од пре пар дана отказао па једва да ради. Можда може да се нешто очисти али је могуће и да ћу морати мало да се занимам лемилицом па ако нађеш баш квалитетне, јави који су па да потражим такве.
 
Ali u mišu je druga priča, drugačiji su, mikroprekidači su i to radi besprekorno godinama milione klikova...
Ovo što meni treba je taster sa onom bakarnom pločicom oblika tanjira koji brzo crkne tj kontaktno mesto na sredini oksidiše. U mišu sam menjao samo jednom prekidače za 10+ god
 
Poslednja izmena:
Ne otvaraj mikroprekicade, ne mozes posle da ih spakujes nazad lepo.
Mislim da nema razlike i da svi prodaju isti kinez u bgd. Bar su do 100 dinara pa nije skupo menjati ih na par godina.
 
Nazad
Vrh Dno