Šta je novo?

Koji TV za GLEDANJE TV-a?

lab310

Slavan
Učlanjen(a)
08.05.2005
Poruke
1,053
Poena
360
Kad na netu nabasam na neki review TV-a, testovi se uglavnom rade sa BlueRay-a ili neceg slicnog. Oni retki koji jos testiraju SD signal, to cine tako sto uzmu DVD kao test. NIKO vise ne testira kakav je kvalitet slike "obicnih" TV programa. Zato me zanima kako ste zadovoljni svojim modelom TV-a u tom pogledu i kakvog tipa vam je ulazni signal (analogna ili digitalna kablovska, STB od kablovskog provajdera i slicno...)
Znam da je ovo sve vrlo subjektivno ali da iznesemo bar po neko iskustvo. Konkretno sto se mene tice, u do pre 2 godine kroz ruke sam propustio 10-tak razlicitih modela , neke i danas koristim. Referentni TV u pogledu gledanja TV-a mi je i dalje Samsung HD Ready plazma 43F4900, koju i danas koristim za gledanje TV programa. Ali ni tu prica nije jednostavna,ovaj TV ima odlicnu TV sliku kad se kao izvor koristi neki STB (npr D3i i DVBT2 stb) ali odvratno meku (mutnu) kad koristi svoj sopstveni tjuner, ako treba da ocenim sliku , 8 za tv signal sa spoljnog STB-a i 6 sa internog tjunera. Panasonic LCD 47DT65 ima malo bolji tjuner, ali je slika samog panela vidno slabija plus je FullHD rezolucije sto pri skaliranju sa SD unosi dodatne probleme , tako da nije ni blizu plazmi, ocena 4. LG lcd 32lh2000 ocena 3. Samsung 32f4000, odvratna slika i sa tjunera i stb-a, ocena 1. 32F4500 izgleda ima drugi panel, ocena 4.
Uglavnom, iz iskustva mogu da tvrdim sledece: TV bolje izgleda na HD ready nego na full HD uredjajima kao i sto je veca velicina ekrana, to je losija "TV" slika.
Ajde dopunite ovo sa iskustvima sa novijim uredjajima, ovi koje ja imam su vec stari modeli, sta u ovom trenutku uzeti ili preporuciti?
 
Poslednja izmena:
Ja sam imao ovu Samsung plazmu ali 4500 model i dao mami. Sta znam nesto nisam primetio da mi je SD signal bio tako los posto je tv tjuner koriscen. Sada koristim poslednju Panasonic plazmu ST50 42" i iskreno slika je dobra mada i to zavisi od samog tv kanala. Iskreno sad da moram da kupim tv ne znam sta bih uzimao mozda Sony ili Sharp i to oni modeli vise klase i vece dijagonale. 3D me ne interesuje. Naravno da bi mi na prvom mestu bio kvalitet gledanja SD signala pa onda kvalitet reprodukcije BluRay filmova i sl. Kad vidim caletov pocetni model Samsunga dodje mi muka koliko je losa slika.
 
ja cu da ti odgovorim kroz moje iskustvo sa kvalitetom slike na Sat Risiverima sa Enigma2 sistemom,jer ne koristim T2/Kablovsu...a imam i IPTV MTS....
slika na mom Philipsu iz potpisa ispod,je za mene skroz OK(necu da izdvajam gledanje FullHD i 4K klipove,jer od skoro imam WetekCore AnroidTV)pa tu sreci nema kraja,kako je sve to kristalno bistro
da se vratim na Risiver....nisam mogao duze vreme da verujem koliko zavisi slika od Enigme i timova koji je prave,a posebno sto su me neki likovi ubedjivali da ne moze da bude razlike,ako su Kernel i Driveri isti,e pa bas na tim istim driverima i kernelu,je recimo OpenSpa tim napravio takvu Enigmu,gde je i moja zena,jednom rekla..'Ej kako sad na ovim kanalima na MaxTV(Sd kanali) slika ovako cistija(HD je tek Vrh)'...kasnije sam komentarisao sam par ljudi koje imam na Skype o tome..i svi se slazu,da je sad sve lepo ispeglano...mogu da zamilim tek,da imam mozda jos bolji TV,ili da odnesem box kod nekog ko ima starije Vrhunske Plasme....
moze da se desi da u junu uvedem kablovski Net i TV..pa cu onda znati realnu sliku mog Tv,a da nije izvor HD satelitski Box...
IPTV MTS je recimo zadovoljavajuci..mada taj isti IPTV kod ortaka koji ima manji TV 32,neki Fox...deluje bistrije...definitivno po meni IPTV Box nema kvalitet za vece dijagonale od 32-ke...mozda HD kanali,ali njih nisam uzeo,jer skoro pa sve imam na CS na satelitu
 
Poslednja izmena:
Potpuno je bespredmetno uporedjivati TV razlčitih dijagonala i panela, naravno da će ti SD TV program biti bolji na 32 nego na 42 inča. Još ako je 32 HDReady, prava mera za SD signal...Naravno, zavisi i od algoritam za up-scaling ali kod modernih televizora ne bi trebalo da bude neke drastične razlike po tom pitanju, pre 10 godina je bilo ali mislim da to sada dosta ispeglano.
 
tacno,ali ovde se pominje i kvalitet SD kanala na Tv vecih dijagonala,gde sam imao prilike da vidjam kod ljudi kablovski SD kanala,kao mozaik,ma kolko god imao skup TV,sad Satelitski SD zna da zavisi od vise stvari,Tuner,OS,Driver,Kodek(o tome sam i pisao)...problem je sto ljudi koji ne prate scenu odu u radnju,izvade keshu,kupe TV od MetarIpo,a baja u radnji im pustio neki FullHD video..onda dika dodje kuci,pa pusti neku lokalnu kablovsku,i zove radnju da reklamira Sneeegggg:)(imam prijatelja koji radnji u dobroj radnji,pa znam iz prve ruke)
slazem sa tobom da nije za poredjenje..ali nazalost veci je broj kosrisnika koji oce veliki TV,sa obicnim signalom T2/Cabl....onaj ko prati scenu,vremenom se upozna sa kombinacijom kako da mu slika bude do jaja..:)
 
Pre ove digitalizacije, komšinica penzionerka prelomila da kupi LCD TV (32), došla kod mene da se raspita koja marka, koji TV, gde da kupi...poznato vam je to, zar ne?

Samo sam joj rekao, da gde joj se svidi neki TV u prodavnici, da traži od prodavaca da joj puste antenski signal na tom TV-u, ako joj se svidi slika, to je to (žena nema kablovsku, niti računar). I šta je kupila? - Ništa.
 
Pre ove digitalizacije, komšinica penzionerka prelomila da kupi LCD TV (32), došla kod mene da se raspita koja marka, koji TV, gde da kupi...poznato vam je to, zar ne?

Samo sam joj rekao, da gde joj se svidi neki TV u prodavnici, da traži od prodavaca da joj puste antenski signal na tom TV-u, ako joj se svidi slika, to je to (žena nema kablovsku, niti računar). I šta je kupila? - Ništa.

Kada sam kupovao tv ni u jednoj radnji nisu mogli ili hteli da puste sliku sa antenskog ili kablovskog signala, a obišao sam sigurno petnestak prodavnica.
 
Pa da odes kuci nista ne kupivsi... nisu ni oni "ludi", a i ko ce se bakcati ukljucivanjem dvbt2 set top kutije, antene male sa pojavivacem i to samo zato da bi musterije mogle videti zemaljsku mrezu umesto promo snimka u max kvalitetu...
 
realno ,prodavac te pustanjem HD klipa,ubedjuje da je slika na TV-u koji mozda kupis dobra....hebe se njemu sta ces posle ti kuci da gledas..ili ces da kacis komp/PS i igras igrice...
 
Nazad
Vrh Dno