Šta je novo?

Instalacija Windows-a na flash-u

Solesoslav

Slavan
Učlanjen(a)
20.05.2008
Poruke
4,684
Poena
485
Zna li neko kako da instaliram Windows na flash-u kako bi mogao na svakom racunaru da ga podignem?
 
Koji windows?
 
Otkud znas da hoce Windows 7 pa mu preporucujes taj link jel mu citas misli?
 
Pa u sutini svejedno mi je bilo, ono bilo koji noviji windows bi vrsio posao.
 
Rufus, windows.iso... I imas ga na fleski

https://rufus.akeo.ie
 
Poslednja izmena:
Rufus moze Windows to Go na Windows 8.1 i Windows 10 ali mora dosta brza fleska usb 3.0 recimo , ja sam probao sporu flesku par sati je radio i nije nista uradio cak je i zablokirao.

Moze i ovo(ovo je za Windows 8.1 Enterprise i Windows 10 Enterprise):


Capture.PNG

Preporuka je brza usb 3.0 fleska.
 
Poslednja izmena:
Da, znam to. Nisam probao sa Win7SP1, već samo odgovaram na ono "zablokirano". WinToUSB pravi VHD i odatle se bootuje. Svaki fleš je radio tako, čak i oni koji nisu potpuno radili nekim drugim metodama.
 
Za win7 evo sve spakovano samo se kreira usb.
http://getintopc.com/softwares/operating-systems/windows-7-live-cd-free-download/

Za ovaj gore program za win 10 treba ti samo ISO od win10.
Evo iz prosle teme sam kacio...dobro radi.

Pogledajte prilog 192423 Pogledajte prilog 192424

Uskoro ce win7 samo ovako funkcionisati, eto ni drajvere sa AMD ne mogu da se skinu za win7. :D
Sve što navodiš su Windows PE, a to je daleko od punog operativnog sistema sa USB-a. Windows 8.1 i Windows 10 u Enterprise verziji imaju opciju Windows To Go, i to je verovatno ono što čovek hoće, kao što su već naveli. ali to zahteva brz fleš. Znam da WinToUSB može da napravi i portabilnu instalaciju sedmice, ali ne vidim zašto se patiti s tim, kad sam OS nije prilagođen tome.
 
Poslednja izmena:
Како год, то може да послужи да се ОС стартује на другим комповима али не верујем да може да се добије не знам каква могућност за рад. Нисам пробао, питање је какви ће драјвери да се стартују, колико ће то да буде неки генерички тип и колика је разлика у односу на PE варијанте. Можда ме линух размазио, тамо већина у старту има ту могућност а може и да се регуларно инсталира линух на флешку и користи ... али је то ипак споро, колико год да је флешка брза.
Баш ћу да оверим једну десетку на овај начин.
 
Ne znam koliko mislite da je sporo, ali imate primer da je onaj win7 bez problema
pusta HD youtube, brzina je zadovoljavajuca po meni.
Drajvere je overio iz prve, ima i dosta mogucnosti i spakovanih programa.
Vidi se da je sve podredjeno da bude lako i nezahtevno za koriscenje.
Kao neki usluzan OS moze da posluzi.
Tipa na poslu si a neces da koristis firmin OS iz nekog razloga...:D
 
Zapravo, treba Windows na flash-u sa instaliranih par antivirusnih programa, HD Sentinelom, prime95, unigine heaven, 7zip, kodecima, office-om i tako jos nekim stvarima. Koristio bi ga za dijagnostiku i kad nemam vremena da dizem Windows na svojim racunarima u slucaju problema.
 
Nazad
Vrh Dno