Šta je novo?

Dva rutera na jedan ADSL

Byk

Poštovan
Učlanjen(a)
12.02.2016
Poruke
12
Poena
54
Cao sviam,

Kako bih mogao najlakse da povezem dva rutera na jednu ads liniju? Citao sam nesto o "bridge" modu ali nisam siguran da sam skapirao sta i kako.
Ovo mi je potrebano radi povezivanja dva tv-a (koji se nalaze na dva razlicita sprata), tj. dva iptv receiver-a. Svaki receiver mora da se zabode u ruter a trenutna situacija je takva da bih morao lan kabl da vucem preko sprata (sto mi nije neko idejno resenje)...

Hvala.
 
Cao sviam,

Kako bih mogao najlakse da povezem dva rutera na jednu ads liniju? Citao sam nesto o "bridge" modu ali nisam siguran da sam skapirao sta i kako.
Ovo mi je potrebano radi povezivanja dva tv-a (koji se nalaze na dva razlicita sprata), tj. dva iptv receiver-a. Svaki receiver mora da se zabode u ruter a trenutna situacija je takva da bih morao lan kabl da vucem preko sprata (sto mi nije neko idejno resenje)...

Hvala.

Ti svakako moras da spojis ta dva rutera, tako da ti kabl ne gine. Nisam siguran kako bi to funkcionisalo bezicno, ako uopste moze.
 
Poslednja izmena:
Ma moze samo ne znam kako to u praksi funkcinoise.... jedan ruter bi uzmao net s drugog u tom bridge modu s tim sto bi na jenom morala da se menja ip adresa... Citao sam nesto o tome ali ne znam detalje...
 
Ocigledno znas kako. Hajde mala pomoc :)
 
Nazad
Vrh Dno