Šta je novo?

Program za konverziju PDF u DWG

darkos

Čuven
Učlanjen(a)
23.03.2003
Poruke
2,209
Poena
679
Pozdrav svima,

da li imate iskustva sa programima ove namene - koji konvertuju PDF fajlove u DWG? Sasvim je OK da su legalni i da koštaju koliko koštaju, samo mi trebaju predlozi šta valja - treba firmi, ne meni lično.

Hvala unapred :)
 
Probao sam pre par godina neke, više se ne sećam ni imena. Mislim da nijedan ne može kako treba, za svaki treba malo ili mnogo dorada, zavisi od kvaliteta pdf-a. Na kraju ispadne brže da se nacrta ispočetka.
 
Treba iz PDFa da dobijem koliko toliko upotrebljive crteže koje mogu da podvučem u Revit, i da podignem dalje 3D model... probali smo razne trial-e, ali sad smo u situaciji da nam stiže veliki broj crteža u PDFu, i da treba da kupimo program koji će da završi posao - pa bih da ga kupimo samo jednom (a ne da bude - ovaj ne valja, daj da kupimo drugi :) )
 
Meni je odličan posao završavao Adobe Ilustrator. Možes da otvoriš vektorski PDF i da ga snimiš kao DWG. A slažem se sa ovim stavom da je bolje pitati za originale. Naročito ako se radi o većoj količini crteža
 
Ne znam da li vam DXF zavrsava posao? Inkscape je besplatan program za vektirsko crtanje slican Illustratoru ili Corelu, ima mogucnost da otvori PDF i da exportuje DXF. Postoji i jos jedan dodatak za DXF http://mydxf.blogspot.rs/2008/11/inkscape-r12-dxf.html
Nisam probao kako radi. Ako si u prilici, okaci neki pdf (ili bar prost primer PDF-a ako ne smete da okacite original) pa da ga provucem kroz Inkscape i da vidimo sta ce na kraju da bude.
 
Nažalost, ovaj put ne postoji mogućnost da dobijemo crteže u bilo kom "upotrebljivom" formatu, zato se i ****mo sa ovakvim glupostima :/ 3D, BIM, 4D/5D analize, i onda ti daju crteže u pdfu... opet, bolje od varijante kad dobiješ crteže odštampane na papiru :)

Elem, Linkscape radi, i besplatan je :), što je veliki plus. Nisam stigao da probam ovaj dodatak. Hvala svima na pomoći, Yooyo posebno na besplatnoj soluciji!
 
Nazad
Vrh Dno