Šta je novo?

revolt Intel

dowlamen

Cenjen
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruke
379
Poena
169
Pozdrav braco po hardveru! Stigla mi je Asus sabertooth p67 b3 maticna ploca ! Ja sad gledam neke i5 2500k i7 2600k po oglasima pa da sklopim masinu za Gta V ! ali ne mogu da verujem da su cene jos toliko jake za ove procesore!

Da li moze neko da podeli samnom svoje misljenje o tome kako i7 3770k moze isto da kosta kao i i7 4790k na kp u prodaji po oglasima! U radnjama cene da ne pricamo! Sandy Bridge drzi cenu kao stena umesto da vremešni Sandy malo pojeftini,duuuugooo vremena ispod 150eur nema nista sa "k"! Ivy bridge nikad skuplji,Haswell skuplji nego kad je izasao...sta nam to rade? Cekajuci Zen od muke cemo pozeleneti,skylake izasao...neki modeli u startu jeftiniji od haswell i ivy procesora,a ivy 2 generacije stariji od Skylake-a! Nikog ne vredjam,nikog ne reklamiram,nista ne potenciram...samo eto sad kako sam poceo da pazarim svoju masinu ,,kad sam pogledao cene malo sam revoltiran cinjenicom da je situacija na trzistu sto se tice cene nepovoljna! Mozda ja ne znam gde treba traziti hehehe
 
Poslednja izmena:
I mene cudi kako procesori stari po dve tri generacije i dalje drze cenu. Ja kad sam kupio Q9550 bila su samo dva jaca modela, a moj je tad u nabavci bez pdv-a bio oko 250 evra. Sad bez 300 evra u nabavci ne moze da se uzme ni blizu kao sto je moglo pre par godina.
 
Sto vas to cudi, za sve je kriv Intel koji je performanse za svaku novu generaciju procesora davao na kasicicu. Svaka nova generacija od Sendya donosila je 5-10% poboljsanja, pa tako danas imamo slucaj da je nasvirani i5 2500K brzi od nekih non-K i5 Skylake modela! Naravno, Intelu se moglo tako da radi, jer je AMD u kanalu pa prakticno u tom segmentu nema konkurenciju.
 
seZENne otvori se! Sezame otvori se! Ajde Zen izadji i pomrsi konce na trzistu u tom high segmentu da se i nama u Srbiji osmehe situacija! Stvarno Intel Hoštapleri licimuri i licideri
 
Ee jedino ovde na benchmark oglasima se moze nabasati na hardver uslovno receno po "realnijim cenama" ..ali retko kome gori pod nogama da ceni i5 2500k 100eur i slicno! a sve ostalo je jurnjava i natezanje sa prodavcima,uslovno receno trgovcima!
 
jos pazi ovo! kod nas u vrednosti jedne prosecne plate mozes pazariti jedan i7 al da budes gladan i pocepan do sledece plate,a preko u pomenutim zemljama 5 komada i7 kojih god zelis (sem extreme edicije) i to dal ces biti gladan posle..hmmm srbijoo mojaaa
 
Malo sam se šalio za glad ! Ima šunke i leba...toga će uvek biti! Bože zdravlja! Nek smo mi živi i zdravi !
 
Da recimo u USA kosta oko 44K a u nemackoj 49K dinara, sto znaci da nas neko debelo dere na cenama, umesto da je kod nas najjeftinije. Onda se cude sto se hardver kupuje u madjarskoj.

Nasao si da poredis cenu u zemlji koja obracunava porez nakon kupovine, sa zemljom u EU koja deli poreski sistem sa ostalim clanicama? Na stranu sto nije tolika razlika izmedju dolara i evra vise kao sto je nekad bilo, pa je Evropa placala skoro 30% vise nego Amerikanci. Kako moze kod nas biti najjeftinije kad taj isti hardware mi moramo da uvezemo od Nemaca prvo... ? Ne proizvode se procesori u Srbiji pa da bude najjeftinije, niti smo mi dovoljno veliko trziste pa da uvozimo direktno u tolikoj meri da mozemo biti konkurentniji sa cenama.
 
Poslednja izmena:
Veruj mi i da se proizvode u Srbiji bili bi skuplji.
 
Problem je što ljudi ne mogu da pređu preko OCD-a koji im govori da i3 nije "pravi quad core procesor", iako su Haswell i Skylake i3 podjednako dobar izbor za igre kao i Sandy i5 (negde i bolji). A cene polovnih Sandy-Haswell i5 i i7 procesora može jedino Zen da smanji, a to će biti tek za 10-ak meseci
 
jos pazi ovo! kod nas u vrednosti jedne prosecne plate mozes pazariti jedan i7 al da budes gladan i pocepan do sledece plate,a preko u pomenutim zemljama 5 komada i7 kojih god zelis (sem extreme edicije) i to dal ces biti gladan posle..hmmm srbijoo mojaaa

Šta uradi malo psihološkog ratovanja 90-tih...
Prvo ne računaj nemačku platu i srpsku NETO platu, jeste ta nemačka i kad se pravilno porede veća, ali ga preteraste sa tim infatilnim poređenjima 'baba i žaba'.
Naš glavni problem je što su nam uvoznici 'EU iznad svega' tipa, pa uzimaju od evropskih etejlera, da uzimaju bar od ovih za područje ji Azije(kad već mogu emigrante, mogu i hardver) to bi bile prave cene u dolarima.

Ovako 400$=400€
Manje(dosta manje) smo tržište od Nemačke pa je i amortizacija(ne marža) veća zbog manjeg obrta.
To su 2 glavna razloga, nabavka sa dolarskog tržišta bi sa sadašnjim kursnim razlikama umanjila cenu bez poreza za 13%.
Problem sa malim tržištem se ne rešava širenjem na još manjim i siromašnijim tržištima BiH i CG(kao što Win i još neki rade), jer na kraju njihovo još slabije tržište subvencionišu kroz veće cene za Srbiju.
Tu je naravno i porez od 20%, koji bi trebalo da ide na realnih 10%, ne samo za elektroniku nego za sve.
Na ovim nekim stavkama bi moglo da se dobije 20%(bez umanjenja poreza) do 30% niže(sa umanjenjem poreza).

Sve bi ovo moglo da se reši kad bi se male maloprodaje ujedinile u neki oblik zadruge, odnosno zajednički servis, zajednička net prodaja i zajedničko nabavljanje robe na veliko.


ps: tu je naravno i način da se stimuliše obrt, kroz pozamljivanje hardvera(odnosno fensi reč lizing), tako bi se izbeglo plaćanje poreza na celu sumu odmah, bankarske kamate. Prost dvostrani ugovor obezbeđen menicom(koje i same banke koriste).
 
" na prodaju procesor koji radi bez problema i moze da se testira kod mene. ide box kuler. 

Proizvođač  : Intel     
Model  :   i7-3770K 3.5GHz 8MB LGA1155        
Serija  : Intel Core i7     
Podnožje  : Socket 1155     
Ostalo  : Quad-core, 64-bit,     
TDP  : 77 W     Ostalo       
Radni takt  : 3.5 GHz     
L2 keš  : 4x256 KB     
L3 keš  : 8192 KB

licno preuzimanje bi bilo najbolje jel mozete da ga testirate a moze i preko poste/kurira ali ne odgovaram za transport ja cu da ga spakujem najbolje sto je moguce. ljudi bez ocene ili manje od 10 dobri ocena moraju prvo da plate postarinu pa onda saljem. " polovan procesor eto ceni ga covek 240 eur ! Koliko god da valja polovan je i nije vise u procesu proizvodnje i skuplji je cak i od nekog haswella i7 ! I to me izmedju ostalog brine!
 
Sta se cudis? Za nekoga ko ima 1155 plocu je odlicna kupovina, ljudima je lakse da kupe jaci CPU nego da menjaju celu platformu. Slicna je situacija i sa high end intel 775 quad-ovima, koji imam, cene idu i do 80 evra.
 
Sreca pa su u poslednjih godinu dana realne cene za non K procesore. i5 2xxx/3xxx za 90-120 evra, i7 2600 za 160 evra.

I sreca sto sto je tu izbor za 775, pa niko zdravorazuman nece kupiti Q9xxx pored 771 Xeon procesora. :D
 
Nisu te cene samo kod nas, pogledaj na ebay nema 3770k ispod 260$.
 
Pa dobro, nije da nema realnih ljudi ovde na forumu a ponekad se nadje i neko normalan na KP...
Primer: i7 2600K za 160-170 i i7 3700K za 180 evra.

Naravno, ovo bez coolera i garancije.
 
Za polovan 3770K je ok dati 200-220e sa obzirom na to da je 4790K iz HU 315e...za 2600K 180-200e.
 
Drze cenu Sandy bridzoviiii :) ipak su to i dalje snazni procesori!
 
Malo pre videh na kp ,lik ceni i7 3770k 345 eur! Bas svasta ima ,apsurd
 
Budale su jedan od najvećih prirodnih resursa.
 
Za polovan 3770K je ok dati 200-220e sa obzirom na to da je 4790K iz HU 315e...za 2600K 180-200e.

Jeste, ali nadji ga za te pare.

200-220 evra su cene zaključanih 3770, pa čak sam vidjao i neke koji toliko traže za S verziju.
Pre nekih mesec, mesec i po sam planirao upgrade na i7-3770.
Nije mi padalo na pamet da platim minimalnih 200 evra koliko traže za njega te sam odustao za sada, nije mi hitno za upgrade...

Objektivna cena za "običan" 3770 bi bila oko 160 evra, ali ta objektivnost nema uporište u stanju na tržištu :)
 
Nazad
Vrh Dno