Šta je novo?

revolt Intel

A zasto ne prihvatas i7 2600(K), kada vec cesto idu po normalnim cenama?

edit: Zbog integrisane DX10 grafike? :D
 
Poslednja izmena:
Cene non K i5/i7 ne pratim.

Bio je pre mesec dana na KP 3770K za 220e, mislim da je prodat isti dan, treba "pecati" svakodnevno.

Dao bih ja i 280e za 3770K kad bi bio neki lud primerak tipa 5GHz sa 1.35V kao što može moj i5 npr.

Za ove standardne kojima je max 4.5GHz ne više od 220e, tj. najmanje 100e niže od novog 4790K.
 
Nisam updateovao moja mašina, nisam na integrisanoj grafi.
Ma "zapeo" sam bio baš za 3770, subjektivni/iracionalni razlozi dakle :)

Edit:
@KOLOS
Nažalost cene su takve kakve jesu, taj 3770K za 220 jura je baš retkost.
Ja sam pecao svakodnevno tri nedelje na oglasima i plus nekoliko dana na Benchu, uvek isti ulov :)

6832b5cdae9b79255a516af1ef246acd.jpg
 
Poslednja izmena:
Pecam svaki dan ,ali ni da trzne !
Nisam updateovao moja mašina, nisam na integrisanoj grafi.
Ma "zapeo" sam bio baš za 3770, subjektivni/iracionalni razlozi dakle :)

Edit:
@KOLOS
Nažalost cene su takve kakve jesu, taj 3770K za 220 jura je baš retkost.
Ja sam pecao svakodnevno tri nedelje na oglasima i plus nekoliko dana na Benchu, uvek isti ulov :)

6832b5cdae9b79255a516af1ef246acd.jpg
 
decembra 2013... sam platio 2600 k koji je u mojoj masini 140e doduse uzeo sam i hladnjak bez ventova za 20e pa mozda prodavac korigovao cenu , u to vreme drugar je 3770k prodao za oko 200 e ,dok je 240e platio nov 4700k bez garancije...
 
Od intela jedino je "narodski" povoljno i3, u relativnom smislu. Sasvim fino tera i novije igre a spašava ga taj hyperthreading te igre vide 4 komada bar da ne odbiju da se pokrenu kao Far Cry 4.

Dok Zen ne dođe intela boli tuki. Ako još Zen omane (ne daj bože), gotovo je za AMD.
 
Tacno!
Znajte da ako zen bude pravi konkurent intelovim cpu (u svakom smislu) , da ce sledeca gen intela (eventualno jedna posle kaby-lake) imati mnogo veci skok u performancama u odnosu na par proslih generacija.
Intel ne sme da dozvoli da amd propadne nacisto , vec usporavaju kad amd-u ide lose , pa kad amd napravi nesto dobro , onda intel pojaca....
 
Ma šta bre ne sme da dozvoli da propadne, kao da ste deca.Intel i Amd rade zajedno, sve što se radi radi se da bi se oteo od prodavca i zadnji moguci dinar iz dzepa a to jedna firma ne moze, ovako su pokriveni svi segmenti i čim u nekom opadne otimačina tada se ope kompanije potrude da se taj segment probudi
 
Nema veze sa otimanjem novca, nego sto ce Intel zbog americkog zakona povodom monopola da se rasparca na delove ako se AMD ugasi, pa im nije u interesu da AMD nestane. Ali dobra ti je ta teorija zavere.
 
To su mozda nekad bile teorije o raznim zaverama u današnje vreme se polako vidi da je to sve stvarnost a da ni svesni nismo šta se tek radi na nivou koji ne mozemo ni da zamislimo.Moć, novac, kontrola sve ostalo je manje bitno, problem je što je to do sada bilo samo na visokom nivou a trenutno silazi sve nize i na obične smrtnike koji će zarad malo moći dati sve.Pogledaj realiti!Katastrofa!
Onda zamisli nekog kao što su Intel i Amd, a mi ovde izgibosmo ko je bolji i ko ce propasti a ko monopolista a tebe čim zasvrbe parice ti ćeš malo ronjati ali 100% pronaći se negde i potrošiti novac da li za Intel-a ili Amd-a.
Ista priča je i sa grafikama, osvrni se malo u nazad i uporedi dešavanja na tržištu, trendove ,potražnju, rudarenje.....i izlazak grafika.
 
Amd ce da pokida a ja ****** presao na intel
 
Na osnovu cega zakljucujes da ce pokidati?
Sacekajmo lansiranje pa cemo da vidimo.. iskreno se nadam najboljim rezultatima jer je trenutna situacija smesna... a i logicna,verujem da bi i mi na Intelovom mestu isto radili u trenutnoj situacijji...

Sa druge strane imam i3 4160,nov bese 120e i nikakav hendikep,stucanje i sl nisam iskusio ni sa najnovijim igrama,jedino ROTR nisam probao a ni ne zelim...
Samo da Zen ne kuva kao prethodne platforme i bice ok...
 
Pa ima covek osecaj za tajming...kao uostalom i ja.
Posle niza godina predjem na nvidiu...i normalno AMD pokida sa DX12.
Da sam lepo kupio 380x...imao bih kartu za buducnost...i materijala tonu za zezanje suprotnog tabora.:D
 
Upravo mi ćovek na KP tražio 180e za I7 2600 na moj komentar da je preskupo kaže:"Pa jeste skupo za preprodaju i švercere!"A za koga 180e nije i predstavlja dobru kupovinu?:trust:
 
apropo Zen-a:

sve zavisi od cena,sa dx12 16/32 thread-a pa i sa 20 posto jacim ipc-om (sto je neki minimum svih minimuma),ddr4,quad channel-om itd ako se zadrze ispod 400 dolarjev za cenu platforme (eventualno top dva.tri binovana modela cpu-a da idu na premium) i prodace ga u kilotonima.ako im proradi pohlepa...nece odmah otici u zaborav (konzole ih drze) ali se nece videti svetlo na kraju tunela.

puno zavisi i dal' ce izbaciti iGPU koji ce moci da gura sve aktuelne naslove u ultra 1080p i pride ga ne zacene.i tu je veliki problem posto svi znamo koliko kosta broadwell pa ne verujem da ce ti cipovi ici previse ispod,nazalost...
 
Pozdrav braco po hardveru! Stigla mi je Asus sabertooth p67 b3 maticna ploca ! Ja sad gledam neke i5 2500k i7 2600k po oglasima pa da sklopim masinu za Gta V ! ali ne mogu da verujem da su cene jos toliko jake za ove procesore!

Hajd' sad da ne čitam celu temu....da ti odgovorim odmah.
Pogledaš moju mašinu na mom profilu i tražiš nešto malo jače od moje mašine jer sam ja baš sinoć terao GTA5 na sasvim solidnoj grafici, bez kočenja, bez seckanja i sl.

Da imam jaču grafu, garantujem da bi pregazio celu igru na MAX grafici.
 
Upravo mi ćovek na KP tražio 180e za I7 2600 na moj komentar da je preskupo kaže:"Pa jeste skupo za preprodaju i švercere!"A za koga 180e nije i predstavlja dobru kupovinu?:trust:

Pa ti i jesi preprodavac tako da ne vidim problem :D
 
Kad sam kupio grafičku, razmišljao sam da prodam APU i ploču i pređem na i3 (i zaradim malo) ili na i5 (da dodam malo), ali pošto mi je i A10 sasvim dovoljan, odlučio sam da čekam Zen, pa da menjam i RAM u paketu.
 
Ja više ne znam šta da uzmem 1155 kako je krenulo biće skuplji od 2011-3 traže i po 270e za 2700k ili 3770k, 2500k ne mozeš pipnuti ispod 140e a ja imam dobru 1155 ploču ako bi uzeo nešto drugo moram prodavati ploču pa kupovati drugu, haos.Možda ipak odlučim da ostanem na laptopu do zime!
 
Popravio ga Djenka...
 
pazarih i5 2500k od naseg cenjenog clana foruma Umarta! Kapiram da ako je dobar primerak procesora i da ga pojurim na min. 4.6ghz sa noctua nh-u14s i r9 380x sapphirku...nema te igre kojih ce se ovaj tandem bojati! ....ali da su cene uzasne..jesu..sta sad..cuti i pazari
 
jedino ta sabljarka da nema preveliki vdrop a ne bi trebalo,svi ostali uslovi su tu
 
Cisto i ja moju muku da podelim kao nadovez na temu... Pazario Haswell plojku i pentiuma maja 2014 racunajuci da ce do sada negde i3 odgovarajuci biti bagatela, a i5 u granicama normale. Kad ono cvrc, cini mi se da su sad cene za polovno kao tada za novo, mozda malko slabije 10ak eur.. I sta sad ja da radim... Pentium polako slabi, a da se ispruzim cak i za i3 bice povuci potegni.. Valda ce za dve godine pasti cene Haswellu ;)
 
Nazad
Vrh Dno