Šta je novo?

Toshiba Satellite Click 10

Boeek

Poštovan
Učlanjen(a)
16.01.2016
Poruke
20
Poena
54
Stigla mi je nova igračka, pa da napišem par riječi i o njoj;

Za razliku od prethodnog modela koji sam imao (Tesla H890WW), na Toshibi dolazi već instaliran Windows 10, ali zato su tu samo mobilne verzije Office paketa (uz Teslu je dolazila i jedogodišnja pretplata na Office 365). Nakon hitrog brisanja McAfee paketa i sličnog, uslijedilo je par sati laganog testiranja kroz prilagođavanje uređaja mojim potrebama. Samo još da napomenem, kada sam već kod softvera, da mi je bilo jako drago da vidim HERE Maps aplikaciju već instaliranu (bilo je nekih problema sa njenim nalaženjem na Windows Store-u).

Toshibu Click 10 pokreće Atom X5-8300 Cherry Trail, koji je po mnogo čemu sličan sa prethodnikom koji je bio u Tesli (Atom Z3-Z3735F Bay Trail) - skoro identični taktovi, ista količina RAM-a, ali mnogo jači grafički podsistem: 12 E.U. naspram samo 4 E.U. kod prethodne generacije.
To je značajno zbog rezolucije; identična je kao kod Tesle (1920X1200), ali na nešto većoj dijagonali (10,1" naspram 8,9"). Nema nekih vidljivih razlika u gustini piksela između ta dva displeja, ali su je zato FPS osjetno bolji u 3D igrama.

Pored micro USB, micro SD, i micro HDMI portova na samom tabletu se nalazi i 3.5mm audio izlaz, kao i po jedan zvučnik na lijevoj i desnoj ivici. Tu su i dva mikrofona zbog što bolje osjetljivosti na glas. Na docku se nalaze dva USB 2.0 porta pune veličine, po jedan sa svake strane. Odvajanje tableta od docka je jednostvano i bez napora - potrebno je držati dugme za odvajanje pritisnuto dok se displej ne izvuče iz kolijevke. Pohvalno je što se na tastaturi na dock-u nalaze i naša slova. Hod tastera je prilično plitak, ali to i ne predstavlja neki problem. Tasteri nažalost nemaju pozadinsko osvjetljenje.

Ono što je posebno bitno je da uređaj ima dvije baterije od po 23Wh (u Tesla H890W je baterija 18,5Wh) - jednu u tabletu, jednu u docku. Kada je dock povezan, prvo se troši njegova baterija. Kada se pune, prvo se puni baterija u samom tabletu. Punjač koji se isporučuje uz Click 10 je snage 15W, odnosno 3A, i priključuje se na micro USB port. Za par dana slijedi opis iskustva sa baterijom, još uvijek je rano da pričam o tome...

Kvalitet izrade je jako dobar - ništa se ne pomjera niti krcka. Svi spojevi kućišta se savršeno poklapaju, a plastika je prijatna na dodir.

Cijena je istini za volju više nego duplo veća od Tesla H890W (oko 470€ ovdje), ali nije ni bilo planirano da oni budu slične cjenovne klase - Click 10 je prije jeftinija alternativa Surface-u 3, uz dodatnu bateriju i tastaturu koju nije potrebno doplaćivati, ali i nešto slabijeg CPU-a.
 
Nazad
Vrh Dno