Šta je novo?

Koliki vam je... saobraćaj (prosek, max)

a c a

Uticajan
Učlanjen(a)
04.11.2003
Poruke
6,209
Poena
1,625
Moja oprema  
Laptop
HP 8570p
Mobilni telefon
Realme 8
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Nešto sam proveravao na mojsbb portalu pa sam se iznenadio koliki saobraćaj pravim. Prosek mi je 1-2 TB mesečno. U novembru sam napravio 5 TB. Paket SBB 30/2
3 kompa u mreži
 
Tako nešto slično. 1-2, maksimum 3TB ako je frekventniji mesec. 2 kompa, 1 laptop, jedan tablet i 2 fona.
 
Poslednja izmena:
563.64GB. ADSL 10/1, 1 komp, od 26.10.2015(instaliran svez win) do danas.
 
Poslednja izmena:
Internet 10/1
300-400 GB mesecno.
 
Brzina 30/2

Od 50 do 100 gb mesecno
 
Možda bi bilo bolje da je napraljen poll, bili bi pregledniji rezultati.
 
Samo 220GB ove godine. Izgleda da treba da tražim popust kod Ikoma. [emoji12]
 
Net 100, 300GB.... a ja mislio da sam ja ogroman potrosac!

U Koreji sam pravio preko 1TB i bilo mi je krivo... a od toga je 90% bilo poslovno (unutar Koreje, bottleneck su bili DISKOVI).

Sta radite bre vi ljudi :D
 
potrosnja.png

Meni je podpuno haoticno ali od 96 doskoro 800 GB u zavisnosti od meseca 6 kompa 1 lap top i 5 mobilnih online :) 30/2
 
Poslednja izmena:
150-250GB
SBB 50/3
 
50-100GB
SBB 50/3
 
January 2016 (Incoming: 632087 MB / Outgoing: 75466 MB)
December 2015 (Incoming: 731340 MB / Outgoing: 38745 MB)
November 2015 (Incoming: 833852 MB / Outgoing: 192841 MB)
October 2015 (Incoming: 833148 MB / Outgoing: 98545 MB)
September 2015 (Incoming: 486613 MB / Outgoing: 16580 MB)
August 2015 (Incoming: 390936 MB / Outgoing: 19426 MB)
itd
Ovo je statistika iz rutera, a posto sam ga flesovao pre godinu dana nemam starije podatke. Uglavnom, download mi je do 1TB, a mesec-dva sam imao toliki i upload (zbog nekog posla), inace je dosta manji.
Beogrid 50/50.
 
Nešto sam proveravao na mojsbb portalu pa sam se iznenadio koliki saobraćaj pravim. Prosek mi je 1-2 TB mesečno. U novembru sam napravio 5 TB. Paket SBB 30/2
3 kompa u mreži
Nije mi jasno sta se skida kad je toliki saobracaj mesecno? Najozbiljnije bih voleo da mi se objasni jer jednostavno ne razumem.

Ja sam smanjio, osetno, od kada imam 100Mbps DL. Otprilike do 50GB mesecno i manje. Verujem da kad bude brzi protok jos cu manje...


Pozdrav!
 
U proseku 100GB mesecno, najmanje 65, najvise 140GB. Ni prineti ovima koji bekapuju ceo internet.
 
FullHD, 3D, 4K filmovi su od 20 pa i do 40 GB.
Ako je to odgovor na moje pitanje, hvala. Ali opet ne razumem jer tesko da neko gleda bas sve sto postoji, odnosno kad stigne da se odgleda to sve sto se skine jer mnogo je to mesecno terabjta (bar kako neki navode)... a samo skidanje da bi se imalo/posedovalo je postalo besmisleno jer je sve to sto se skine dostupno uvek...

Moje misljenje a na bazi rasprava o tome na raznim forumima.


Pozdrav!
 
Netflix, Steam PC igre mogu da naprave do 1TB, bez toga je do 100GB.
 
Tvojih 50 gigabajta i nečijih 2 terabajta kao i mojih 100 gb mesečnog utroška interneta su jednako besmislena tema za diskusiju.
Svako internet koristi kako i koliko želi, šta tu ima da se priča.
Pa ja i ne zelim da diskutujem a najmanje da se petljam kako ko i sta radi u domu svom. Jednostavno bih zeleo da shvatim sta se skida / kako se utrosi 2 terabajta mesecno, na primer. Cista radoznalost jer ne mogu da pojmim o cemu se radi.


Pozdrav!
 
Nije mi jasno sta se skida kad je toliki saobracaj mesecno? Najozbiljnije bih voleo da mi se objasni jer jednostavno ne razumem.
Имаш један од одговора у поруци #9, набијање класа на трекерима. То је оно, довучеш брдо глупости које ти нису потребне да би их делио па други од тебе скидају те глупости а ти набијаш ratio да би могао да довучеш још глупости које ћеш да понудиш другима. Успут скинеш неки мегабајт онога што те занима. Ја сам до скоро имао брдо нечега што је служило за слично па сам скоро то обрисао. Мада не могу да пишем у теми јер немам интернет па ни где да мерим саобраћај. ;)
 
Pa ja i ne zelim da diskutujem a najmanje da se petljam kako ko i sta radi u domu svom. Jednostavno bih zeleo da shvatim sta se skida / kako se utrosi 2 terabajta mesecno, na primer. Cista radoznalost jer ne mogu da pojmim o cemu se radi.


Pozdrav!
Još jedno "Moje misljenje a na bazi rasprava o tome na raznim forumima."?
 
Pa ja i ne zelim da diskutujem a najmanje da se petljam kako ko i sta radi u domu svom. Jednostavno bih zeleo da shvatim sta se skida / kako se utrosi 2 terabajta mesecno, na primer. Cista radoznalost jer ne mogu da pojmim o cemu se radi.


Pozdrav!

Imam 3 TB na cloudu, radim redovan backup, plus seedovanje 600 torrenata, plus povremeno skidanje nečega za gledanje (1080p), 1 TB protoka je minimum.
 
Da... to mi je jsano, to sa torrent-ima. A da nije takvih kao ti ne bi imalo svega dostupnog... i to mi je jasno (nije mi jasno da neko ima toliko vremena jer znam da je to porpilican posao za odrzavanje azurnim osim ako nema neku koristi, znacajnu a ne mora biti finansijska, ali nije bitno..). Da nije toga tesko da bi se imalo potrebe za tolikim protokom.

Zahvaljujem, bar delimicno kapiram.


Pozdrav!
 
SBB
70/4
Prosek je oko 1,3 do 1,5 TB mesecno.
 
Nazad
Vrh Dno