Šta je novo?

Gde u Beogradu mogu da kupim prepaid (gift) debit card

Hybit

Cenjen
Učlanjen(a)
12.10.2012
Poruke
299
Poena
195
Interesuje me ovo da li neka banka u Beogradu izdaje Gift kartice sa kojima može da se plaća kako u Srbiji, inostranstvu tako i na internetu.

Da se razumemo, to su one gift kartice sa određenom sumom na kartici koje se kupuju za keš, kada sam bio u Americi bilo je da se kupi na svakom koraku takve kartice, (primer) daš 100-200 dolara recimo oni ukucaju na karticu i daju ti karticu. Kartice su nepresonalizovane i ne mogu se dopunjavati, kada se iskoristi sav novac sa nje, postaje neupotrebljiva, u pitanju su bile MasterCard.

Da li to postoji u Beogradu?
 
Nije to to, jer ova poklon kartica koliko vidim zahteva račun što stoji dole u opisu:

"Prepaid platna kartica - što znači da korisnik može raspolagati samo sa iznosom prethodno položenim na račun uz koji je kartica vezana;"
 
"Nepersonalizovana kartica - što znači da na kartici nije otisnuto ime i prezime korisnika;"

Gore si napisao da je u pitanju bila MasterCard - kako ona ne zahteva racun?

Svaka kartica mora da bude vezana za neki račun. Pozovi banku i raspitaj se.
Takođe važi maksimalno 2 godine.


Imaš i ovo:
https://www.raiffeisenbank.rs/stano...artice/visa-electron-poklon-kartica.1027.html
http://www.hypo-alpe-adria.rs/sr/content/visa-prepaid



http://www.kamatica.com/analiza/poklon-kartice-cemu-sluze-i-gde-je-tu-caka/95
 
Poslednja izmena:
Jeste u pitanju je prvi put bila MC kartica koju sam dobio kao poklon kada sam se prijavio u hotel u LasVegas-u na kojoj je bilo 200 dolara, nakon potrošenih para mogao sam da bacim karticu jer kada se istroše pare sa nje automatski je bila blokirana tj nevažeća. Kako nije zahtevala račun ne znam, ali nema račun, nešto slično kao Visa Debit samo što je u pitanju Mastercard. Prilikom plaćanja nije bilo autorizacije, ni pin ni nikakav kod, samo se kartica provuče kroz terminal i platiš uslugu.

Kasnije kada sam se vratio u Los Angeles u Wallmartu na svakoj kasi imaš da uzmeš prepaid gift card koje su bile Visa Debit, na kasi platiš koliko hoćeš da ti ubace pare na karticu, oni je provuku kroz POS i ubace pare i to je to, takođe nemaš PIN niti ikakav broj, osim na Visa Debit imao si trocifreni broj pozadi koji ti je služio kada hoćeš da platiš nešto online.

Takođe te kartice imaju opciju da ih "registruješ" odnosno odeš na sajt koji je na poleđini i ukucaš svoje podatke.
 
Verovatno imaju sve banke. Mi za neki poklon smo vadili u unicredit banci. A koliko se secam imaju to i delta city i usce za trosenje u njihovim trznim centrima.
 
Da, imaju sve banke, medjutim sve traže da se potpišeš na dokumente ili da imaš neki povezan račun. Ja ne želim da postoji ikakav trag da sam ja "kupio" tu karticu, želim potpuno anonimno kao što sam opisao slučaj iz USA kada sam bio tamo, platiš i ćao.
Kao kada kupuješ SIM karticu za telefon na trafici, platiš i to je to...

Očigledno da nema tako nešto u Srbiji.
 
Imas u unicreditu master card prepaid...
 
Sa Unicredt sajta:

Korisnik kartice može biti bilo koje punoletno lice koje je državljanin Srbije, odnosno lice koje poseduje ličnu kartu

Kao što sam napomenuo meni treba kartica potpuno anonimno jer ne želim da ostavljam potpise, podatke ili razne fotokopije dokumenata kako bih uzeo prepaid karticu. U većini zemalja možeš bez problema da uzmeš debitnu prepaid karticu bez ostavljanja podataka, jedino mi moramo da budemo izuzetak. Na Tajlandu sam isto mogao da uzmem, Australija takođe, Engleska isto tako... gde god sam išao mogao sam da uzmem karticu bez ikakvih potpisa ili provere dokumenata.

Jedino mi ostaje onda kada budem išao "preko" ponovo da uzmem desetak kartica za korišćenje ovde u Srbiji.

U svakom slučaju hvala svima na odgovorima.
 
Ovo uopste nije tacno - u vecini zemalja ne mozes ni sim karticu da dobijes anonimno, a ne da ti daju debitne kartice da preko njih peres para :D
 
U zemljama koje je pomenuo moze, tamo je bas i prilicna anonimost novca dozvoljena ("dekokratija" :)).
 
Jeste u pitanju je prvi put bila MC kartica koju sam dobio kao poklon kada sam se prijavio u hotel u LasVegas-u na kojoj je bilo 200 dolara, nakon potrošenih para mogao sam da bacim karticu jer kada se istroše pare sa nje automatski je bila blokirana tj nevažeća. Kako nije zahtevala račun ne znam, ali nema račun, nešto slično kao Visa Debit samo što je u pitanju Mastercard. Prilikom plaćanja nije bilo autorizacije, ni pin ni nikakav kod, samo se kartica provuče kroz terminal i platiš uslugu.

Kasnije kada sam se vratio u Los Angeles u Wallmartu na svakoj kasi imaš da uzmeš prepaid gift card koje su bile Visa Debit, na kasi platiš koliko hoćeš da ti ubace pare na karticu, oni je provuku kroz POS i ubace pare i to je to, takođe nemaš PIN niti ikakav broj, osim na Visa Debit imao si trocifreni broj pozadi koji ti je služio kada hoćeš da platiš nešto online.

Takođe te kartice imaju opciju da ih "registruješ" odnosno odeš na sajt koji je na poleđini i ukucaš svoje podatke.
I te kartice zahtevaju racun (novac stoji na racunu a ne na kartici) samo je u tvom slucaju u pitanju bio racun hotela i Walmart-a. U Srbiji nijedna kompanija ne daje gift kartice a u bankama je obavezno otvaranje racuna. Jedino nekome da das novac da kupi karticu na svoje ime pa ti pokloni.
 
U Srbiji nemoj ni da trazis, nisu dozvoljene anonimne. Slobodno mozes da narucis prepaid i reloadable visa/master od preko . Znaj da je za neverifikovane kartice lifetime load limit $2500 usd/eur. A na tapetu je da se ukine i to bas ovih dana. To je limit od vize/mc gde god da si, sto je prilicno malo za bilo sta ozbiljnije, ali moze da posluzi svrsi. I moze se dobiti potpuno anonimno sa dostavom u Srbiju.
 
Poslednja izmena:
Ja zaista ne vidim svrhu anonimne kartice u Srbiji.
Čemu to služi?
Ok, jedino za strance, ali imaju svoje valjda. Šta će im anonimne.

Možda niža provizija, ali ni to nije neko obrazloženje.
 
#SRB IRS recimo
 
Poslednja izmena:
You had my curiosity but now you have my attention! :)
 
Nazad
Vrh Dno