Šta je novo?

Mišljenje i iskustva sa Kyocera Taskalfa 1800

SOCOM

Slavan
Učlanjen(a)
21.10.2004
Poruke
2,485
Poena
445
Pozdrav :)

Trenutno sam u potrazi za laserskim A3 štampačem/multifunkcijskim uređajem i ova kyocera je više nego povoljna za ono što nudi.

Ali mi je prosto sumnjivo da je ovako povoljna, doduše neke komponente treba dokupiti ali i sa tim cena nije velika.

U čemu je caka?

Naš obim štampe u firmi je oko 5 hiljada lista ukupno na svim štampačima na godišnjem nivou.

Unapred hvala na odgovorima :)

https://www.kyoceradocumentsolution...uct/taskalfa1800.technical_specification.html
 
Nisam je probao. Radio sam fs 6525. Solidne masine. 1800 je neka siromasnija verzija iste. Trebalo bi da te fino sluzi.
 
Kupili smo Taskalfa 1801 sa mrežnom karticom, sve je super, brz je, štampa ok itd.
Povezivanje preko USB-a je prošlo beu problema.
Ali imamo problema sa deljenjem na mreži, tj. ne vidi se na mrežu uopšte.
Ja sam ga povezao direktno na telekomov ruter/modem, ručno uneo parametre za mrežu, ali ne vidi se na mreži, ping ne prolazi.
Da napomenem da sam samostalno ugradio mrežnu koja se povezuje sa štampačem putem nekog flet kabla koji je malo bedan ali eto. Možda nisam dobro povezao?

Da li neko ima neki savet u vezi ovoga?
 
Da nisu ti portovi na telekomovom ruteru mapirani za iptv? Obično su to drugi i treći port.
 
Proveri jos jednom da ti je sve na istoj grani da ti je gateway unet
 
... a mogao bi i da proveriš ispravnost "bednog" kabla, ili da probaš sa provereno ispravnim.
 
E, ovako. Pošto sam iscrpeo sve mogućnosti, kontaktrao sam i zvanični servis, probali su preko tim vjuera da reše problem ali ni to nije uspelo, jednostavno, štampač nije bio na mreži, i iako je "pamtio" setovanja za mrežnu karticu jednostavno ih nije primenjivao.
I naravno, isprobali smo sve savete koje ste dali, hvala na pomoći :)

Spakovali smo štampač, vratili prodavcu, oni su ga prosledili u servis i dobili smo ga popravljenog za nedelju dana.
Ispostavilo se da je na njemu bio neki stariji firmver i da nije uopšte ni "video" mrežnu.

Moram da pohvalim servis, zaista su to rešili brzo, očekivao sam da potraje :)

Inače utisci o štampaču su odlični, zaista radi sve prilično dobro, softver ima dosta mogućnosti, za svakog korisnika može da se napravi profil za skeniranje/štampanje, štampaču se može pristupiti kroz njegov softver kao preko brauzera.
Brzo štampa, brzo skenira, za sada nemamo zamerki :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno