Šta je novo?

***POLL 2016: Koju mobilnu mrezu koristite***

Koju mobilnu mrezu koristite?

  • VIP postpaid

    Glasovi: 69 13.6%
  • VIP prepaid

    Glasovi: 13 2.6%
  • Telenor postpaid

    Glasovi: 143 28.1%
  • Telenor prepaid

    Glasovi: 16 3.1%
  • MTS postpaid

    Glasovi: 241 47.4%
  • MTS prepaid

    Glasovi: 26 5.1%

  • Ukupno glasača
    508

xSeptimus

Znamenit
VIP član
Učlanjen(a)
07.05.2002
Poruke
10,732
Poena
1,045
Ocigledno je da su krizna vremena. Operateri su u prosloj godini bili poprilicno rezervisani sto se tice akcija i praznicnih popusta. Toga kao da nije bilo ili je bilo na nivou simbolike. Iako je ekonomija udarila na narodne dzepove, operateri se svojski trude da svoje profite odrze netaknutim. Medjutim nas covek je veoma osetljiv na cenu, ali izuzetno voli i da nosi premium telefon koji kosta vise od prosecne plate. :eyebrows:

Kakvo je stanje na nasem forumu, gde uglavnom obitavaju tech-savvy individue, cemo da ispitamo ovom vec tradicionalnom forumskom anketom.

Pa izvol'te, koju mobilnu mrezu koristite? :)



*oni koji koriste vise mreza (poslovni, privatni, dualsim) svoj glas neka daju mrezi koju bi izabrali na prvom mestu.



Rezultati prethodnih pollova:

2010., 2011., 2012., 2013., 2015.
 
Poslednja izmena:
Možda bi bilo dobro omogućiti da se da više odgovora s obzirom da ja, recimo, imam MTS postpaid broj za razgovor i poruke i Telenor postpaid net, dakle kod dva sam operatera, a verujem da nisam jedini sa takvim aranžmanom...
 
MTS i 50% popusta na pretplatu.
 
Možda bi bilo dobro omogućiti da se da više odgovora s obzirom da ja, recimo, imam MTS postpaid broj za razgovor i poruke i Telenor postpaid net, dakle kod dva sam operatera, a verujem da nisam jedini sa takvim aranžmanom...
Poll nece pravilno uracunati multichoice glasove, jednom se probalo i ispala je papazjanija od rezultata i uvrnuta slika zastupljenosti operatera.

Zato dole i stoji napomena da se glasa za preferiranog operatera od dva.
 
Зато ће и резултати бити делимично тачни. Ја имам две мтс постпејд картице, две КТ и једну са постпејд мобилним нетом. Плус једну Теленор постпејд. Припејд не рачунам јер углавном и не трошим а имам их од свих оператера по неколико. Од свега тога један глас за мтс постпејд.
 
Calexx, i da multichoice funkcionise to bi dalo nerelanu sliku stanja sa foruma, ne brojimo kartice jer nam to ne koristi, to rade operateri. Brojimo korisnike foruma i njihove preferencije.

Jedan korisnik (nickname) - jedan glas :).
 
Poslednja izmena:
Ма ок, мада ја све картице користим скоро подједнако. Зато и не пробијам потрошњу а и батерије се равномерно троше.
 
Poll nece pravilno uracunati multichoice glasove, jednom se probalo i ispala je papazjanija od rezultata i uvrnuta slika zastupljenosti operatera.

Zato dole i stoji napomena da se glasa za preferiranog operatera od dva.

Ne bih se slozio, iako nisam upucen u to kako je ranije bilo. :) Mogla bi da se napravi formula koja bi ovo racunala na dovoljno dobar nacin. Mislim da bi bilo najbolje da ako neko koristi dve mreze onda moze da navede te dve mreze, pa da se to racuna sa po pola glasa za jedan i za drugi izbor, a ako je jedno od ta dva primarno - onda taj korisnik navede samo taj jedan. :) Ako bi se racunalo tako sto bi jedan korisnik davao vise glasova, mislim da to ne bi bilo dobro. I ja imam mts postpaid, i mts prepaid, ali bi bilo glupo da dajem dva glasa - jedino mozda da dva podelim na jedan kao sto sam opisao.

No, i ovo je dobro. :)
 
Nema sumnje da ima boljih formula koje dozvoljavaju precizniji uvid u stanje, medjutim verovatno zahtevaju neke zahvate i cackanja po forumu koji prevazilaze znacaj ovakve jedne ankete :).

Nego, ne vidim sa tapatalka koliki je odziv za 2h od postavljanja polla i kakva je situacija u procentima?
 
Да не сређујем табелу, може да се разуме.
VIP postpaid
6 10,91%

VIP prepaid
2 3,64%

Telenor postpaid
19 34,55%

Telenor prepaid
0 0%

MTS postpaid
24 43,64%

MTS prepaid
4 7,27%
 
Prešao u VIP kad je bila akcija 60% na pretplatu bez uređaja.
 
Vec vise od 2 godine kod MTS-a , pre toga uporedo 4 godine MTS i VIP , Telenor nikad
 
Mogao bi i jedan poll "Koji mobilni koristeite" ili barem koji nivo (flagship current, flagship past, mid range, "ma Nokia radi sve!" :))
 
Mozda se moglo postaviti 3 pitanje:
- da li se koristi vise od jedne kartice
- koja je primarna kartica
- koja pomocna (ako je prvo da)
 
Ili dodatni Poll "ako imate sekundarnu karticu, koja je".
 
Stavi koju mrezu koristis i zadovoljan si.
 
10 ljudi ima MTS prepaid - why? Sta je u njemu isplativo?
 
telenor

presao sa mtsa na telenorov play duo (novinarnica+deezer) sa 30% popusta na paket i telefon preko banke (2000din mesecno sve ukupno)
kad bih uzimao slican paket kod mtsa sa 50% popusta i uplacivao sam za deezer i novinarnicu ispalo bi me oko sto dvesta dinara skuplje (i to bez telefona!)
ko hoce bas deezer i novinarnicu telenorov play duo je bas bas sweet spot trenutno
 
Vip

Presao sa telenora dobio 40% posto popusta i telefon. Za sada radi odlicno
 
Telenor Postpaid - Prenesi i surfuj 150. To mi je stari paket. Dobio sam standardnih 20% na produžetak ugovora pa mi pretplata trenutno dođe 480 dinara. Odgovara mi paket zato što van Telenor mreže imam samo 3 broja (u MTS-u).

Da sam morao da pređem na nove pakete otišao bih u MTS sa 50% popusta jer mislim da se novi Telenor paketi baš i ne isplate.
 
Ja u ponudi imam mix (7dana) 200 minuta u mts,400 poruke i cena je 99 dinara,mada oni cesto menaju ponude koliko sam uocio.Pripejd obicno koriste stariji ljudi,moji koriste pripejd jako dugo i veoma retko zovu,jednom u 45 dana dopune 200-300 dinara,oni obicno koriste jos fiksne bas cesto.Tako da verujem da jako dosta ljudi jos koristi pripejd,mada ako nastave sa ovim poskupljenjima mozda ce opet poceti migracija sa postpejda na pripejd.Mnogo para,mnogo igraca,videcemo ,za 3-5 godina gde cemo biti :)
 
Na jednoj MTS kartici gde mi je aktivan mix prvo sam imao za 99 din čini mi se 200 minuta na 30 dana, posle 2-3 obnove to je nestalo i onda se pojavila ova ponuda koja traje već skoro godinu dana. Proveravao sam na drugim karticama, isto je ili 99 ili 199 na 7 dana, zavisi ko je koliko dopunjavao.

Kome treba samo MTS a ima ovo to je odlična ponuda. Ako nema ili nestane promocija onda Kontrola troškova 500 za 250 din je najbolja ponuda.
 
Za 99 je ok, shvatam sada. Ovo za 200 je vec preeeevise.
 
Nazad
Vrh Dno