Šta je novo?

Lenovo S10-2

Stellosh

Poštovan
Učlanjen(a)
24.12.2014
Poruke
16
Poena
55
поздрав свима,

добио сам од брата Lenovo ideapad s10-2, па ме занимају следеће ствари.

да ли вреди уложити још око 60ак еура (уградња ссд мањег капацитета и 1гб ддр2 рама) у овај нетбук и да ли ће се то одразити на перформансе (мислим конкретно да ли ће се искористити сав потенцијал ссд-а, самим тим и да ли ће доћи до реалне повећање брзине у раду)? свестан сам да је intel atom уско грло, али ме занима да ли је то могуће скромним повећањем рама и убацивањем рецимо (samsung evo 850 ssd)?

овај нетбук ми је 3 рачунар и користио бих га искључиво за основне потребе (сурфовање са пар табова, документа, мејлови, видео клипови-наравно не све у исто време), али да ми са овим горе (надограђеним) спецификацијама ради сасвим пристојно. није ми проблем да додам још 60ак еура, али само ако ће то имати реални ефекат, не бих волео да бацим паре.
 
Poslednja izmena:
Po meni je ovde baš procesor usko grlo, ali ja bih ipak dodao ram memoriju, ne i ssd.
 
Ne vredi dodavanje memorije i i ugradnja ssd-a , procesor ce stalno biti na 100% dok gledas neke klipove na netu , za surf nece biti problema ali kad hoces neki klip da gledas seckace i kocice , kada te zanima neki klip za youtube-a skini ga sa YouTube Downloader programom i gledaj ga preko Windows Media Player ako je mp4 format.
 
узећу још 1гб рама ддр2, смешна је цена, а што се тиче ссд да ли може да искористи брзину од сваког ссд, с обзиром да је стара матична или не? свакако узимам ссд малог капацитета, а можда и добијем неки..
 
SSD na procesor koji ma jedno jezgro , bacanje para , videces i sam kad kupis imas iznenadjenje u task manager za opterecenje procesora dok pustas youtube i slicno.
 
Nazad
Vrh Dno