Šta je novo?

Preporuka za maticnu !

lakosta77

Cenjen
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruke
350
Poena
169
Koju plocu uzeti od ove dve :
GIGABYTE GA-990FXA-UD5 ili Asus M5A99FX PRO R2.0

Komponente koje imam su sledece :
CPU: AMD FX 8300
GPU:MSI RADEON R9 380
RAM :HYPER FURY 8GB
NAPAJANJE : RADIMAX 700W
CPU COOLER : COOLER MASTER TX3
 
Asus. Mada bih ja prodao taj proc i isao na i5 4460 + h81.
 
Mislim da je davati 20 hiljada za plocu za FX totalno suludo...
 
Ako ti nije bitna cena uzmi Sabertooth 990FX R2.0, mozda bude na nekoj akciji uskoro, ili kupi polovnu sa garancijom.
Mada, slazem se da se ne isplati.
Ja bih uzeo Asus M5A97 EVO R2.0 za 12.000 i overklokovao procesor na 4.4-4.5, vise od toga trazi mnogo vise struje i mnogo vise se greje a dobitak je vrlo mali u odnosu na potrosnju i temperature.

A izmedju ove dve, ne znam koja je bolja. :)
 
Ako ti nije zurba predlozio bih ti da cimnes neku od maloprodaja i raspitas se za ovo: Asus Aura 970 Pro Gaming, izuzetno moderno opremljena ploca s odlicnom preporucenom cenom, tek predstavljena na zadnjem CESu doduse pa je jos nemaju ali ako vec imas FX pa ganjas plojku bolje neces naci, ploca je bombona pa ako uvoznik ima u planu da dobavlja u skorije vreme ja bih sacekao.

Sto se tice 4460, ja sam izricito protiv tih zakljucanih i5-ca na niskom radnom taktu, cak i da radi perfektno (a ne radi uvek lavli dzavli, ima vrlo fine dropove u pojedinim situacijama, sve dokumentovano) , naglasavam da ovo ne govorim u firmi saveta da se uzme FX umesto i5 vec vise neki moj generalni stav da za 2016-te godine za cpu sa 4 jezgra, iz pretposle generacije, s onemogucenim overklokom, na taktu od 3.2gHz traziti bezmalo 200 jura jeste teska uvreda.
 
Daj neke testove...
"Svetlosne godine" nisu neki argument.;)
Inace 970 plojke kod nas kao da stizu iz rinfuza:D
Dosta problema sa OC, memorijama, biosom i zvukom u zadnje vreme...kao neka zaraza.
 
Imam losa iskustva sa 970 plocama . Greju se katastrofalno sa bilo kojim aftermarket coolerom. Mozda iedino sa vodenim bi radilo ok. Ostaje mi samo da probam 990 fx ploce..
 
Nisam nista testirao.Drugar pazario 850 Evo,pa sam mu uturio win10.Onda smo pustili 4k na tom i5 i mom A10 6800K.Zauzece je bilo oko 60-65% kod oba proca.Onda smo sa externog harda otvarali neku pripremu u Photoshop-u i apu zavrsio 10ak sekundi ranije.Eto toliko.Sam sufr i otvaranje sitnih programcica na apu procu ide do 20ak % zauzeca,dok kod i5 je 40% zauzeca bo neki minimum.

Tako da sam hteo da napisem da je to jednostavno moj osecaj da apu malcice laganije radi.Mozda zbog plojke.Na i5 je neka b75 micro a moja plojka je Asrock fm2a88x extreme 4+.
 
Nazad
Vrh Dno