Šta je novo?

Racunar se resetuje ili gasi nasumicno

Vault_Boy

Poštovan
Učlanjen(a)
08.02.2016
Poruke
7
Poena
51
Pozdrav,
Vec neko vreme imam ovaj problem,racunar se jednostavno nasumicno resetuje ili samo ugasi,bez ikakvih upozorenja i slicno.
Ne znam vise sta je u pitanju,Win 8.1 mi pokazuje da moram da ga aktiviran zadnjih par dana,ali problem sa agsenjem traje vec 1-2 meseca,znaci ne verujem da je to.
Na netu citam,uglavnom pricaju da je mozda do napajanja ili maticne,napajanje koje imam je Cieftec ctg -500-80p (500w) i vec evo skoro 3 godine mi gura I5-3450 @ 3.1ghz,8gb rama i AMD 7850 1GB OC bez problema.
Maticna je ASUS P8B75-M LE (LGA1155). Overheating nije problem,temperature su na idle 25-35c max,u igrama naravno vece,ali nista ekstremno,tako da ne mislimda je overheating problem.
da li je neko imao slicne probleme? Zna li neko o cemu se radi re nego sto odnesem u servis i puknem kintu :S Ne bih sad bas da dam lovu ako moze da se sredi drugacije :/
Hvala!
 
Koliko često se resetuje (restartuje?) i gasi.

Ako je to baš često prvo pozajmi potvrđeno ispravno napajanje od nekog.
Resetuj bios na default pa vidi sa drugim napajanjem.

Ako se gasi i posle toga tada testiraj i ram.
Ako se i posle toga gasi tada isprobaj i sa drugim napajanjem i ramom i poteraj live linux sa flešića.

Ako se i tu gasi tada imaš najverovatnje situaciju sa nestabilnom/poluispravnom pločom.
A manje verovatno problem sa neispravnim powerom dugmetom ili nešto treće.
 
Hvala na odgovoru,videcu da nabavim drugo napajanje od nekog i probam to prvo onda.
Pa kako kad,moze da vozi bez problema 2-3-4 dana i da se ne resetuje/ugasi,a evo na primer danas i juce 2-3x u roku od sat vremena.
 
Da,skroz random,cak i kad nije pod nekim opterecenjem,skroz nepredvidivo.
Jednom pre nego sto se resetovao,iskocio mi je CMD prozorcic i brzose zatvorio,pa sam posubljao na viruse itd,skenirao i sa malwarebyte i avg,ocistio sve,i opet ista stvar,agsi se i resetuje i dalje ali nije se pojavljivao taj prozorcic.
Probacu sada to sa aid pa javljam sta i kako.
 
Evo 5min sam pustio svaki stress test ,temperature su isle do 65c za graficku i 60-65c~ max za procesor,maticna i hdd 25-28c~,nije pokazalo padove napona itd,nista se nije desavalo,nije se gasio i slicno.

U vezi onog "prozorcica" koji sam spomenuo u prethodnoj poruci,pokazuje mida trebam da aktiviram windows,i watermark mi stoji sada dole u donjem desnom uglu ekrana,2-3 godine imam windos 8.1 enterprise N i tek sada mi ovo izlazi,i onda sam skinuo neki KMS fake aktivator ili kako vec,ida bi kao aktivirao i uklonio to sa ekraana,i uklonilo je watermark,i one dosadne poruke za aktivaciju i sve,tek posle toga mi je iskocio taj cmd prozorcic pre nego sto se komp resetovao.
Ali ne verujem da je zbog toga,jer se gasio irestartovao i pre instalacije kms-a.
Nakon toga kad sam skenirao sve sa malwerbyte,obrisao je i KMS i jos dosta "potencijalnh" pretnji,pa mi se watermark za aktivaciju windowsa opet pojavio na ekranu,i kad god upalim komp dobijam neki error na pocetku.
 
Poslednja izmena:
Isključi opciju za automatski restart. Možda ti onda baci neki BSOD koji možda suzi spisak osumnjičenih. :) Inače proveri napajanje, napone u radu ako imaš unimer. Ploču da li ima neki nadut kondenzator ili neko vidljivo oštećenje, ako si skoro vadio ploču kontakt sa kućištem, odstojnike. Obavezno provrti neki test za RAM, HDD, GPU, CPU, optereti sve pa da vidiš da li će se prilikom testa neke određene komponente desiti restart ili gašenje.
 
Poslednja izmena:
Vec sam ugasio opciju prekjuce,nije mi izbacivalo do sada BSOD nikad :S Radio sam stress test na komponentama,temperature su bilo normalne,nikakav pad napona nije zabelezilo itd,sve je bilo normalno. Moracu da proverim napajanje onda,kondenzatore i slicno :S
 
Imao sam isti problem. Računar se nasumično restrartovao, ponekad čak i u idle modu. Ponekada dva dana radi normalno, a ponekada pukne 2-3 puta u toku dana.
Sve moguće testove je prolazio bez greške. BSOD nikada nije bio, event viewer takođe nije ništa beležio. Isključivao sam i automatski restart i sve živo probao, na kraju je jedino ostalo napajanje da se provari.
U HWMonitor-u se videlo da napon na 12V previše "šeta", padalo je i na 11.2-11.3, znam da softverski meriti napon baš i nije bilo merovavno, ali je to bila jedina nepravilnost koja je mogla da uzrokuje ta restartovanja.
Uzeo sam drugo, ovoga puta nešto redovnije i već nekih mesec dana nije bilo ni jednog restara (a i u HWMonitoru su sada zakucani naponi, znači nema onog šetanja kao sa prethodnim napajanjem).
 
krastavac,moracu da proverim to lepo,znaci vrv je i meni napajanje. A pretpostavljam da tu popravke nema,nego samo zamena? :S uffff.....
 
možda malo kasnim meni se dešavalo isto to dok nisam pronašao šta je a to je bio neki programčić gigabytov za stišavanje ventilatora (i-Cool)i windows isto tako bez pravila povremeno restartuje kako sam izbacio ovaj programčić prestalo je restartovanje tako da nemora da bude zbog hardware i najćešže i nije već do nekog programa .
 
Nazad
Vrh Dno