Šta je novo?

Kuda plovi PIN brod?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ljudi treba da shvatite par stvari a to je da ljudi sve manje para imaju i sve ce manje imati. Gastosi vise ne prave kuce po selima a omladini i ostalima koji zapale preko ne pada na pamet da se vraca u geto zvani Srbija.
Druga stvar je da je odredjeno da Srbija treba da bude poljoprivredna zemlja, sto znaci nema industrije uopste ili ce je biti vrlo malo. Kada se uzme u obzir da su poljo proizvodi najjeftiniji onda znamo kakav ce nam biti standard.
 
Poslednja izmena:
abacus bi od trafike u 3 mesta u vojvodini da vozi gl mechku.
 
Ako si ono što si doneo prijavio na granici i platio PDV i Carinu nisi.

Ako je vama normalno da na hiljade mladih ljudi beži iz zemlje, umesto da radi u Srbiji, i ako mislite da "farma na tržištu" nije kriva za to, da su šverceri i drugi kriminalaci spas. Neka vam, uživajte na "farmi", žurka svaki dan.

Uskoro će te morati i kod lekara i školu ići kod Mađara, jer zdravstvo i školstvo sigurno neće vaši šverceri finansirati, a IMF, Eu i Arapi će prestati kreditirati "farmu".

Sve je jeftinije bez PDV-a, a nije jeftnije jer je u Mađarskoj. A nije jeftinije jer mali uvoznici nemogu opstati na našoj "farmi" jer su loši "klimacki uslovi" za prodaju tehničke robe, a ako pogledate naslov teme (PIN), videćete da su počeli da propadaju i veliki, koji su imali odlične uslove, tu ne mislim samo na cenu, već garanciju i podršku.
Hoćete niže cene, e to više nikad nećete dobiti dok ne poraste tražnja u legalnim tokovima, a tek kad poraste tražnja uvoznici će uvoziti veće količine, i što je najvežnije mali uvoznici će moći parirati, i doći će do konkurencije.
Ovo(rast tražnje) se neće postići zaštitom "socijalno ugroženih" švercera i "socijalno ugroženijih" carinika.

Šta mislite da u Mađarskoj ne bi bilo jeftinije da se kupi u Nemačkoj, uzme povrat PDV-a i prodaje na crno? Samo u Mađarsko kad neko pokuša nešto tako bude odmah uhapšen. Možda su Mađarskoj niže cene jer je tržište uređeno, ne mislite tako? Šta mislite da će se tržište urediti samo i svi šverceri se sami povući i preći u legalne tokove?

Sad ako ljudi u Srbiji vole da žive na "farmi" u kojoj su šverceri "spasitelji", veoma žalosno.

Sve si pogresno adresirao ovde, nije krivica na kupcima koji kupuju svercovanu robu umesto da daju "drzavi", vec upravo u "drzavi". Ne moze da raste traznja "u legalnim tokovima" kad je novca svakim danom sve manje. Druga stvar, u legalne tokove opet novac uteruje ta "drzava", a ne nekakav apel na s(a)vest kupaca. Ova drzava se sigurnim korakom bespovratno gasi, i tu vise nema pomoci. Cak ni neizbezni bankrot nece dovesti do ozbiljnijeg otreznjenja, a na stranu sto nece biti koga da sanira posledice.

I kako si to zamislio da Madjar izvrsi povracaj poreza na robu kupljenu u Nemackoj?
 
@Rick mi zvuci kao da se sad probudio iz nekog lepog sna...
Pa se cudi sta je ovo oko njega.
 
@Jericho
Šta ja nisam dobro adresirao? Nisam ja rekao da su problem kupci, već "farma" koja simboliše istu tvoju "državu" ne RTVPink što ti misliš, "ljudi koji vole farmu" nisu kupci već forumaši, kojima su šverceri svetinja, a domaći trgovci neprijatelji.

@Vuk40
znam ja malo bolje od tebe, da u Srbiji uvek bio šverc i loše se živelo. Samo ti kao ni drugi ovde ne kapirate, da ako hoćete cene kao u Mađarskoj mora i postojiati i uslovi za poslovnje kako u Mađarskoj. A to znači kraj privrednom kriminalu, a kad dođe kraj tome doći i kompanije u Srbiju kao u Mađarsku(Audi, Mercedes, Lamborghini , Suzuki, Samsung...), otvaraće se trgovački lanci sa konkurentim cenama, dolaziće strani distributeri IT opreme pa će Balkanski Kimtec, Pin, Ewe da dobiju pristojnu ino konkurenciju, pa će da poraste standard i cene će niže. Znači prvo red pa onda napredak, a ne red će doći sam kad dođe napredak.

Pitanja za razbuđivanje:
-Koliko ima u Mađarskoj prestavništva stranih IT kompanija i distributera, a koliko kod nas?
-Da li mislite da će iste doći kod nas dok cveta šverc i kriminal?
-Zar ne mislite da će ako dođu strani distributeri i prestavnišva da padnu i cene?


Ne radi se tu sitnom švercu, još 2013 je bila katastrofa a sad je bar 5 puta gore:
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/ekonomija/aktuelno.239.html:487704-I-tehniku-prodaju-na-crno
http://www.blic.rs/vesti/ekonomija/cveta-prodaja-na-crno/f5rk2m8

...tu se radi hiljadama i hiljadama radnih mesta...
 
Poslednja izmena:
Ne znam da li se neko slikao zbog Madjarske garancije, ali bar ovde u Nisu znam dosta ljudi koji se sa nasom garancijom slikaju samo tako, bukvalno im dodje kao toalet papir. Jos samo fali da im izmisle gremline...
 
Ja ne kažem, kad mi se isplati da kupim ovde kupicu, al za moje pare, mogu da kupim gde hocu, mogu i da ih koristim kao toalet papir to je moje pravo
 
Tema je PIN, a Pin, Alti su propali zbog šverca, a ako ovako nastave odlazi i Tehnomanija, Gigartron, Ewe... A besplatni GSP je privilegija BeograDŽana(nije đ), toga nema nigde drugde u svetu.

Kod nas već dugo nema ni CM i Cheifteca u "punom" asotimanu, koji uvek bili neki best buy kod nas, spali smo na to da moramo da kupujemo kod mađara i neki prosečni kuler, kućište i napajanje, jer kod nas nema. Fazon je što svakim danom situacija sve gora, jer "farmom" upravljaju #&%#&"?
 
Poslednja izmena:
Politika nije za ovaj forum, držite se teme bez uplitanja politike. Ako nije moguće lock
 
Naravno da nije moguće jer je tema usko vezana za politiku, a svakako ovde nećemo doći ni do čega osim što možemo da kukamo, tako da...
 
Na molbu pokretača temu sam otključao, pa da pokušamo još jednom diskusiju bez politike i off topica.
 
Tema je pokrenuta iz ubedjenja i kao vid podrske preostalima u PIN-u prvenstveno.Zato jos JEDNOM molim sve koji su bili VP kupci PIN Computers-a da putem postovanja u ovoj temi daju doprinos u vracanju odredjenih komponenti u asortiman PIN Computersa.To je bila glavna zvezda vodilja cele price.....hocemo opet ekskluzivu....najnovije maticne ploce,procesore,memorije,SSD,coolere,kucista,grafike....za mnogo premijera u Srbiji je bio zasluzan bas PIN Computers....razmislite malo sta ste imali prilike da testirate u zadnjih godinu dve.....slabo ili gotovo nista.....ili nije bilo interesantno kada se pojavilo .....
A bila su to vremena pre 4-5 godina kada smo imali najnovije komponente u Srbiji pre svetske premijere i dobijali ih u ruke pre nego sto su iste ugledale svetlost dana zvanicno u USA !!!
 
Инфо из прве руке.

Испостава ПИН компјутерса у Београду [магацин на НБг-у] је затворена. Неколико радника је добило отказе.
 
potvrdjujem ovaj info :)
a koliko cujem i PIN Bgd se seli na drugu adresu
 
Ako nekom nije jasno ko je glavni krivac, tj duznik, onda je slep... A politicari/vlast su ledja, pa tako nije moguce diskutovati o posrtanju pin-a bez pominjanja politike. Kako ce ostali poverioci da prodju to cemo tek da vidimo, ali ovo je rezultat maloprodajnih cena nizih nego uvoznickih. Neko na kraju mora da plati...
 
Испостава ПИН компјутерса у Београду [магацин на НБг-у] је затворена. Неколико радника је добило отказе.

:( Bili su mi na 50m od firme, pola robe za firmu smo uzimali od njih, pošaljem da puste nalog i dok se spustim do magacina roba već čeka.

Ostale opcije (CT i Kimtec) su mi dalje i mnogo dalje.

NBG magacin radi do 1. marta, posle toga samo ostaje onaj u NS.
 
Poslednja izmena:
Vidim subotički šverceri ili njihovi "agenti", počeli da se javljaju!
Šverc staje kada dotični završe u ćorzi a novi se uplaše iste. I uvek će im se isplatiti kada Mađari vrate pdv od 25% na granici i nek švercer uzme samo 5% od televizora od 40K dinara, isplatiće mu se.
...
Vi samo kupujte kod "mađara" kad ostanete bez garancije, plakaćete. Neće to još dugo trajati...
A inače ovaj i drugi it forumi i portali se ne finansiraju od švercera, već od reklama legalnih kompanija, pa uskoro nećete ni imati gde da lupetate.
a kao da bi smo mi ostali nešto izgubili time? to bi ste "vi" izgubili neke od sajtova na kojima se reklamirate u formi "testova" i prezentacija, i one druge, na kojima svojim uticajem kod vlasnika možete sebi da obrišete minuse nezadovoljnih mušterija. možda i poneku moderatorsku intervenciju nad "preoštrim postom"?

objasni ti meni samo jedno:
http://www.kupujemprodajem.com/Thrustmaster-Hotas-Warthog-21434243-oglas.htm
http://www.kupujemprodajem.com/THRUSTMASTER-Hotas-Warthog-25224293-oglas.htm
zašto bih nešto što preko košta između 300 i 320 eura platio 500 eura kad mogu da prođem za 350? kakvu to uslugu vi nudite za tih 150 eura preko? neljubazne prodavačice? ovlašćeni servis koji želi da mi naplati opravku iako je artikal pod garancijom? beskrajno zavlačenje kada nešto nećete da uvezete i pokušavate da mi uvalite nešto što zapravo ne želim da kupim?
koja je konkretno to usluga koju pružaš ti, a "mađar" ne pruža, da baš treba da izvrnem 50 posto više para za ionako preskupi uređaj?


i zašto spominješ garanciju kad:
Ne znam da li se neko slikao zbog Madjarske garancije, ali bar ovde u Nisu znam dosta ljudi koji se sa nasom garancijom slikaju samo tako, bukvalno im dodje kao toalet papir. Jos samo fali da im izmisle gremline...

realno, kako radite, tako i kupujemo kod vas. čak više ni novac nije u pitanju, ja samo neću da me neko pravi budalom jer je to legalno. nek bude i nelegalno, ali želim bolju uslugu od toga kako se domaći nazovi trgovci ponašaju prema meni. to što je pritom i jeftinije je samo bonus.
 
Poslednja izmena:
Ja bih dodao da ako nema politike onda ne sme ni kriminala. Ovo sto se velicha ovde je kriminalna aktivnost. Shverc u ovom obimu koji se danas desava je krivicno delo.
To nije politika, to je realnost. Ende, tacka , konec filma...
Apsolutno je svako u pravu ko hoce da ode da kupi u Madjarskoj, ali kad dodje na nasu granicu ode tamo na ono crveno, To declare i mirna Bachka...
 
A jel loše da zelimo taj evropski standard koji nam se toliko obećava? Posto od njega imamo samo to - obecanja, kupovna moć sve manja cene sve vece, i nemoj sad neko da kaze pa to je zbog "sverca", apsolutno nije to je zbog naših alavih na sve strane, dok se svi ugrade nama ne ostane nista...skoro sam sklapao nov komp, ovde sam jedino kućište uzeo koje me je iznelo jeftinije ovde nego kod madjara iz cistog razloga sto oni naplaćuju oko 20€ plus na kućišta zbog gabarita i napajanja jer nije imalo sta sam hteo, sve ostalo preko, i ne zalim ustedeo sam dosta

Ustedeo jesi, zamisli granicni slucaj u kojem svi ustede i niko ne plati?
Ko ce da plati doktora i uciteljicu?
 
Ustedeo jesi, zamisli granicni slucaj u kojem svi ustede i niko ne plati?
Ko ce da plati doktora i uciteljicu?

Platice tako sto ce sebi da smanje platu na prosecnu u koju se toliko kunu, a nije im fizicki naporan posao...nece dati 5 000 000€ u zemlju do nas povodom dogadjaja gde broj zrtava raste iz godine u godinu, i nece davati pare na emigrante koje je uzrokovala SAD i NATO alijansa zabijanjem nosa gde mu nije mesto


Predpostavljam da ce post biti sankcionisan, ali tvoje pitanje nije moglo da ima drugaciji odgovor
 
Zaista mi nije jasno da je ljudima plus i minus visoka matematika.
To sto si ti ljut na sistem, ljude drzavu ne sme , NE SME da menja logiku stvari kojom razmisljas.
Ako ne ti onda neko od tvoji sigurno radi na budzetu, i moj i tvoj dinar sigurno idu u njihove dzapove. Jel idealno, nije.
Ali ako das dinar u Srbiji deo mozda i zavrsi kod nekog od tebi bliznjih. Ako das u Madjarskoj sigurno nece.
Ja ipak volim da se nadam pre nego da se predam.
 
Samo bez vredjanja.
Svi imamo toliko kulture.
 
Ova tema mi pomalo liči na odbranu "jadnih i poštenih“ domaćih uvoznika jer eto oni kao plaćaju državi poreze.
Pada im promet zbog Mađarske i zbog šverca? Nije tačno. Promet im opada, i opadaće samo i jedino zbog njihove bezgranične alavosti. Dosta stvari koje se kupe u npr. Mađarskoj, budu jeftinije čak i nakon plaćanja svih poreza ovde. Razlog: bezgranična alavost domaćih uvoznika. Ko voli da im poklanja svoj novac, samo napred.
 
Poslednja izmena od urednika:
situacija u kojoj trgovci biraju umesto mene šta će mi prodati je što se mene tiče čist kriminal. situacija u kojoj izbegavaju obaveze proistekle iz garancije je takođe kriminal. način na koji se pri tome ponašaju prema meni možda nije kliminal, ali je totalno ponižavajuć. zašto bi bilo ko od nas to podržavao?

i onda dođemo do: "Bravo za Pedju i Nebojsu, i treba da gledaju samo profit i svoje dupe.Neka rade gde ima para. A ne da valjaju kablove i dvd..."

to proizvodi situaciju u kojoj ja NE MOGU, jer nema, da kupim devojčici corsair voyager fleshku za novaka, iz prostog razloga što se one slabo prodaju pa ih niko ne uvozi. a redvno svima stoje u katalozima. I TO JE KRIMINAL! prešao sam pola grada zaveden lažnom reklamom da bi neko predamnom listao po svojim dokumentima, izvinio se, i opet pokušao da mi uvali neko đubre.

o još kvalitetnijim, skupljim napravama da i ne pričam (recimo pomenuti warhog, pa recimo black mamba džojstik, slaw pedale i sl.). čim preko košta mnogo, ovde će koštati DUPLO, a pritom uglavnom uopšte i nema, već samo napišu da bi privukli mušterije.

pa dobro, gospodo uvoznici i trgovci, je l vi mislite da ja ***** pare? znam ja da vi to morate posebno da naručujete, ali iskreeno, i "mađar" je to morao posebno da naručuje, samo ne pokušava da mi zavalja za duplo veće novce nego što košta preko.

ovako smo osuđeni na najkršastiju dalekoistočnu robu, koja se pritom OPET prodaje skuplje nego u okruženju.

što reče onaj grafit od pre tridesetak godina: a zašto ne bi država umrla za mene (mislim na taj birokratski aparat koji živi kao parazit na našoj grbači)?
 
Ne kupuje ovde narod zato sto nece, nego sto nema, smem da se kladim da je minim 60% kupovina preko 30k rsd placeno nekim kreditom a mozda cak i od manje cifre. Moj slučaj, od nepunih 20ak dana, narucim kućište iz E, gde uredno stoji da ga ima na stanju jelte jedan komada isto tako u W, isto kućište po malo visoj ceni, da bi mi oni rekli da ga nema vise na stanju, a iz neke price na forumu skontam da je jedan član narucio malo kasnije od mene samo u W i naravno njemu je prodato, ne ljutim se samo hocu da nagovestim sta rade s'obzirom da je ista firma u pitanju...pritom da bi mi nudili da kupim kućište koje je totalno drugačije od onog sto sam hteo plus ruzno, te me je operater toliko smotao ma brzinu kao bice ovo za dan dva, da sam posle pola sata morao da zovem da zasigurno otkažem porudžbinu da mi ne posalju nesto sto necu...elem posle 10ak sati od otkazivanja pojavi se isto kućište na oba sajta na stanju, samo sto ovaj put sam prezalio 500din i naručim sa W i naravno stigne uredno sve bez ikakvog zamlacivanja

Generalno formirana cena u maloprodaji =nabavna+taksa za uvoz+taksa da prodje Jugoinspekt(oni valjda rade to ili CIS)+raznorazni rabati+procentualna cena prevoza po jedinici, mada je to zanemarljivo posto ide na kontejner + dragi nam PDV, nek me neko ispravi ako gresim ali mislim da je to to

Maltene je isto kao i sa platom, ako vi primate 45000 poslodavca košta oko 76000, samo sto u ovom slučaju je obrnuto
 
Ma ljudi potpuno ste u pravu, i treba kupiti tamo gde mislis da je bolje.
Samo plati porez kad udje u drzavu, nemoj da svercujes i kupujes svercovano.
 
To ide jedno s drugim. Npr. čovek hoće da kupi TV; ode u prodavnicu gde mu kažu da košta recimo 820 eur (pritom ga prodavac otkači za bilo kakav popust izjavom "gospodine, pa to je SONY" :S:), a na oglasu isti 620 eur. Sad treba čovek da kaže "ma platiću trećinu skuplje, baciću 200eur, ali neću švercovano"...
Da, naravno...
 
Poslednja izmena:
u suštini, da imam viška vremena, i da živim u normalnoj zemlji otišao bih sam u neku radnju u pešti (26 eura povratna vozom), kupio warthoga za 315 eura, uzeo 60 eura povraćaja na granici, platio 75 eura carinu i pdv i prošao kao da sam kupio kod "mađara". da živim u normalnoj zemlji.
AAAAALI, na granici mi neće naplatiti 75 eura (od 250 koliko me je ZAISTA koštao warthog sa povraćajem pdv-a) već 95 jer na računu piše 315 a njih ne zanima što time udaraju porez na nešto što je već oporezovano. time moj račun lagano raste na 20 eura preko onoga što dobijam od "mađara", potrošio sam minimum 24 časa (za vreme kojih sam opet nešto jeo i negde spavao i pravio nove troškove) i potrošio mrvicu sebe na nešto što nisam morao da radim, a država me je opet napravila budalom naplaćujući mi preko realnog i tumačeći zakone UVEK na moju štetu.

čemu sve to? da bih platio porez?!?! ma daj... svima je jasno da oni ne to ne rade zbog para nego zato što uživaju u tome da ponižavaju sopstveni plebs. plebs se sveti tako što im ne da pare, i neko će definitivno morati prvi da popusti. nenormalna država koja pljačka svoje građane ili ljudi koji nemaju šta da jedu?
 
To ide jedno s drugim. Npr. čovek hoće da kupi TV; ode u prodavnicu gde mu kažu da košta recimo 820 eur (pritom ga prodavac otkači za bilo kakav popust izjavom "gospodine, pa to je SONY" :S:), a na oglasu isti 620 eur. Sad treba čovek da kaže "ma platiću trećinu skuplje, baciću 200eur, ali neću švercovano"...
Da, naravno...

Ne naravno, pajkosi treba da uhapse carinike i švercose, i onda:
1. naši uvoznici će da uvezu veće količine, pa će troškovi po jedinici biti niži,
2. doći će strani distributeri koji imaju najpovoljnije cene jer rade direkno sa prozvođačima u mnogo zemalja i sa ogromnim količima, i pravi će konkurencuju našim, koju ovi nemaju
3. mali uvoznici će pronaći šansu, pa će i oni ojačati konkurenciju.
4. porašće broj zapolenih u prodaji i proizvodnji, koji će kupovati od drugih kompanija i tako u krug.
5. naravno neće biti odmah jer smo potkopavani 25 godnina, i nije se lako izvući iz &%$/$.

A dok šverca ima nema ni stranih distriburera (ne uvoze u Mađarskoj povoljno mađarske kompanije, već giganti iz Nemačke, Holandije... izvoze, tj distriburaju u Hu po De i Nl cenama), a nema ni fabrika televizora kao u Mađarskoj i Slovačkoj(Zar ne mislite da su možda i zato malo jeftiniji?)

Bilo je šverca i u Mađarskoj, i gde su oni sad, koliki je nac. dohodak, nezaposlenost, a kako je bilo pre? A da nas mrzi ceo svet, a Mađare, Slovake, Rumune, Bugare vole, muka mi je da slušam ovakve komentare. Hoćemo da živimo kao drugi a nećemo da živimo po pravilima kao drugi.
 
Poslednja izmena:
ovo me podseća na to kako su u zapadnim medijima svojevremeno opravdavali bombardovanje srbije - gomiletina "kabinetskih" bajki u koje mogu da poveruju samo preškolci.
REALNO - kada budu pohapsili carinike i švercose, pojaviće se drugi i cela tvoja priča pada u vodu. dok postoji potražnja biće i ponude. toliko je jednostavno. to se zove TRŽIŠTE.

da bi legalne "trgovine" proradile, država mora mnogo ozbiljnije da utiče na poslovnu klimu - da smanji uvozne dažbine, da pritisne trgovce i uvoznike da poštuju svoje obaveze i da time učini celu stvar konkurentnom.

ovako - dok vi imate manje više neometano i nepravedno "pravo" da me zavitlavate i ne poštujete, da mi proizvoljno odbijate garanciju i terate me da se sam cimam po inspekcijama kako bih vas zatvorio, vi me naprosto terate da nemam posla sa vama. ko vas bre šiša, sad se vi cimajte da mene zatvorite zato što nisam kupio od vas.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno