Šta je novo?

Eksterni HDD i skriveni fajlovi

EBlackadder

Slavan
Učlanjen(a)
18.10.2007
Poruke
111
Poena
320
Nikad, ali nikad i kada vam je mnogo dosadno, nemojte Total komanderom brisati skrivene fajlove na eksternom ili bilo kojem HDD koji se nalaze u ROOTu.. :wall::wall::wall: :d:d:d
Naravno, briše se NTFS particija, postaju RAW podaci..
 
A ti skriveni fajlovi se vide samo iz TKa?
 
Tri puta citam, i opet mogu na tri nacina da shvatim sta je hteo reci :)

Pada mi na pamet da mozda TC vidi $Secure, $Bitmap, $EFS i slicne fajlove koji uopste ne bi smeli da se vide (FS ih ne prikazuje uopste u bilo kom listingu!)
 
Nikad, ali nikad i kada vam je mnogo dosadno, nemojte Total komanderom brisati skrivene fajlove na eksternom ili bilo kojem HDD koji se nalaze u ROOTu.. :wall::wall::wall: :d:d:d
Naravno, briše se NTFS particija, postaju RAW podaci..

Sto ne dade Boldriku da pocisti sto se cititi trebade, vec ti uze pos'o da radis... ccccc... :d
 
Zato sto je on EBlackadder, a nema ga EBoldrik :D
 
Da, vidi ih samo TC, inače taj eksterni HDD mi služi samo za gledanje filmova i serija na TVu. Windosov eksplorer nije nikada prikazivao te skrivene fajlove, ni sam ne znam šta mi je palo na pamet da to pogledam u TC. Sila nekih sitnih fajlova po nekim folderima. Što sam ih obrisao, ni sam ne znam. Inače radi se o 1TB usb3 HDDu, punom koncerata, filmova, serija. Verovatno se vide neki fajlovi vezani za MBR, nemam drugu ideju.. Nije moglo da se samo popravi već je trebalo raditi recovery a za to je trebalo dosta vremena, pa sam odustao, lakše je ponovo sve to poskidati..
 
Seti se koji fajlovi, nema NTFS fajlova van roota. Niti ih NTFS ikada prikazuje ikome, na bilo koji nacin.
 
Nema šanse da se setim, osim da sam izbrisao skriveni folder Recycle Bina koji mi se činio bespotreban.. :)
 
Pa i jeste bespotreban.
 
Inače u windows eksploreru mi ga nije pokazivao..
 
Nazad
Vrh Dno