Šta je novo?

Dell XPS 15 4k i externi monitor

LazaNS

Slavan
Učlanjen(a)
08.08.2004
Poruke
3,367
Poena
420
Pozdrav svima!

Vec me neko vreme muci problem povezivanja laptopa sa monitorom (te narucim jedan kabel, pa adapter, pa drugi, pa dok sve stigne prolazi vreme) ali sada sam vec ostao bez ideja i malo je reci da me nervira da ne mogu pravilno da povezem najbolji Dellov laptop i monitor....

Monitor je Dell P27Q 4k, laptop je XPS 15 9550 sa 4k ekranom i najjacom konfiguracijom.

Problem je (prosto neverovatan u 2015oj godini rekao bih...)ova dva uredjaja ne mogu da se povezu u 4k@60p... Laptop ima samo HMDI i Thunderbolt 3 USB-C izlaze. Na tezi nacin sam shvatio da je HDMI izlaz na laptopu 1.4 tako da 4k rezoluciju gura samo do 30Hz. Onda sam uzeo i novi Dell-ov USB-C na HDMI 2.0 adapter da bih naucio da i monitor isto ima samo 1.4 ulaz pa i on moze da primi samo 4k@30Hz (pride je izgleda i adapter nesto neispravan pa se pojavljuju i vertikalne linije na ekranu). Sve u svemu monitoru treba Displayport ulaz, jel ima neko ideju kako to da mu obezbedim sa ovim laptopom?

Po netu je totalno rasulo, ljudi su "malo" ogorceni kako ovo sve radi, pride je Thundurbolt 3 na ovom racunaru nesto bugovit svaki cas stize neki update i gomila problema.

Trenutno sam zaglavio da teram 4k@30Hz sto me blago receno izludjuje jer sve zapinje...
 
Nazad
Vrh Dno