Šta je novo?

Na koji način najlakše poslati 60GB materijala za Sloveniju iz Bga?

cilebg

Slavan
Učlanjen(a)
29.07.2008
Poruke
589
Poena
319
kontam da bi moglo sve stati na 7 dual lejer dvdjeva da li pismom da šaljem, ili jel postoji neka kurirska služba međinarodna, čuo sam za DHL ali nikad nisam slao preko njih, pa da pitam. Da li šalju tako male gramaže? PS. moglo bi i preko uploada ali mi je očajan(1Mbit/s)...Nadam se vašem brzom odgovoru. Hvala svima koji pomognu....:wave:
 
Ako ti nije problem da to lepo platis,onda DHL.
Mozes i obicnom jeftinom postom, samo lepo upakuj. Ali duze treba da stigne.
 
ili kontam od ovih što imaju brži upload koji su na optičkom fiber povezanom netu, platim pošteno, ko ima veći upload od 10Mb/s
 
kontam da bi moglo sve stati na 7 dual lejer dvdjeva da li pismom da šaljem, ili jel postoji neka kurirska služba međinarodna, čuo sam za DHL ali nikad nisam slao preko njih, pa da pitam. Da li šalju tako male gramaže? PS. moglo bi i preko uploada ali mi je očajan(1Mbit/s)...Nadam se vašem brzom odgovoru. Hvala svima koji pomognu....:wave:

Ako nije hitno slanje, stavi ti polako kod sebe da se uploaduje na neki google drive ili slično. Ja tako uradim i pošaljem samo link.
 
Uz najbolje uslove i da ne prekida ni jednog minuta upload, sa njegovom brzinom trebaće mu više od 7 dana.
 
Ako nije hitno slanje, stavi ti polako kod sebe da se uploaduje na neki google drive ili slično. Ja tako uradim i pošaljem samo link.
145 sati uploada na 1Mbit/s...
Na deset megabita 14 i po sati.
Na 100 megabita sat i po uploada
Minimalna vremena...

@cilebg
Raspitaj se, pa ako traže prihvatljivu ti cifru zašto da ne.

Kakva je vrsta podataka u pitanju?
Ako je nešto što se da dobro kompresovati u 7zip ili rar arhive eto uštede u vremenu/parama.
Po gabaritima kontam da su video fajlovi ili slike tako da to onda otpada.


Edit:
Nisu neophodni google drajvovi, korišćenje mega ili drugih servisa.
Može i preko torrenta da se pošalju fajlovi toj drugoj strani.
 
Poslednja izmena:
Nadji nekog studenta, obicno je 100mbps simetrican net po domovima, mada ne u svakom.
 

+1. Samo lepos zastitis materijal tek onako, i ovo je najprostije a i jeftino.
Slanje DVDova DHLom ne znam da li ces moci uopste tako lako, zbog provere autorskih prava. I postom, ali tu manje gledaju.
 
A sta ti hvali da uplatis Dropbox pro nalog 10$ za mesec dana imas pravo da posaljes 1TB podataka

Tom u Sloveniji kome saljes das podatke da se uloguje na tvoj nalog i moze da skine podatke

Danas u cloud svetu vise uopste ne bi trebalo da bude problem poslati podatke bilo gde
 
Ne treba mu ni tih deset dolara ako im odgovara da im računari na obe strane (i primaočev i pošiljaočev) sledećih sedam dana budu uključeni.
Većini taj scenario nije prepreka pa ako im odgovara sve što treba je da napravi privatni torrent od tih podataka i pošalje ga njima.
Njegov računar šalje a njihov skida i to je to, nagrubo za sedam dana i noći 60 gb je kod njih.

Varijanta sa autobusom je još najbolja i najjednostavnija.
 
moe preko skajpa?

druga solucija preko teamvjuvera ima opcija za prenos podataka, jedino ako ti ne smeta da tebi i njemu bude komp upaljen nekoliko dana, zavidi kakav je materijal, deljiv ili ne deljiv
 
WeTransfer, ja njega koristim. Mislim da je limit po fajlu 15gb nisam siguran. Zipuj ga i pošalji tako.

Mada i ja sam da ga šalješ busom.
 
BitTorrent Sync - instalirate na dva računara, sihronizujete folder, i doviđenja prijatno.
mega.co.nz - registruješ nalog, dobiješ 50gb prostora za dž. ako dobro kompresuješ folder, možda se spakuje u 50GB, a ako ne, napravi dva naloga.
 
Ljudi, čovek ima mali UP, to bi dosta trajalo, ne verujem da drugoj strani odgovara. Bolje je da podigne na oblak i posalje link, druga strana nema ogranicenje skidanja brzine, koja bi bila koliki je njegov upload. Najednostavnija varijanta, nađe nekog sa dobrim UP i sve poslaje onlajn na neki oblak.
 
Koliko su bitni ti podaci, jer mnoge nabrojane varijante otpadaju.
 
Posalji po nekom ko vozi cesto za sloveniju bus ili kamion..
 
Ma Bit Sync najelegantnije rešenje, samo nađi pristup ozbiljnijem uploadu.
 
A da sacekamo da vidimo:
1) koliko fajlova ima
2) koliko mu je hitno
3) da se javi uopste? :D
 
Ma poceo da uploaduje pa nema vremena a uplink mu zagusen :)
 
Skoro sam slao običnom poštom nekoliko DVD za Rumuniju. Stiglo je za oko 7 dana.
 
Nazad
Vrh Dno