Šta je novo?

Upgrade SSD-a

ironman2

Cenjen
Učlanjen(a)
06.02.2011
Poruke
34
Poena
159
Imam sada vec poprilicno star laptop, hteo bih da mu ubacim SSD od 120Gb kao primarni hdd, a na mestu dvd roma planirao sam da kupim rack i da stavim moj hdd od 320gb kao storage hdd. Koji mi ssd preporucujete do 10000din, ja sam naisao na intel 535 i samsung EVO 850. Sta mislite o ovim ssd diskovima i koji bi drugi proizvodjaci mogli da se nadju u cenovnom rangu?
 
Preporucio bih ti 850 EVO ili nesto jeftiniji model, 650.
 
Preporusio bi Samsung 850 EVO ali od 250GB za samo 12000rsd.
Eventualno neki od neproblematicnih od 240/250/256GB.
Moze 120GB ali je mnogo bolje imati vise prostora na laptopu.
Razmisli.
 
Ne bih davao puno novca za ssd, ovi su do 8000dinara. Planirao sam i ovaj hdd da ubacim na mesto optickog drajva, tako da bi ssd sluzio za sistem i programe tipa matlab, corel. Ne znam da li ce moci umesto optickog drajva? Kakvi su ovi ssd sto se tice kontrolera, ne razumem se bas u ssd-eve.
 
250GB je optimum i puno isplativiji od 120GB po ceni GB-a.
 
Još jedna preporuka za evo 850 od 250gb.
 
Gde ima za 8500dinara? Trazio sam po netu ispod 12000din nema nigde.
 
Ima nekoliko varijanti cady-ja za opticki drive.

Zqavisi od debljine istog (noviji laptopovi cesto imaju tanju optiku) i da li je sata ili ata konektor na ploci za optiku.
To prvo proveri i utvrdi pa onda kupuj cady.

SSD "mora" na mesto hdd a sam stari hdd na mesto optike...
 
Gde ima za 10200 , daj link , na lageru nema sigurno , brzo se rasproda , zato su madjari bolja opcija , skoro uvek imaju na lageru , sto se tice SanDisk i Samsung , Samsung ima bolji kontroler pa jeste best buy , iako je 2 hiljade skuplji.
 
Sta mislite o kingston hyperx fury 120gb, samsung 650 evo 120gb? Ogranicava me budzet za modele od 250gb, 8000dinara je neki maksimum koji mogu da izdvojim.
 
Ako si smanjio budzet onda uzmi onaj SanDisk Z400s 256gb gore 8510 dinara.
 
Gde ima za 10200 , daj link , na lageru nema sigurno , brzo se rasproda , zato su madjari bolja opcija , skoro uvek imaju na lageru , sto se tice SanDisk i Samsung , Samsung ima bolji kontroler pa jeste best buy , iako je 2 hiljade skuplji.
Nemaju ni oni na lageru uvek, nego idu u madjarsku da kupe po porudzbini jednom nedeljno.
 
Za lager ne znam, pise ocekivana isporuka za 2 dana, radnja E***.
Znam da je Samsung najzastupljeniji i najprisutniji na trzistu, njihova nestasica je najredja. Shvata uvoznik ili Samsung da se ne moze prodavati nesto ako ga nema u prodavnici. Dzaba im reklama, dzaba im "extra cena", dzaba im popularnost ako roba nije dostupna, dzaba ako kupac nema sta da ponese kuci, a Samija ima skoro uvek...
 
Poslednja izmena:
Idi na emmi.rs i pogledaj njihovu ponudu,ja sam kod njih uzeo 240gb 550read/500write 8000din,5god garancije,silicon poeer marka ssd-a :D
 
Ne slusaj talabu.
Genije je nasao sa 1. postom da savetuje SP ssd-ove kojie bojkotujemo jer lazu sa S60.
 
Kakav je ovaj kingston hyper x fury sto se tice kontrolera i memorija? Najverovatnije cu njega da uzmem, za 7400din mislim da je best buy uzimajuci u obzir to da je on kingston,sada bih voleo da cujem vasa misljenja u vezi tog ssd-a?
 
Nazad
Vrh Dno